konkurs link

newsletter

  • 21.1.2020, Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław
 
 

Meczowe Mistrzostwa PSKO w klasie Optimist przeszły do historii

Meczowe Mistrzostwa PSKO w klasie Optimist przeszły do historii

Przez trzy dni najlepsi polscy zawodnicy ścigali się na zalewie Bagry Wielkie w Krakowie. Na starcie stanęło 13 osób w tym 3 dziewczynki i 10 chłopców.

Regaty te są najważniejsze dla młodszych i starszych zawodników ponieważ są zwieńczeniem ich pracy w całym sezonie. Regulamin przewiduje 20 najlepszych zawodników w Polsce. W sprzyjającej aurze bez deszczu i z wiatrem o przyzwoitej prędkości odpowiednim do meczy – rozegrały się regaty. Jak zawsze po przeprowadzonej procedurze zgłoszeniowej sędziowie przeprowadzili losowanie wśród sterników, opracowali listę par i omówili instrukcję żeglugi.
 
Od początku wśród dziewcząt zdecydowanie prowadziła Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), która wygrała. Drugie miejsce zajęła Magda Smagowicz (KS Omega), natomiast  trzecie Jagoda Kania z KŻ Horn Kraków.


Wśród chłopców do ostatniej chwili coś się działo. Rzutem na taśmę wszedł do finału Piotr Malinowski. Nikt na niego nie liczył, ponieważ wszystkie oczy zwrócone były na mistrza z poprzednich lat – Marcina Urbańskiego. Na wygraną zęby ostrzył sobie również młodszy z Kosmalskich, ale ostatecznie musiał się zadowolić brązem. Bez walki nie oddali także wyścigów gospodarze: Wojciech Konstanty i Filip Fajfer, którzy  zaproszeni zostali  w ostatniej chwili do udziału w rozgrywkach.
 


 

W piątek,  27 września, dla chłopców zostały przygotowane wyścigi eliminacyjne, które wyłoniły ósemkę najlepszych. Pływali w dwóch grupach. W kolejnej części regat każdy z nich rozegrał solidną porcję wyścigów. Łącznie ponad 100 przez trzy dni.
 
Klub Żeglarski Horn Kraków, przygotował wiele atrakcji dla zawodników, a w tym m.in. mszę św. w Kopalni Soli w Wieliczce, basen w parku Wodnym, spacer po Krakowie z gorąca czekoladą. Dzieciaki zawarły bliską znajomość z Adamem Mickiewiczem, a raczej z jego podobizną. Ważnym elementem dla organizatorów była atmosfera wokół regat, stąd też solidna dbałość o zagospodarowanie czasu poza wyścigami.


Ucieszyły nas informacje zwrotne, że to jedne z najlepiej zorganizowanych regat w Polsce.  O finanse zadbali Prezydent Miasta Krakowa, który udzielił również honorowego patronatu, Marszałek Województwa Małopolskiego, Polski Związek Żeglarski, Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist, CB Panel, Fundacja Wawelu, Stowarzyszenie Ekologia i Żagle, Zarząd Infrastruktury Sportowej, Makanu (przedstawiciel Crewsavera w Polsce) oraz Dometic Group, a patronatem medialnym hołubili Magazyn Żagle i Dziennik Polski.

Więcej zdjęć na facebooku  Marka Karbowskiego.


Wyniki

Chłopcy:

I. Piotr Malinowski MOS SSW Iława
II. Marcin Urbański (CHKŻ Chojnice)
III. Patryk Kosmalski (CHKŻ Chojnice)
IV. Damian Kosmalski (CHKŻ Chojnice)
V. Maciej Graczykowski (CHKŻ Chojnice)
VI. Jakub Pilarczyk (CHKŻ Chojnice)
VII. Wojciech Konstanty KŻ Horn Kraków
VIII. Jakub Domagała (CHKŻ Chojnice)
IX. Marek Rospond (YC PTTK Beskid Nowy Sącz)
X.  Filip Fajfer (KŻ Horn Kraków)
Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

LOTTO Poland Bike Marathon: rowerowa fala przeszła przez Otwock

LOTTO Poland Bike Marathon drugi raz z rzędu zawitał do Otwocka. I podobnie jak przed rokiem, tak i teraz wyścigi w „mieście z dobrym klimatem” okazały się strzałem w dziesiątkę, dostarczając niezwykłych emocji i wrażeń.

I Rodzinny Bieg Górski w Choszczówce

Wg prognoz pogody miało być nawet 9 st C. i słonecznie. Jednak chimeryczny listopad przywitał nas mglistym, mokrym porankiem i nie więcej niż 3 st. C.

Słonecznie i dyniowo - Minimaraton Niepodległości w Lesznowoli

Ostatni październikowy weekend upłynął pod znakiem pięknej pogody i wielu imprez biegowych. My tym razem wybraliśmy się do Lesznowoli, gdzie odbywał się Minimaraton Niepodległości. Bieg główny rozegrany został na dystansie 1/10 Maratonu, dzieci startowały na 300, 600, 1000 i 1500 metrów.

Biegacze wśród zwierząt - relacja z 6. Biegu dookoła ZOO

26 kwietnia Warszawski Ogród Zoologiczny zmienił się na chwilę w sportową arenę. Główną alejką prowadziła bowiem trasa Biegu dookoła ZOO, zorganizowanego w Warszawie już po raz 6. Dorośli biegacze ścigali się na dystansie 10 km, a później przyszła kolej na biegi dzieci. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych impreza była bardzo udana.

Rolkarze w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - Nightskating 1 sierpnia

Nightskating Warszawa, czyli nocne przejazdy rolkarzy przez stolicę na dobre wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń. Raz na kilka tygodni we czwartek, punktualnie o 20.30, spod pominka Kopernika na Krakowskim Przedmieściu wyrusza kilka tysięcy osób w różnym wieku i na rożnym sprzęcie, by wspólnie przemierzać Warszawskie ulice.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.