konkurs link

newsletter

  • 16.2.2019, Imieniny obchodzą: Danuta, Juliana, Daniel
 
 

Relacja z Maratonu Sierpniowego: Długodystansowe MP w jeździe szybkiej na rolkach

Relacja z Maratonu Sierpniowego: Długodystansowe MP w jeździe szybkiej na rolkach

Podczas jubileuszowego X-tego Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy nie zabrakło wrażeń. Zmienna pogoda nie zgasiła zapału uczestników, zawodnicy dopisali - zapisy zamknęły się w liczbie 797 zawodników, w tym 187 półmaratończyków i 257 maratończyków. 

Pośród nich znalazły się zagraniczne sławy - Mistrzyni Europy Katie Rumpus, Felix Rijhnen, Scott Arlidge oraz tegoroczny lider Pucharu Świata z Rollerblade Speed Team - Ewen Fernandez. Podium w kategorii OPEN dla kobiet zajęły Katharina Rumpus (Niemcy) z czasem 01:24:01.40, Bianca Roosenboom (Holandia) z czasem 01:24:01.55 oraz Marina Zurva (Białoruś) z czasem 01:24:02.05. O zwycięstwie Kathariny Rumpus zadecydowały ułamki sekund.W kategorii OPEN mężczyzn triumfy święcili Felix Rijhnen (Niemcy) z czasem 01:09:02.25, Ewen Fernandez (Francja) z czasem 01:09:03.30 oraz Marthsn Mulder (Holandia) z czasem 01:10:19.65.


Na dystansie maratonu rozgrywane były Długodystansowe Mistrzostwa Polski. Mistrzynią Polski została Aleksandra Szymkiewicz z czasem 01:24:15.30. Tytuł Mistrza Polski przypadł Bartoszowi Chojnackiemu z czasem 01:13:54.25.

 

Tegoroczny maraton był wymagający ze względu na zmienne warunki pogodowe. Niemniej było gorąco od emocji, szczególnie w przypadku rywalizacji kobiet, gdzie panie prześcigały się o ułamki sekund. Zawodom towarzyszyły  bezpłatne warsztaty dla chętnych, które prowadzili zawodnicy Powerslide Speed Team i szkółki nauki jazdy na rolkach. Dzieci mogły uczestniczyć w zawodach dziecięcych, a dla uczestników jazdy rekreacyjnej na rolkach przygotowany był dystans fitness o dł. 10 km.

Organizatorzy już dzisiaj  zapraszają  do udziału w kolejnej edycji w roku 2019.

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Rowerkowa sobota w Olsztynie!

Mimo kapryśnej pogody mali rowerzyści licznie przyjechali rywalizować do Parku Jana Kusocińskiego w Olsztynie.

Podsumowanie - 2 runda Warszawska Liga Biegowa

21 października na stadionie AWF w Warszawie rozegrano 2 rundę Warszawskiej Ligi Biegowej, w której wystartowało blisko 300 dzieciaków w wieku od 5 do 12 lat. Porównując wyniki dzieci śmiało można mówić o rosnącej formie, bo znacząca większość zawodników poprawiła swoje wyniki z września.

I Rodzinny Bieg Górski w Choszczówce

Wg prognoz pogody miało być nawet 9 st C. i słonecznie. Jednak chimeryczny listopad przywitał nas mglistym, mokrym porankiem i nie więcej niż 3 st. C.

Rekordowe wyścigi w Poznaniu!

Prawie 350 zawodników ścigało się w Parku Jana Pawła II podczas siódmych wyścigów w ramach Tour Kocham Rowerek 2014.

Kampania MAMA NA MAXA i Wyscigi Wózków Buggygym - zakończenie

W ubiegła niedzielę, czyli 21 maja, hucznie zakończyliśmy ogólnopolską, wiosenną kampanię MAMA NA MAXA, która trwała 4 tygodnie! Przez cały miesiąc w 15 miastach Polski odbywały się imprezy plenerowe dla rodzin – II Międzynarodowe Wyścigi Wózków BuggyGym.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.