Jaki stanik do biegania dla dużego biustu stanowi najlepszy wybór?

trzy kobiety na tle cegłowej ściany

Stanik sportowy na duży biust – biegaj z pewnością siebie

Jaki stanik do biegania dla dużego biustu wybrać? Jeśli zastanawiasz się nad tym, na jaki model biustonosza sportowego się zdecydować, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Nie rezygnuj z treningów, tylko spraw, by te były dla Ciebie komfortowe, a w dalszej perspektywie efektowne. Elementy garderoby w każdej sytuacji można bowiem dobrać do sylwetki i jej prezencji. 

Sportowy stanik dla dużego biustu – dlaczego jest najlepszym wyborem?

Modele sportowych staników są idealnie dopasowane do kształtu kobiecych piersi. Mają je podtrzymywać, przy okazji odprowadzając wilgoć, której nadmiar podczas treningu jest nieunikniony. W przypadku kobiet, które natura obdarzyła dużym biustem, są szczególnie istotne. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że zwykłe biustonosze nie są standardowym elementem stroju sportowego. Takie akcesoria na co dzień nie zwiększą komfortu uprawiania konkretnej dyscypliny, bo co do zasady służą zupełnie innym celom. Biustonosz codzienny o większym rozmiarze posiada fiszbiny, które w trakcie treningu mogą stać się źródłem ucisku czy otarcia. Poza tym nie jest w stanie podtrzymać sporych rozmiarów piersi tak, jak robi to idealnie dobrany stanik sportowy. A stabilizacja w takim przypadku jest podstawą. Zapewnia wygodę podczas ćwiczeń, szczególnie gdy w grę wchodzą podskoki i dynamiczne ruchy biustu, na przykład podczas biegania.

Co więcej, odpowiednio dobrany stanik sportowy absorbuje pot, warto zatem zwrócić uwagę na materiał jego wykonania. Jednocześnie trzeba jednak podkreślić, że akurat ta kwestia jest istotna niezależnie od tego, o jak dużym biuście mowa. Wniosek? Biustonosz do biegania powinien być uszyty z oddychających materiałów, na przykład przewiewnej dzianiny. Tylko w takim przypadku może być uznany za profesjonalny biustonosz sportowy. Z pewnością dobrą informacją jest to, że na rynku jest dziś bardzo duży wybór oddychających i odprowadzających wilgoć biustonoszy sportowych. Proponuje je praktycznie każdy sklep z asortymentem tego rodzaju.

Polecamy także:  Jak nazywają się łyżwy do jazdy szybkiej? Rodzaje łyżew

Odpowiedni dla dużego biustu biustonosz jest więc stworzony z myślą o konkretnej grupie kobiet, ale i o paniach w ogólnym rozrachunku. I choć świadomość dotycząca jego wyboru nie jest jeszcze powszechna, wszystko wskazuje na to, iż przedstawicielki płci pięknej coraz częściej zdają sobie sprawę z własnych potrzeb. Czym wobec tego kierować się podczas wyboru najlepszego w danym przypadku modelu?

Wybór biustonosza sportowego – czym się kierować?

Wiesz już, że jeśli uprawiasz treningi, które bazują na joggingu, dobry stanik sportowy jest w Twoim przypadku niekwestionowaną koniecznością. Tym bardziej, jeśli jesteś posiadaczką większego biustu. Wysoki poziom wsparcia, który dzięki niemu uzyskasz, zupełnie odmieni komfort uprawianej do tej pory aktywności fizycznej. Sprawi, że będzie jeszcze przyjemniejsza i nie będzie Cię w żaden sposób krępować.

Kryteria wyboru omawianego nie są na szczęście skomplikowane. I tak – odpowiednio dobrany biustonosz uwzględnia oczywiście rozmiar biustu. Zbyt mały stanik boleśnie bowiem opina, a za duży – nieestetycznie odstaje. Poza złą prezencją nieumiejętnie wybrany biustonosz skutkuje też problemami zdrowotnymi. Panie o dużym biuście borykają się wówczas z bólami kręgosłupa, szyi czy ramion. Odpowiedni rozmiar biustonosza ma więc ogromne znaczenie.

Poza tym ramiączka takowego powinny być szerokie i podwójne, z kolei miseczka – usztywniania. Kobiety, które mają drobne piersi, mogą oczywiście zdecydować się na tak zwane miękkie staniki. W ich sytuacji ewentualne usztywnienie nie jest przecież konieczne. Jednak, gdy chodzi o omawiany przypadek o wiele lepszym wyborem jest stanik sportowy panache – nadający odpowiedni kształt piersiom i ograniczający ich ruch. Taki model zbiera biust po bokach i delikatnie go unosi.

Kwestia wspomnianego już materiału wykonania również nie pozostawia żadnych wątpliwości. Biustonosz sportowy dla dużego biustu, tak jak i każdy inny, tego typu stanik, powinien być zrobiony z oddychającej, najlepiej termoaktywnej dziadziny. Dobrze, gdy ta dodatkowo jest jeszcze elastyczna. Wówczas najlepiej dopasowuje się do kształtu i rozmiaru piersi. Wchłania też pot, odprowadzając przy okazji wilgoć na zewnątrz. Chroni więc zarówno przed przegrzaniem, jak i późniejszym wyziębieniem.

Polecamy także:  Ogień efektywności – top ćwiczenia co spala najwięcej kalorii!

Bielizna dla aktywnych kobiet – w przypadku jakiej aktywności fizycznej się przydaje?

Co warto podkreślić, stanik sportowy dla dużego biustu przydaje się nie tylko podczas biegania. Prawda jest taka, że specjalny biustonosz przydaje się także podczas zupełnie innych treningów. Dla każdej aktywnej kobiety powinien być to wystarczający argument ku temu, by zapatrzyć się w choćby jeden taki model. Kiedy masz już świadomość tego, jak wybrać odpowiedni stanik sportowy, dowiedz się zatem, w jakich okolicznościach Ci się on przyda.

Zakup odpowiedniego biustonosza sportowego na pewno Ci się zwróci, jeśli uprawiasz jogę, pilates, gimnastykę czy fitness. Dopasowany stanik sportowy przytrzyma każdą pierś z osobna zarówno podczas wykonywania kolejnych, statycznych asan, jak i nieco bardziej dynamicznych ruchów. Zapewni Ci komfort i zwiększy pewność siebie, gdy będziesz miała wątpliwości co do swojej prezencji w trakcie zajęć. Przyda się także w trakcie treningów siłowych, wytrzymałościowych i wszystkich z gatunku relaksacyjnego.

I choć kobiet z dużym biustem jest naprawdę dużo, wiele z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, jak łatwo i szybko mogą podnieść jakość swojego trenowania. Niektóre z tego powodu, zawstydzone i niepewne rezygnują nawet z aktywności poza domem.  A przecież dostępne dziś staniki sportowe to modele w różnych kolorach, o różnych wzorach. Wybór jest wręcz ogromny, niczym nieograniczony. Konkretny wzór można dostosować do swoich kształtów w 100%. Wręcz idealnie. Umiejętnie dopasowany jest jakby szyty na miarę.