konkurs link

newsletter

  • 23.9.2019, Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
 
 

Sportowe sukcesy Sportowej Rodziny

Mistrzyni i Wicemistrzyni Wilanowa w Kolarstwie Górskim Mistrzyni i Wicemistrzyni Wilanowa w Kolarstwie Górskim fot. Ewa Świerżewska

Czerwcowy weekend (15-16.06.2013) obfitował w Warszawie w wydarzenia sportowe. Pogoda tym razem sprzyjała, więc w wielu miejscach miasta starsi i młodsi rywalizowali w różnych dyscyplinach. Członkowie Międzyszkolne Klubu Sportowego Korona Wilanów, wspieranego przez portal SportowaRodzina.pl debiutowali w Torowych Mistrzostwach Polski w Jeździe Szybkiej na Wrotkach (gratulujemy debiutu!), a dzieci reprezentujące portal wystartowały w zawodach kolarskich - z dużymi sukcesami.

W sobotę na polanie widokowej w Powsinie odbywały się Mistrzostwa Wilanowa w Kolarstwie Górskim. Na starcie pojawiło się kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek w trzech grupach wiekowych (klasy 1-3, klasy 4-6 i gimnazjum). Najmłodsi wystartowali na dystansie ok. 1,3 km (2 pętle po 650m), starsi mieli do pokonania 5 pętli, a najstarsi - 10.
 

Mistrzostwa Wilanowa w Kolarstwie Górskim


Trasa była zróżnicowana i wymagająca (trawa, piach, lawirowanie między drzewami).
 

Mistrzostwa Wilanowa w Kolarstwie Górskim


Małe przedstawicielki portalu wystartowały w pierwszej, liczącej 31 osób grupie, meldując się na mecie na 5. i 9. miejscu, w kategorii dziewcząt odpowiednio na 1. i 2. miejscu, dystansując pozostałe zawodniczki. Ciekawa rywalizacja rozegrała sie wśród dzieci z klas 4-6 - wygrała ją zawodniczka klub WKK.
 

Mistrzostwa Wialnowa w Kolarstwie Górskim


Każdy z zawodników, który stanął na podium, otrzymał puchar i bidon. Przyznano także puchary w rywalizacji wilanowskich szkół.

Organizatorem Mistrzostw był Warszawski Klub Kolarski.

Wyścigi Rowerkowe


Za to w niedzielę Kępa Potocka zmieniła się w raj dla małych rowerzystów. Odbywały się tam Wyścigi Rowerkowe (pod patronatem naszego portalu). Na listach startowych zapisanych było 350 dzieci z roczników 2010-2003. Dzieci startowały w podziale na roczniki oraz wg płci. Na starcie każdorazowo stawało trzech małych zawodników, którzy mieli do pokonania dystans 50 metrów (2010, 2009) i 100 metrów (2008-2003). Na mecie każdy stawał na podium i otrzymywał drobne nagrody.
 

Wyścigi Rowerkowe


Taka formuła, choć z punktu widzenia dzieci atrakcyjna, bo każdy wygrywa, sprawiła, że wyścigi trwały ponad 3,5 godziny. Opłacało się jednak czekać, gdyż młodsza zawodniczka reprezentująca portal SportowaRodzina.pl zajęła w swojej trójce pierwsze, a starsza - drugie miejsce.
 

Wyścigi Rowerkowe


Taka rywalizacja - pozbawiona jeszcze negatywnych cech, będąca czystą zabawą i przyjemnością, wpływa doskonale na motywację i zapał. Dzieci reprezentujące portal już nie mogą się doczekać kolejnych zawodów.

Tekst i fot. Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

1. Rodzinny Walking z Wózkiem na Orientację - relacja

1. Rodzinny Walking z Wózkiem na Orientację już za nami. 12 października 2014 roku na Placu Żołnierza Polskiego w Katowicach spotkały się 34 załogi rajdowe (ponad 120 osób). 

Biegiem i marszem - Biegnij Warszawo 2013

6 października ulicami stolicy przebiegło kilkanaście tysięcy uczestników największego ulicznego biegu na 10 km w Polsce - Biegnij Warszawo. W promieniach słońca i przy okrzykach kibiców w samo południe tłum odzianych w srebne koszulki okolicznościowe osób ruszył przed siebie ulicami Warszawy. 20 minut później na trasę wyruszyli uczestnicy imprezy towarzyszącej - Maszeruję Kibicuję - prowadzeni przez Roberta Korzeniowskiego.

Znamy zwycięzców XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”

Zwycięzców XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznaliśmy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas tegorocznych rozgrywek najlepsze okazały się reprezentacje chłopców z województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10 oraz województwa łódzkiego w kategorii U-12. Wśród dziewczynek do lat 10 triumfowały zawodniczki z województwa małopolskiego, a w kategorii U-12 najlepsze okazały się piłkarki z województwa opolskiego. Zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt już 13 czerwca zobaczą mecz Polska - Gruzja.

Pierwsze wyścigi rowerkowe w Lublinie już za nami!

Piękna pogoda dopisała dzieciom, które przyjechały na teren Galerii Olimp, gdzie w tym roku zadebiutował Tour Kocham Rowerek.

320 zawodników dojechało do krakowskiej mety Tour Kocham Rowerek!

Kraków ugościł nas piękną pogodą. Wiosenna słoneczna aura towarzyszyła przez cały dzień wszystkim, którzy postanowili aktywnie spędzić niedzielę na Placu Wielkiej Armii Napoleona. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.