konkurs link

newsletter

  • 18.10.2019, Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła
 
 

Pobiegliśmy z WOŚP - relacja z 9. Biegu Policz się z cukrzycą

Sportowa Rodzina na starcie biegu Policz się z cukrzycą Sportowa Rodzina na starcie biegu Policz się z cukrzycą

Zima była w tym roku łaskawa dla wszystkich, którzy postanowili wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i akcję Policz się z cukrzycą. 11 stycznia na starcie stanęło niemal 5 tys. osób, które biegiem lub marszem postanowiły pokonać trasę liczącą ok. 4,8 km. Wśród nich załoga naszego portalu.

Jak co roku armosfera była wspaniała. Tłumy ludzi w pomarańczowych koszulkach gromadziły się przed sceną pod Pałacem Kultury już na długo przed godziną startu. O 13.15 rozpoczęła się rozgrzewka prowadzona przez profesjonalne instruktorki fitness. Piętnaście minut później Jerzy Owsiak wraz ze zgromadzonymi odliczyli od 10 do 1 i powoli (szybko się nie dało, bo było tłoczno) biegacze ruszyli na tarsę wiodącą ulicami centrum Warszawy, aż do Placu Zamkowego.
 

Bieg policz się z cukrzycą
Ostatnia prosta przed metą - ul. Złota

Biegaczy było tak dużo, że na mecie utworzył się istny korek. Później każdy otrzymał medal, a także sałatkę i kabanosy. 
 

 

Bieg policz się z cukrzycą
I po biegu!

Już zaczęliśmy czekać na przyszłoroczny, 10. Bieg Policz się z cukrzycą. I wszystkich zachęcamy - tam nie ma ścigania się i nerwów - jest wspaniała atmosfera i dużo pozytywnych emocji.

Tekst i fot. Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Powitanie lata z marką PRIMIGI

W MAŁYCH BUTACH NA PODBÓJ ŚWIATA! 
POWITANIE LATA Z MARKĄ PRIMIGI

Młodzi rowerzyści opanowali Rynek Manufaktury!

300 dziewczynek i chłopców stanęło w niedzielne przedpołudnie na starcie wyścigów rowerkowych w Łodzi. W zawodach brały udział dzieci w wieku od trzech do dziesięciu lat. Maluchy miały do pokonania dystans 50 metrów, starsi zawodnicy ścigali się na 100 metrach.

50 dzieci ścigało się na rowerach!

W ubiegłą niedzielę 2 czerwca w Środzie Wielkopolskiej w Parku Łazienki odbyła się III edycja Ligi Rowerowej organizowana przez miejscowy klub kolarski Superior MTB Energy Team w ramach prowadzonej Akademii Młodego Kolarza. Udział wzięło blisko 50 dzieci w wieku 3-12 lat, a najliczniejszą grupą okazali się najmłodsi kolarze startujący w kategorii wiekowej 3-5 lat.

Białe żagle na Stadionie Narodowym - Targi Wiatr i Woda 2014

Miłośników żeglarstwa, motorowodniaków, kajakarzy i wędkarzy w Polsce nie brakuje, o czym można się było przekonać, odwiedzając w pierwszy weekend kwietnia (i dwa poprzedzające go dni) Stadion Narodowy, gdzie odbywały się Targi "Wiatr i Woda".

320 zawodników dojechało do krakowskiej mety Tour Kocham Rowerek!

Kraków ugościł nas piękną pogodą. Wiosenna słoneczna aura towarzyszyła przez cały dzień wszystkim, którzy postanowili aktywnie spędzić niedzielę na Placu Wielkiej Armii Napoleona. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.