konkurs link

newsletter

  • 14.12.2019, Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor
 
 

Koziołek Matołek w Warszawie – wiosenna aura podczas narciarskich zmagań w stolicy!

Koziołek Matołek w Warszawie – wiosenna aura podczas narciarskich zmagań w stolicy!
Niedziela na Górce Szczęśliwieckiej upłynęła pod znakiem sportowych emocji. Do rywalizacji w Zawodach Koziołka Matołka przystąpiło blisko 150 miłośników narciarstwa zjazdowego i snowboardu.
Zorganizowane po raz czwarty w stolicy zmagania w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie ściągnęły na stok blisko 150 młodych entuzjastów zimowego szusowania. Poza dziećmi w wieku 4-11 lat w zawodach uczestniczyli również ich rodzice i opiekunowie. Wszystkie konkurencje zostały utrzymane w konwencji twórczości Kornela Makuszyńskiego – patrona zawodów. Dzieci rywalizowały o „puchar Koziołka Matołka”, panie o „Puchar Panny z Mokrą Głową”, natomiast panowie o „Puchar Szatana z 7 Klasy”. 
 
Organizatorzy wraz z gospodarzem zawodów – Ośrodkiem Szczęśliwice, zadbali o pełne naśnieżenie stoku i mimo wiosennej aury, uczestnicy mogli liczyć na zimowe warunki pozwalające na swobodny i bezpieczny zjazd. Poza doskonałą pogodą dopisali przede wszystkim zawodnicy. Entuzjazm i dziecięca radość ze zjazdów były podstawą klimatu Zawodów, których idea skupia się na popularyzowaniu aktywności sportowej wśród najmłodszych dzieci. „To niesamowita radość móc obserwować uśmiechnięte twarze dzieci angażujących  całe swoje serce w odkrywanie swoich pasji” – komentuje Marcin Glądała, Prezes Fundacji „Góry Przenosić” im. Tytusa Chałubińskiego występujący jednocześnie w roli komentatora Zawodów. „Bardzo zależy nam, żeby odkrywać i pielęgnować sportowy zapał u dzieci już od najmłodszych lat.” – dodaje.
 
Każde dziecko startujące w Zawodach otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominek od marki Vobro w pakiecie startowym, natomiast zwycięscy otrzymali nagrody rzeczowe marki Rossignol i medale. 
 
Zawody Koziołka Matołka na dobre wpisały się w kalendarz warszawskich imprez narciarskich. Organizatorzy już dziś zapowiadają kolejną edycję.
 
Galeria zdjęć dostępna na profilu facebook wydarzenia.
 
Za organizację wydarzenie odpowiedzialne były: Fundacja Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego oraz Tatra Holding, a partnerzy wydarzenia: Dom Development S.A., Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, Rossignol oraz Vobro. 
 
Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Rekordowa liczba zawodników w Wyścigach Rowerkowych w Warszawie!

Rekordowa liczba zawodników w Wyścigach Rowerkowych w Warszawie!

Rowerkowa sobota w Olsztynie!

Mimo kapryśnej pogody mali rowerzyści licznie przyjechali rywalizować do Parku Jana Kusocińskiego w Olsztynie.

Joga Festiwal. V Górski Maraton Jogi już nami!

Wydarzenie zostało zorganizowane po raz piąty i zakończyło się sukcesem. Dopisały zarówno frekwencja i piękna pogoda, jak również dobra atmosfera.

Tłumy na Wyścigach rowerkowych!

Tłumy w Katowicach na pierwszej z cyklu imprez Wyścigi Rowerkowe 2013!

Maraton w sześć osób - relacja z Accreo Ekiden

10 maja o godz. 14.00 na warszawskiej Kępie Potockiej wystartowała I tura sztafety maratońskiej Accreo Ekiden 2014, a wśród 250 drużyn SportowaRodzina.pl w składzie (w kolejności startu): Łukasz Świerżewski, Marcin Czernik, Marcin Zaporowski, Ewa Świerżewska, Olga Miszkiewicz-Górecka, Agata Chwedczuk. Po 3 godzinach, 33 minutach i 28 sekundach ostatnia zawodniczka teamu przekroczyła linię mety, a nasz czas uplasował nas w generalnej klasyfikacji na 331. pozycji pośród 767 drużyn.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.