konkurs link

newsletter

  • 23.5.2019, Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz
 
 

LOTTO Poland Bike Marathon: rekordowe Legionowo!

LOTTO Poland Bike Marathon: rekordowe Legionowo!

„Legionowo porusza!” I to jak! Oficjalne, legionowskie hasło idealnie oddało klimat otwarcia sezonu LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Na starcie pierwszego w tym roku etapu cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, stanęła najwyższa w jego historii liczba 1000 uczestników.

Rekord frekwencji na inaugurację LOTTO Poland Bike Marathon! Gigantyczny tłum miłośników dwóch kółek na starcie i słoneczna, piękna pogoda. Lepszego otwarcia sezonu nie można było sobie wymarzyć.

 
Legionowo znów zdało rowerowy egzamin na szóstkę z plusem. Kto przyjechał, na pewno nie żałował. Legionowo ze swoją „kultową” trasą, wytyczoną przez ekipę Grzegorza Wajsa, już piąty raz z rzędu znalazło się na mapie Poland Bike. Start i meta wyścigów znajdowały się, podobnie jak przed rokiem, na zmodernizowanym Placu Kościuszki. W kolorowym Miasteczku Poland Bike w gronie kibiców można było spotkać m.in. prawdziwe gwiazdy, czyli panczenistkę Luizę Złotkowską, dwukrotną medalistkę olimpijską oraz Michała Podlaskiego, zawodowego mistrza Polski w kolarstwie szosowym. 

 
 
A trasa inauguracyjnego etapu? Po prostu jak z bajki. Na pofałdowanym i pagórkowatym terenie w Legionowskich Lasach było wszystko. Techniczne zjazdy i podjazdy, niezliczona liczba wąskich, malowniczych ścieżek i widoki zapierające dech w piersiach. Raj dla rowerowych maratończyków.
 
- Zawsze z olbrzymią przyjemnością przyjeżdżamy do Legionowa – powiedział były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Amatorzy MTB bardzo cenią sobie trasę w powiecie legionowskim. Świadczy o tym rekordowa frekwencja. 1000 osób na starcie, niemal dwukrotnie więcej niż przed rokiem, to naprawdę znakomity wynik. Najważniejsza dla mnie jest radość uczestników, tych dużych i małych. Dziękuję wszystkim, którzy przyjechali na inaugurację cyklu do Legionowa. Nasz sukces jest sukcesem miłośników jazdy na dwóch kółkach. 

 
 


 
Na najdłuższym dystansie MAX (55 km) zwyciężył Piotr Truszczyński (Sante BSA Tour), przed Danielem Peplą (MBike Retro Team) i Grzegorzem Maleszką (Dachland Olsztyn). Wśród kobiet wygrała Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team), wyprzedzając Krystynę Żyżyńską (Mybike) i Katarzynę Ebert (Ośka Warszawa).
 
Trasę MINI (29 km) najszybciej pokonał Jacek Tomczak (BLU Cersanit Team Refleks). Za nim finiszowali Piotr Abramczyk (Warszawski Klub Kolarski) i Tomasz Jurkowski z Warszawy. W rywalizacji kobiet triumfowała Sława Staszczak z Kwiatkówka, przed Magdaleną Chmielewską (Warszawski Klub Kolarski) i Patrycją Świerczyńską (LKK Start Tomaszów Mazowiecki).
 
Na dystansie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Legionowa w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Dawid Bojarczak (Ergo Team Metal-Fach), przed Mateuszem Jakubiukiem z Międzyrzeca Podlaskiego i Konradem Czabokiem (Warszawski Klub Kolarski). W gronie dziewcząt najlepsza okazała się Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), wyprzedzając Wiktorię Janicką (SK Bank Team) i Weronikę Janikowską (Sante BSA Tour). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-6 lat.

 
 
- Polecam z całego serca Poland Bike Marathon – mówiła srebrna medalistka olimpijska z Soczi i brązowa z Vancouver, Luiza Złotkowska. – Kilka razy startowałam w wyścigach organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Ten cykl ma swój niesamowity urok. Jest stworzony dla całych rodzin. Atmosfera na imprezach Poland Bike jest zawsze niezwykle gorąca. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie ma limitu wieku, jest kilka dystansów do wyboru, a dla maluchów Chatka Małolatka. I oto chodzi.  
 
Efektowna dekoracja uczestników I etapu LOTTO Poland Bike Marathon odbyła się na scenie z udziałem Luizy Złotkowskiej i wiceprezydenta Legionowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, którzy wraz ze starostą legionowskim Janem Grabcem byli także honorowymi starterami wyścigów. Było mnóstwo nagród i losowanie upominków wśród wszystkich uczestników imprezy.

 
 

 
W rywalizacji drużynowej w Legionowie triumfował TRW Cloudware Team, przed MBike Retro Team i Mybike. Klasyfikację rodzinną wygrała rodzina Lachów, przed Pomorskimi i Kuszmiderami. Pierwszymi liderami klasyfikacji Omnium Poland Bike zostali Piotr Truszczyński (Sante BSA Tour) i Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team).
 
Pierwszy, inauguracyjny etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014 został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Legionowo, Areną Legionowo i Powiatem Legionowskim. A kolejne kolarskie emocje już w sobotę 12 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie odbędzie się II etap tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Start i meta wyścigów w fortyfikacjach Twierdzy Modlin. Zapraszamy!
 
 
 
 
 
Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

320 zawodników dojechało do krakowskiej mety Tour Kocham Rowerek!

Kraków ugościł nas piękną pogodą. Wiosenna słoneczna aura towarzyszyła przez cały dzień wszystkim, którzy postanowili aktywnie spędzić niedzielę na Placu Wielkiej Armii Napoleona. 

Pobiegliśmy z WOŚP - relacja z 9. Biegu Policz się z cukrzycą

Zima była w tym roku łaskawa dla wszystkich, którzy postanowili wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i akcję Policz się z cukrzycą. 11 stycznia na starcie stanęło niemal 5 tys. osób, które biegiem lub marszem postanowiły pokonać trasę liczącą ok. 4,8 km. Wśród nich załoga naszego portalu.

Spartan oddział silny jest! Relacja z wybiegania i zbierania

Po raz pierwszy widziałam ich, gdy kibicowaliśmy biegaczom podczas Maratonu Warszawskiego w 2011 roku i natychmiast podbili moje serce. Okazuje się, że nie tylko moje, bowiem Spartanie Dzieciom - grupa biegaczy, która poprzez udział w długodystansowych biegach ulicznych, niesie pomoc niepełnosprawnym dzieciom, zyskuje nie tylko coraz większe rzesze sympatyków, ale i zdobywa nowych członków. I jednemu, i drugiemu, a przede wszystkim zbiórce pieniędzy na protezy nóżek dla małego Stasia, służyć miało sobotnie wybieganie 3 sierpnia w Warszawie.

Rolkarze w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - Nightskating 1 sierpnia

Nightskating Warszawa, czyli nocne przejazdy rolkarzy przez stolicę na dobre wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń. Raz na kilka tygodni we czwartek, punktualnie o 20.30, spod pominka Kopernika na Krakowskim Przedmieściu wyrusza kilka tysięcy osób w różnym wieku i na rożnym sprzęcie, by wspólnie przemierzać Warszawskie ulice.

MetLife Tour Kocham Rowerek wyruszył w tym roku z Opola!

Ponad 200 dzieci uczciło otwarcie tegorocznych wyścigów rowerkowych stawiając się na starcie przy ul. Pużaka w Opolu. Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła wszystkim, którzy postanowili sobotni czas spędzić aktywnie na świeżym powietrzu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.