Gdzie biegać w Warszawie? TOP 10 najlepszych miejsc

mężczyzna biegnący po moście

Gdzie biegać w Warszawie? TOP 10 najlepszych miejsc

Mieszkając w stolicy Polski, wcale nie musisz wyjeżdżać poza miasto, aby móc swobodnie pobiegać. Oto TOP 10 najlepszych miejsc do biegania w Warszawie. Wśród naszych propozycji z pewnością znajdziesz ulubioną trasę. 

1. Park Edwarda Szymańskiego 

Park im. Edwarda Szymańskiego w Warszawie to park miejski, który znajduje się na warszawskiej Woli. Dojedziesz do niego od ulicy Elekcyjną, Wolską, aleją Prymasa Tysiąclecia oraz ulicą Górczewską. Na terenie tego parku mieści się wiele obiektów sportowych – place zabaw dla dzieci, siłownia, skatepark, a także wiele tras do biegania. Z pewnością nie będziesz tam jedynym biegaczem. 

2. Las Bielański

Na mapie Warszawy mieści się Las Bielański. Tutaj każdy warszawiak czy to biegacz, czy spacerowicz znajdzie coś dla siebie. Las Bielański to pozostałość dawnej puszczy, obecnie rezerwat, w którym panuje specyficzny mikroklimat oraz różnorodność ścieżek biegowych. W tym lesie możesz biegać pętle nawet do 7 kilometrów po płaskim bądź po wzniesieniu. Znajdziesz też również liczne podbiegi w tym jeden liczący 400 metrów. 

Chyba najciekawszy fragment lasu biegnie wzdłuż Potoku Bielańskiego. Będąc tam, możesz spotkać zwierzęta leśne, bowiem to ostoja zwierząt, które wędrują tu z terenów Kampinowskiego Parku Narodowego. Warto dodać, że to właśnie w Lasku Bielańskim mieści się warszawski AWF i trenowali tam najsłynniejsi polscy sportowcy.  

3. Warszawska Agrykola

Ogólnodostępny stadion lekkoatletyczny umiejscowiony w samym centrum Warszawy to ulubione miejsce warszawskich biegaczy. Na warszawskiej Agrykoli znajduje się bieżnia lekkoatletyczna idealna do trenowania szybkich podbiegów. Są też dość strome schody, które prowadzą do Zamku Ujazdowskiego – na nich również można wykonywać wiele ćwiczeń. A gdy już zmęczysz się bieganiem, możesz pospacerować się po warszawskich łazienkach, które są rzut beretem od stadionu. 

Polecamy także:  Jak szybko schudnąć z brzucha i ud? Skuteczne metody modelowania sylwetki!

4. Wisła i jej okolice

Lubisz biegać, podziwiając piękno nadwiślańskiej przyrody? W takim razie polecamy się trasy do biegania po praskiej stronie rzeki. Są to dość dzikie, pełne bujnych i gęstych zarośli ścieżki, gdzie miejscami droga wiedzie przez piaszczyste tereny. 

Oczywiście, możesz wybrać teren wybetonowany i bezpieczniejszy, czyli Bulwary Wiślane. Ciągną się one od rejonu za mostem Gdańskim do Mostu Łazienkowskiego, a cała trasa liczy około 5 kilometrów. Musisz jednak wiedzieć, że Bulwary Wiślane są miejscem szczególnie zatłoczonym – pełnym biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów. 

5. Park Skaryszewski

Park Skaryszewski jest jednym z największych parków w Warszawie. Mieści się ona w dzielnicy Praga Południe w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Narodowego. W tym lesie jest naprawdę gdzie pobiegać bowiem jego obszar to aż 49,56 ha. 

Biegając w parku skaryszewskim, możesz podziwiać piękno przyrody – drzewa, stawy, zwierzęta i bujną roślinność. Sama pętla dla biegaczy nie jest bardzo długa, przez co to idealny wybór dla początkujących sportowców. 

