konkurs link

newsletter

  • 25.3.2019, Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
 
 

Koziołek Matołek w Warszawie – wiosenna aura podczas narciarskich zmagań w stolicy!

Koziołek Matołek w Warszawie – wiosenna aura podczas narciarskich zmagań w stolicy!
Niedziela na Górce Szczęśliwieckiej upłynęła pod znakiem sportowych emocji. Do rywalizacji w Zawodach Koziołka Matołka przystąpiło blisko 150 miłośników narciarstwa zjazdowego i snowboardu.
Zorganizowane po raz czwarty w stolicy zmagania w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie ściągnęły na stok blisko 150 młodych entuzjastów zimowego szusowania. Poza dziećmi w wieku 4-11 lat w zawodach uczestniczyli również ich rodzice i opiekunowie. Wszystkie konkurencje zostały utrzymane w konwencji twórczości Kornela Makuszyńskiego – patrona zawodów. Dzieci rywalizowały o „puchar Koziołka Matołka”, panie o „Puchar Panny z Mokrą Głową”, natomiast panowie o „Puchar Szatana z 7 Klasy”. 
 
Organizatorzy wraz z gospodarzem zawodów – Ośrodkiem Szczęśliwice, zadbali o pełne naśnieżenie stoku i mimo wiosennej aury, uczestnicy mogli liczyć na zimowe warunki pozwalające na swobodny i bezpieczny zjazd. Poza doskonałą pogodą dopisali przede wszystkim zawodnicy. Entuzjazm i dziecięca radość ze zjazdów były podstawą klimatu Zawodów, których idea skupia się na popularyzowaniu aktywności sportowej wśród najmłodszych dzieci. „To niesamowita radość móc obserwować uśmiechnięte twarze dzieci angażujących  całe swoje serce w odkrywanie swoich pasji” – komentuje Marcin Glądała, Prezes Fundacji „Góry Przenosić” im. Tytusa Chałubińskiego występujący jednocześnie w roli komentatora Zawodów. „Bardzo zależy nam, żeby odkrywać i pielęgnować sportowy zapał u dzieci już od najmłodszych lat.” – dodaje.
 
Każde dziecko startujące w Zawodach otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominek od marki Vobro w pakiecie startowym, natomiast zwycięscy otrzymali nagrody rzeczowe marki Rossignol i medale. 
 
Zawody Koziołka Matołka na dobre wpisały się w kalendarz warszawskich imprez narciarskich. Organizatorzy już dziś zapowiadają kolejną edycję.
 
Galeria zdjęć dostępna na profilu facebook wydarzenia.
 
Za organizację wydarzenie odpowiedzialne były: Fundacja Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego oraz Tatra Holding, a partnerzy wydarzenia: Dom Development S.A., Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, Rossignol oraz Vobro. 
 
Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Pierwszy Biegowy Piknik Rodzinny w Czosnowie

W tym roku 1 września nie oznaczał pierwszego dnia szkoły, a debiut rodzinnej imprezy biegowej w Czosnowie, kilkadziesiąt kilometrów na północ od Warszawy. Tam właśnie odbył się Pierwszy Biegowy Piknik Rodzinny, zorganizowany przez przez pan Marcina Mańkowskiego (www.biegidladzieci.pl) we współpracy z Gminą Czosnów.

Aż 300 rowerzystów we Wrocławiu!

Wrocław jak zwykle przywitał nas piękną pogodą i ogromną frekwencją miłośników jazdy na jednośladach. Podobnie jak w latach ubiegłych Tour Kocham Rowerek odbył się na terenie Parku Tołpy. W zawodach sponsorowanych przez Bank BGŻ wzięło udział aż 300 małych rowerzystów.

Wyścigi Rowerkowe w Poznaniu za nami!

Sobotnia aura sprzyjała małym zawodnikom i w Parku Jana Pawła II ścigało się ponad 200 dzieci.

Powitanie lata z marką PRIMIGI

W MAŁYCH BUTACH NA PODBÓJ ŚWIATA! 
POWITANIE LATA Z MARKĄ PRIMIGI

320 zawodników dojechało do krakowskiej mety Tour Kocham Rowerek!

Kraków ugościł nas piękną pogodą. Wiosenna słoneczna aura towarzyszyła przez cały dzień wszystkim, którzy postanowili aktywnie spędzić niedzielę na Placu Wielkiej Armii Napoleona. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.