konkurs link

newsletter

  • 17.7.2019, Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy
 
 

Pobiegliśmy z WOŚP - relacja z 9. Biegu Policz się z cukrzycą

Sportowa Rodzina na starcie biegu Policz się z cukrzycą Sportowa Rodzina na starcie biegu Policz się z cukrzycą

Zima była w tym roku łaskawa dla wszystkich, którzy postanowili wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i akcję Policz się z cukrzycą. 11 stycznia na starcie stanęło niemal 5 tys. osób, które biegiem lub marszem postanowiły pokonać trasę liczącą ok. 4,8 km. Wśród nich załoga naszego portalu.

Jak co roku armosfera była wspaniała. Tłumy ludzi w pomarańczowych koszulkach gromadziły się przed sceną pod Pałacem Kultury już na długo przed godziną startu. O 13.15 rozpoczęła się rozgrzewka prowadzona przez profesjonalne instruktorki fitness. Piętnaście minut później Jerzy Owsiak wraz ze zgromadzonymi odliczyli od 10 do 1 i powoli (szybko się nie dało, bo było tłoczno) biegacze ruszyli na tarsę wiodącą ulicami centrum Warszawy, aż do Placu Zamkowego.
 

Bieg policz się z cukrzycą
Ostatnia prosta przed metą - ul. Złota

Biegaczy było tak dużo, że na mecie utworzył się istny korek. Później każdy otrzymał medal, a także sałatkę i kabanosy. 
 

 

Bieg policz się z cukrzycą
I po biegu!

Już zaczęliśmy czekać na przyszłoroczny, 10. Bieg Policz się z cukrzycą. I wszystkich zachęcamy - tam nie ma ścigania się i nerwów - jest wspaniała atmosfera i dużo pozytywnych emocji.

Tekst i fot. Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Skwer Sportów Miejskich w Warszawie - relacja

Usłyszeliśmy o nim kilka tygodni temu, ale dopiero ostatniego dnia funkcjonowania Skweru Sportów Miejskich w dawnej Emilii (przy Emilii Plater) udało się nam tam wybrać. Trochę przez przypadek, prosto po wizycie w teatrze, więc bez strojów i obuwia sportowego, ale okazało się, że w niczym to nie przeszkadza.

Rolkarze w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - Nightskating 1 sierpnia

Nightskating Warszawa, czyli nocne przejazdy rolkarzy przez stolicę na dobre wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń. Raz na kilka tygodni we czwartek, punktualnie o 20.30, spod pominka Kopernika na Krakowskim Przedmieściu wyrusza kilka tysięcy osób w różnym wieku i na rożnym sprzęcie, by wspólnie przemierzać Warszawskie ulice.

Dzieci ścigały się w Hermanowie!

W miniony weekend, 11 maja na terenie przepięknie położonego Folwarku Konnego w Hermanowie odbyły się kolejne zawody organizowane przez Akademię Młodego Kolarza. Pomimo niesprzyjającej pogody udział wzięło 34 dzieci oraz 17 sztafet rodzinnych walczących o każdy metr.

Rekordowe wyścigi w Poznaniu!

Prawie 350 zawodników ścigało się w Parku Jana Pawła II podczas siódmych wyścigów w ramach Tour Kocham Rowerek 2014.

Aż 300 rowerzystów we Wrocławiu!

Wrocław jak zwykle przywitał nas piękną pogodą i ogromną frekwencją miłośników jazdy na jednośladach. Podobnie jak w latach ubiegłych Tour Kocham Rowerek odbył się na terenie Parku Tołpy. W zawodach sponsorowanych przez Bank BGŻ wzięło udział aż 300 małych rowerzystów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.