6. Las Kabacki

Las Kabacki znalazł się w naszym zestawieniu TOP tras biegowych w Warszawie. Nie mogłoby być inaczej bowiem to miejsce, które znajduje się w południowej części warszawskiej dzielnicy Ursynów, jest dobrym miejscem dla lekkoatletów. 

Na terenie ursynowskiego lasu wytyczono dwa szlaki do biegania o różnych długościach – 5 i 10 kilometrów. To nie wszystko, bowiem w lesie mieszczą się także tablice informacyjne z mapami tras biegowych (od ul. Prawdziwka, od ul. Leśnej i przy ul. Moczydłowskiej). Oznakowane są też dojścia do trasy, a na drzewach namalowano jej przebieg.

Las znany jest z dość pofałdowanego i urozmaiconego terenu, który zachęca do ćwiczenia podbiegów. Oczywiście ten rezerwat krajobrazowy jest też świetnym miejscem do spacerowania wraz z całą rodziną. 

7. Park Szczęśliwicki

Park Szczęśliwicki położony jest na obszarze Równiny Warszawskiej, dokładnie w dzielnicy Ochota. Na terenie Parku Szczęśliwickiego znajduje się wiele obiektów sportowych w tym plenerowa siłownia, w której możesz przeprowadzić rozgrzewkę przed bieganiem. Natomiast przy  ul. Usypiskowej 18 (Warszawa – Ochota), znajduje się otwarty basen-pływalnia OSiR Ochota dostępny dla mieszkańców w miesiącach letnich. To nie wszystko, bowiem nieopodal basenu znajduje się boisko do piłki plażowej z podłożem z piasku. 

Polecamy także:  Wyprawy w okolice Warszawy. Pomysły na jednodniowe wycieczki

Jeśli wyruszasz do parku w celu samego biegania, również nie będziesz narzekać. Mieści się tam górka ze stokiem narciarskim, na niej możesz zrobić trening, ćwiczyć podbiegi, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym biegaczem. W parku natkniesz się na mnóstwo ścieżek – w większości asfaltowych. 

8. Puszcza Kampinowska

Puszcza Kampinowska to zielone płuca nie tylko Warszawy, ale całego województwa mazowieckiego. Znajdziesz tam ulubione miejsca do biegania znanych sportowców, a przy tym zdołasz odkryć, czym jest dzika przyroda. 

W puszczy Kampinowskiej tras biegowych jest bez liku, ale jedną z najbardziej popularnych miejscówek jest ścieżka wzdłuż trasy szybkiego ruchu. Może nie jest ona atrakcyjna pod względem wizualnym, ale pod względem treningowym już tak. Możesz biegać na płaskim terenie, bądź urozmaicać sobie trucht wbiegając na wiadukty, których jest tutaj mnóstwo. 

9. Park Młociński

Pozostałością pradawnej Puszczy Mazowieckiej jest Park Młociński. W tym parku znajdują się trzy trasy biegowe o długości: 1 km, 2,5 km i 3,5 km oraz ścieżkę zdrowia. Wśród atrakcji na ścieżce zdrowia można wymienić ławki do ćwiczeń, drabinki, zestawy drążków czy równoważnie. Dzięki obecności pętli dla biegaczy ten park to miejsce obfitujące w wiele wydarzeń sportowych. 

10. Park Moczydło

Park Moczydło zlokalizowany jest  przy ulicy Czorsztyńskiej i Prymasa Tysiąclecia w dzielnicy Wola. Znajduje się tam sztucznie usypane wzniesienie o nazwie Górka Moczydłowska. Dlaczego o nim wspominamy? Bowiem tutaj możesz śmiało przygotowywać się do biegów górskich. Jest to również świetne miejsce na rozgrzewkę przed przystąpieniem do biegania. 

Lista 10 TOP miejsc dobiegła końca. Mamy nadzieję, że już wiesz, gdzie biegać w Warszawie. Możesz potruchtać brzegiem Wisły, sprawdzić trasy biegowe w parkach czy przeprowadzić trening biegowy w takim miejscu jak puszcza kampinoska.