konkurs link

newsletter

  • 12.12.2019, Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara
 
 

Meczowe Mistrzostwa PSKO w klasie Optimist przeszły do historii

Meczowe Mistrzostwa PSKO w klasie Optimist przeszły do historii

Przez trzy dni najlepsi polscy zawodnicy ścigali się na zalewie Bagry Wielkie w Krakowie. Na starcie stanęło 13 osób w tym 3 dziewczynki i 10 chłopców.

Regaty te są najważniejsze dla młodszych i starszych zawodników ponieważ są zwieńczeniem ich pracy w całym sezonie. Regulamin przewiduje 20 najlepszych zawodników w Polsce. W sprzyjającej aurze bez deszczu i z wiatrem o przyzwoitej prędkości odpowiednim do meczy – rozegrały się regaty. Jak zawsze po przeprowadzonej procedurze zgłoszeniowej sędziowie przeprowadzili losowanie wśród sterników, opracowali listę par i omówili instrukcję żeglugi.
 
Od początku wśród dziewcząt zdecydowanie prowadziła Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), która wygrała. Drugie miejsce zajęła Magda Smagowicz (KS Omega), natomiast  trzecie Jagoda Kania z KŻ Horn Kraków.


Wśród chłopców do ostatniej chwili coś się działo. Rzutem na taśmę wszedł do finału Piotr Malinowski. Nikt na niego nie liczył, ponieważ wszystkie oczy zwrócone były na mistrza z poprzednich lat – Marcina Urbańskiego. Na wygraną zęby ostrzył sobie również młodszy z Kosmalskich, ale ostatecznie musiał się zadowolić brązem. Bez walki nie oddali także wyścigów gospodarze: Wojciech Konstanty i Filip Fajfer, którzy  zaproszeni zostali  w ostatniej chwili do udziału w rozgrywkach.
 


 

W piątek,  27 września, dla chłopców zostały przygotowane wyścigi eliminacyjne, które wyłoniły ósemkę najlepszych. Pływali w dwóch grupach. W kolejnej części regat każdy z nich rozegrał solidną porcję wyścigów. Łącznie ponad 100 przez trzy dni.
 
Klub Żeglarski Horn Kraków, przygotował wiele atrakcji dla zawodników, a w tym m.in. mszę św. w Kopalni Soli w Wieliczce, basen w parku Wodnym, spacer po Krakowie z gorąca czekoladą. Dzieciaki zawarły bliską znajomość z Adamem Mickiewiczem, a raczej z jego podobizną. Ważnym elementem dla organizatorów była atmosfera wokół regat, stąd też solidna dbałość o zagospodarowanie czasu poza wyścigami.


Ucieszyły nas informacje zwrotne, że to jedne z najlepiej zorganizowanych regat w Polsce.  O finanse zadbali Prezydent Miasta Krakowa, który udzielił również honorowego patronatu, Marszałek Województwa Małopolskiego, Polski Związek Żeglarski, Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist, CB Panel, Fundacja Wawelu, Stowarzyszenie Ekologia i Żagle, Zarząd Infrastruktury Sportowej, Makanu (przedstawiciel Crewsavera w Polsce) oraz Dometic Group, a patronatem medialnym hołubili Magazyn Żagle i Dziennik Polski.

Więcej zdjęć na facebooku  Marka Karbowskiego.


Wyniki

Chłopcy:

I. Piotr Malinowski MOS SSW Iława
II. Marcin Urbański (CHKŻ Chojnice)
III. Patryk Kosmalski (CHKŻ Chojnice)
IV. Damian Kosmalski (CHKŻ Chojnice)
V. Maciej Graczykowski (CHKŻ Chojnice)
VI. Jakub Pilarczyk (CHKŻ Chojnice)
VII. Wojciech Konstanty KŻ Horn Kraków
VIII. Jakub Domagała (CHKŻ Chojnice)
IX. Marek Rospond (YC PTTK Beskid Nowy Sącz)
X.  Filip Fajfer (KŻ Horn Kraków)
Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Bohaterowie Narodowego - relacja z maratońskiego weekendu

Od wielu lat koniec września to w kalendarzach biegaczy zajmuje Maraton Warszawski. Największa dotychczas impreza biegowa w Polsce od kilku lat zaprasza nie tylko tych, którzy są gotowi zmierzyć się z królewskim dystansem, ale też mniej zaawansowanych biegaczy. W zeszłym roku nowością był maraton na rolkach, w tym - biegi dla dzieci. Jak widać, organizatorzy chcą przyciągnąć całe rodziny i w ten sposób promować nie tylko swoją imprezę, ale też zdrowy, sportowy styl życia. 

Relacja z Onko-Olimpiady 2018

Od 23 do 26 sierpnia 2018, na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyła się VII  już edycja Onko-Olimpiady. To wyjątkowe, międzynarodowe igrzyska sportowe, jedyna taka impreza na świecie! Fundacja Spełnionych Marzeń organizuje ją już od 11 lat, a plany na kolejne zawody sportowe są coraz ciekawsze. W igrzyskach sportowych biorą udział dzieci oraz młodzież, którzy wygrali z chorobą nowotworową lub są w trakcie leczenia.  

LOTTO Poland Bike Marathon: udany debiut Piaseczna

Cykl wyścigów organizowany przez Grzegorza Wajsa pierwszy raz w historii zawitał do Piaseczna. Debiut należy uznać za bardzo udany. Kolorowe, kolarskie miasteczko znajdowało się nad jeziorem w Zalesiu Górnym na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Wisła”. Frekwencja, jak na wakacje i mimo deszczowej aury, wręcz znakomita. 

Żelazny smok - relacja z Iron Dragon Triathlon i zawodów dla dzieci

7 września odbyła się 2. edycja zawodów Iron Dragon. Rozegrany został triathlon na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km na rowerze, 10 km biegu), a także zawody dla dzieci w aquathlonie i zawody biegowe.

Rekordowa liczba zawodników w Wyścigach Rowerkowych w Warszawie!

Rekordowa liczba zawodników w Wyścigach Rowerkowych w Warszawie!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.