konkurs link

newsletter

  • 13.12.2019, Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz
 
 

XXIII Bieg Powstania Warszawskiego

Medal XXIII Biegu Powstania Warszawskiego Medal XXIII Biegu Powstania Warszawskiego fot. Ewa Świerżewska

27 lipca 2013 roku w Warszawie upał panował od samego rana i nie odpuścił aż do wieczora, kiedy to na starcie do XXIII Biegu Powstania Warszawskiego stanęło 7 tys. zawodniczek i zawodników (w podziale na dwa dystanse - 5 km i 10 km). Jednak aura nie przeszkodziła biegaczom w sportowym uczczeniu 69. rocznicy wybuchu Powstania. Wiele osób wsparło także cel charytatywny i pobiegło dla Leosia.

Organizowany przez WOSiR Bieg Powstania Warszawskiego ma już długą tradycję, jednak ten był rekordowy, jeśli chodzi o frekwencję. Limit miejsc został wyczerpany już po kilku dniach od otwarcia zapisów, co świadczy o rosnącej popularności biegów ulicznych w Polsce.

Na starcie, a w zasadzie - startach, gdyż zawodnicy pobiegli na dwóch dystansach - 5 km (start o godz. 20.40) i 10 km (start o godz. 21.00) stanęło łącznie 7 tys. osób, z których ponad 4 tys. ścigało się na dłuższym dystansie.

Trasa wiodła ulicą Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Wybrzeżem Gdańskim i Konwiktorską. Na końcu Karowej czekała na biegaczy kurtyna wodna (szkoda, że nie było ich więcej), która pozwoliła choć na moment odsapnąć od upału. Biegnący na 10 km pokonywali całą trasę dwukrotnie.

Przed startem zgromadzeni odśpiewali "Rotę" (biegnący na 5 km) i Hymn państwowy (biegnący na 10 km). W powietrzu unosiły się też powstańcze piosenki, a kiedy zbiegaliśmy ul. Karową, do naszych uszu dochodziły dźwięki wystrzałów, co miało oddawać atmosferę tamtych dni sprzed 69 lat.

Rywalizację na 10 km wygrało dwoje zawodników z Meksyku - wśród mężczyzn Jose Antonio URIBE MARINO z czasem 30:32, a wśród kobiet Vianey de la Rosa ROJAS z czasem 35:41.

Po raz kolejny należą się WOSiR-owi brawa za sprawną organizację biegu - oznaczenie trasy, depozyty, szatnie, toalety - to, co często stanowi problem, tu było bez zarzutu. A na mecie, prócz medali, na wszystkich czekały napoje oraz banany.
 

XXIII Bieg Powstania Warszawskiego


Reprezentacja portalu SportowaRodzina.pl startowała na obu dystansach, osiągając wyniki na miarę swoich możliwości. Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy na metę w czasie 31:49 (Ewa na 5 km) i 52:50 (Łukasz na 10 km).

11 listopada odbędzie się XXV Bieg Niepodległości na dystansie 10 km, w którym SportowaRodzina.pl na pewno weźmie udział. Zachęcamy do startu!

Ewa Świerżewska
 

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Biegiem i marszem - Biegnij Warszawo 2013

6 października ulicami stolicy przebiegło kilkanaście tysięcy uczestników największego ulicznego biegu na 10 km w Polsce - Biegnij Warszawo. W promieniach słońca i przy okrzykach kibiców w samo południe tłum odzianych w srebne koszulki okolicznościowe osób ruszył przed siebie ulicami Warszawy. 20 minut później na trasę wyruszyli uczestnicy imprezy towarzyszącej - Maszeruję Kibicuję - prowadzeni przez Roberta Korzeniowskiego.

Setki uczestników na I Biegu Konstancińskim imienia Piotra Nurowskiego

W niedzielę 14 czerwca ulice Konstancina zapełniły się uczestnikami I Biegu Konstancińskiego imienia Piotra Nurowskiego. W wydarzeniu wzięło udział prawie 600 entuzjastów sportu, a także znani i lubiani olimpijczycy oraz mistrzowie w swych dziedzinach. Bieg pilotował najlepszy polski sportowiec pierwszej dekady XXI wieku, multimedalista olimpijski, a ostatnio kierowca rajdowy zespołu ORLEN Team – Adam Małysz. Sponsorem Strategicznym Biegu był PKN ORLEN, a honorowy patronat nad imprezą objął Polski Komitet Olimpijski oraz Burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk. 

Meczowe Mistrzostwa PSKO w klasie Optimist przeszły do historii

Przez trzy dni najlepsi polscy zawodnicy ścigali się na zalewie Bagry Wielkie w Krakowie. Na starcie stanęło 13 osób w tym 3 dziewczynki i 10 chłopców.

320 zawodników dojechało do krakowskiej mety Tour Kocham Rowerek!

Kraków ugościł nas piękną pogodą. Wiosenna słoneczna aura towarzyszyła przez cały dzień wszystkim, którzy postanowili aktywnie spędzić niedzielę na Placu Wielkiej Armii Napoleona. 

Żar z nieba i czterolistne koniczyny - relacja z Biegu Szczęścia

W skwarne niedzielne przedpołudnie (19 maja) na Ursynowie roiło się od biegaczy. Jedni właśnie pokonywali strome zbocza Kopy Cwila, inni rozgrzewali się przed swoim biegiem, jeszcze inni - głównie ci najmłodsi - bawili się beztrosko w wysokiej trawie. Wszystkich przyciągnął w to miejsce Bieg Szczęścia, organizowany przez 12tri.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.