konkurs link

newsletter

  • 12.12.2019, Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara
 
 

Wiosenny XXVI Warszawski Triathlon Zimowy - relacja

XXVI Warszawski Triathlon Zimowy 2015 XXVI Warszawski Triathlon Zimowy 2015 fot. Maria Czernik

Pogoda od kilku lat płata nam figle, tak więc brak zimy w Warszawie w połowie stycznia przestał być czymś nadzwyczajnym. W iście wiosennych okolicznościach przyrody niemal 200 zawodników stanęło na starcie rywalizacji indywidualnej XXVI Warszawskiego Triathlonu Zimowego. Przed nimi z trzema dyscyplinami - biegiem, jazdą na łyżwach i jazdą na rowerze zmierzyło się niemal 50 drużyn.

XXVI Warszawski Triathlon Zimowy
 

Pierwszym etapem rywalizacji był bieg - nieco ponad 4 km na dwóch okrążeniach trasy, zlokalizowanej przy Torze Stegny. Trasa prowadziła głównie po trawie i usiana zakrętami o 180 stopni. Po pokonaniu dwóch okrążeń zawodnicy zbiegli w stronę toru łyżwiarskiego, do strefy zmian, gdzie wcześniej zostawili łyżwy. Do przejechania mieli 5 okrążeń, czyli 2 km.
 

XXVI Warszawski Triathlon ZImowy
 

Po zdjęciu łyżew przyszła kolej na etap rowerowy - 6 okrążeń trasy (ta sama, po której wcześniej biegaliśmy), czyli nieco ponad 12 km.
 

XXVI Warszawski Triathlon Zimowy
 

W tym roku, w przeciwieństwie do ubiegłego, kiedy to brnęliśmy w głębokim, rozjeżdżonym błocie, było niemal sucho, dzięki czemu jechało się znacznie szybciej i przyjemniej.
 

XXVI Warszawski Triathlon Zimowy


Po ukończeniu rywalizacji każdy zawodnik, który zmieścił się w limicie czasu, niezależnie od zajętego miejsca, otrzymał pamiątkowy medal w kształcie śniegowej gwiazdki, która na środku ma wygrawerowane symbole trzech dyscyplin.
 

XXVI Warszawski Triathlon Zimowy
Wejście na żywo do wiadomości TVP INFO
 

Na XXVI Warszawskim Triathlonie Zimowym pojawiła się ekipa TVP INFO, która pytała uczestników o wrażenia. Trafiło na mnie, mogłam się więc podzielić się naprawdę pozytywnymi wrażeniami. Bo ta impreza, choć do najłatwiejszych nie należy, zasługuje na pochwały i promocję wśród tych, którzy jeszcze o niej nie wiedzą.

SportowaRodzina.pl, której zawodnicy zajęli 61. i 152. miejsu (bardzo blisko końca, a co z tego), już czeka na kolejną edycję w 2016 roku.

Tytuły sprzed roku obronili Bartosz Banach i Paula Gorycka. Drużynowo najlepszy Hotel Cztery Brzozy Gdańsk (M.Czapiński, M.Zdanowicz, B.Banach). Gratulujemy!

Tekst Ewa Świerżewska, fot. Maria Marjańska-Czernik

Organizatorami Warszawskiego Triathlonu Zimowego są: Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA oraz Poland Bike.

Więcej informacji na stronie www.triathlonzimowy.pl

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Setki uczestników na I Biegu Konstancińskim imienia Piotra Nurowskiego

W niedzielę 14 czerwca ulice Konstancina zapełniły się uczestnikami I Biegu Konstancińskiego imienia Piotra Nurowskiego. W wydarzeniu wzięło udział prawie 600 entuzjastów sportu, a także znani i lubiani olimpijczycy oraz mistrzowie w swych dziedzinach. Bieg pilotował najlepszy polski sportowiec pierwszej dekady XXI wieku, multimedalista olimpijski, a ostatnio kierowca rajdowy zespołu ORLEN Team – Adam Małysz. Sponsorem Strategicznym Biegu był PKN ORLEN, a honorowy patronat nad imprezą objął Polski Komitet Olimpijski oraz Burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk. 

Dzieci ścigały się w Hermanowie!

W miniony weekend, 11 maja na terenie przepięknie położonego Folwarku Konnego w Hermanowie odbyły się kolejne zawody organizowane przez Akademię Młodego Kolarza. Pomimo niesprzyjającej pogody udział wzięło 34 dzieci oraz 17 sztafet rodzinnych walczących o każdy metr.

Cała Polska kocha rowerek! Pierwsze na mecie były Katowice

Poranne opady deszczu i niska temperatura nie zniechęciły młodych kolarzy, którzy w sobotę tłumnie pojawili się po raz czwarty w Dolinie 3 Stawów w Katowicach. W imprezie otwierającej Tour Kocham Rowerek 2014 uczestniczyło blisko 300 dzieci.

Rekordowe wyścigi w Poznaniu!

Prawie 350 zawodników ścigało się w Parku Jana Pawła II podczas siódmych wyścigów w ramach Tour Kocham Rowerek 2014.

I Rodzinny Bieg Górski w Choszczówce

Wg prognoz pogody miało być nawet 9 st C. i słonecznie. Jednak chimeryczny listopad przywitał nas mglistym, mokrym porankiem i nie więcej niż 3 st. C.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.