konkurs link

newsletter

  • 13.12.2019, Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz
 
 

Rolkarze w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - Nightskating 1 sierpnia

Na Krakowskim Przedmieściu Na Krakowskim Przedmieściu fot. Łukasz Świerżewski

Nightskating Warszawa, czyli nocne przejazdy rolkarzy przez stolicę na dobre wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń. Raz na kilka tygodni we czwartek, punktualnie o 20.30, spod pominka Kopernika na Krakowskim Przedmieściu wyrusza kilka tysięcy osób w różnym wieku i na rożnym sprzęcie, by wspólnie przemierzać Warszawskie ulice.

1 sierpnia, w 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, mimo że jest środek wakacji, frekwencja była wysoka. W przejeździe wzięło udział 2941 osób, które pokonały 18,7 km na trasie: Krakowskie Przedmieście – Królewska – Grzybowska – Siedmiogrodzka – Skierniewicka – Wolska – Okopowa – Al. Jana Pawła II – Popiełuszki – Krasińskiego - Mickiewicza – Gen. Andersa – Anielewicza – Al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – Koszykowa – Piękna – Krucza – Szpitalna – Mazowiecka – Królewska – Krakowskie Przedmieście.

Z głośników na prowadzącym przejazd jeepie płynęły piosenki nawiązujące do czasów powstańczych, również stroje niektórych uczestników do nich nawiązywały.

Pogoda dopisała, uczestnicy też, co niestety ma też swoją słabą stronę - im więcej osób, tym dłuższe przestoje na trasie, gdy trzeba czekać, aż wszyscy dojadą, by na jak najkrócej blokować skrzyżowania. Niektórym kierowcom nerwy puszczały, przez co kilka razy było groźnie. Niebezpiecznie bylo też w pewnym moemencie na Jana Pawła II, gdy bezmyślni mieszkańcy jednego z mieszkań zaczęli rzucać w stojących rolkarzy butelkami z wodą i innymi przedmiotami. Cóż, zawsze mnie zastanawia, skąd się bierze taka głupota...

Przejazd zakończył się tradycyjnie pod pomnikiem Kopernika, ok. 23.30.

Informacje o kolejnych przejazdach i innych wydarzeniach na www.nightskating.waw.pl oraz na FB

Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Święto Niepodległości na szamotulskim Orliku

Jak można się świetnie i na sportowo bawić podczas Święta Niepodległości, pokazały rodziny z Szamotuł. Zorganizowano dla nich imprezę rodzinną pod nazwą "Szamotuły Biało-Czerwone". Z zaproszenia skorzystało kilkanaście rodzin, które równo w południe zjawiły się na szamotulskim Orliku.

Cała Polska kocha rowerek! Pierwsze na mecie były Katowice

Poranne opady deszczu i niska temperatura nie zniechęciły młodych kolarzy, którzy w sobotę tłumnie pojawili się po raz czwarty w Dolinie 3 Stawów w Katowicach. W imprezie otwierającej Tour Kocham Rowerek 2014 uczestniczyło blisko 300 dzieci.

Znamy zwycięzców XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”

Zwycięzców XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznaliśmy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas tegorocznych rozgrywek najlepsze okazały się reprezentacje chłopców z województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10 oraz województwa łódzkiego w kategorii U-12. Wśród dziewczynek do lat 10 triumfowały zawodniczki z województwa małopolskiego, a w kategorii U-12 najlepsze okazały się piłkarki z województwa opolskiego. Zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt już 13 czerwca zobaczą mecz Polska - Gruzja.

Wiosenny XXVI Warszawski Triathlon Zimowy - relacja

Pogoda od kilku lat płata nam figle, tak więc brak zimy w Warszawie w połowie stycznia przestał być czymś nadzwyczajnym. W iście wiosennych okolicznościach przyrody niemal 200 zawodników stanęło na starcie rywalizacji indywidualnej XXVI Warszawskiego Triathlonu Zimowego. Przed nimi z trzema dyscyplinami - biegiem, jazdą na łyżwach i jazdą na rowerze zmierzyło się niemal 50 drużyn.

Po błocie i lodzie - na nogach, łyżwach i rowerze - XXV Warszawski Triathlon Zimowy

18 stycznia 2014 roku przejdzie do historii załogi portalu SportowaRodzina.pl. Po raz pierwszy wystartowaliśmy w Warszawskim Triathlonie Zimowym, którego XXV edycja odbyła się w okolicach Toru Stegny. Łatwo nie było, mimo to na mecie zameldowała się większość tych, którzy wystartowali (my w komplecie).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.