konkurs link

newsletter

  • 23.5.2019, Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz
 
 

Maraton w sześć osób - relacja z Accreo Ekiden

Accreo Ekiden Accreo Ekiden

10 maja o godz. 14.00 na warszawskiej Kępie Potockiej wystartowała I tura sztafety maratońskiej Accreo Ekiden 2014, a wśród 250 drużyn SportowaRodzina.pl w składzie (w kolejności startu): Łukasz Świerżewski, Marcin Czernik, Marcin Zaporowski, Ewa Świerżewska, Olga Miszkiewicz-Górecka, Agata Chwedczuk. Po 3 godzinach, 33 minutach i 28 sekundach ostatnia zawodniczka teamu przekroczyła linię mety, a nasz czas uplasował nas w generalnej klasyfikacji na 331. pozycji pośród 767 drużyn.

Wszyscy członkowie drużyny wsytąpili w "firmowych" koszulkach, dzięki czemu z łatwością część kibicująca mogła już z daleka wypatrzyć zawodnika na trasie.
 

AccreoEkiden
Pierwszy zawodnik z szarfą tuż przed startem


Impreza odbywała się w tym roku już po raz dziesiąty, jednak po raz pierwszy zawodnicy - zamiast pałeczki - przekazywali sobie szarfę.

AccreoEkiden
Przekazanie szarfy

Czynność ta poszła nam na wszystkich zmianach dość sprawnie, choć wypatrzenie oczekującego zawodnika nie było proste.
 

AccreoEkiden
Agata przed finishem przybija piątkę Adzie


Jednak tego typu impreza to nie tylko bieg, ale też kibicowanie. Wspieraliśmy się wzajemnie, dzięki czemu nie tylko wyniki, ale i humory były dobre.
 

AccreoEkiden
Nasza drużyna bez pierwszego zawodnika, który był już na trasie
 

Tekst i fot. Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

II Rodzinny Bieg Górski za nami - relacja

Tym razem aura przywitała nas lekkim mrozem. Jeszcze kilka dni wcześniej ścieżki na trasie biegu pokrywał lód, po którym można było poruszać się co najwyżej na łyżwach albo w rakach. Na szczęście dwa dni przed zawodami sypnęło śniegiem, który ładnie przykrył najbardziej newralgiczne odcinki trasy.

Rozbiegana Lesznowola - relacja z Minimaratonu Niepodległości

Już po raz dwunasty odbył się w Lesznowoli Minimaraton Niepodległości, zorganizowany przez Urząd Gminy Lesznowola, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli i Sport Evolution. Prócz biegu głównego na dystansie 1/10 maratonu, czyli 4219,5 m, odbyły się biegi dzieci w różnych kategoriach wiekowych. 

Żar z nieba i czterolistne koniczyny - relacja z Biegu Szczęścia

W skwarne niedzielne przedpołudnie (19 maja) na Ursynowie roiło się od biegaczy. Jedni właśnie pokonywali strome zbocza Kopy Cwila, inni rozgrzewali się przed swoim biegiem, jeszcze inni - głównie ci najmłodsi - bawili się beztrosko w wysokiej trawie. Wszystkich przyciągnął w to miejsce Bieg Szczęścia, organizowany przez 12tri.pl.

Małym opolanom deszcz niestraszny!

Tour Kocham Rowerek po raz pierwszy odwiedził Opole. Choć pogoda nie sprzyjała uczestnikom imprezy, to ponad 100 zawodników wzięło udział w wyścigach, które odbyły się na ul. Pużaka przy Miasteczku Ruchu Drogowego.

Wyścigi Rowerkowe w Gdyni i Łodzi już za nami!

Ponad 300 dzieci w Gdyni i 230 w Łodzi - tak wyglądały Wyścigi Rowerkowe, które odbyły się w miniony weekend w dwóch miastach Polski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.