konkurs link

newsletter

  • 24.5.2019, Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
 
 

IV edycja Narodowego Dnia Sportu za nami!

IV edycja Narodowego Dnia Sportu za nami!
W sobotę 1 października już po raz czwarty odbył się Narodowy Dzień Sportu czyli dzień otwarty najlepszych sportowych miejsc w Polsce. Miłośnicy zdrowego stylu życia  i aktywności fizycznej mieli okazję skorzystać z setek bezpłatnych treningów na terenie całej Polski, dostępnych dla wszystkich chętnych.
„Rozwój sportowy, szczególnie młodych ludzi, jest jednym z priorytetów Ministerstwa Sportu i Turystyki. Niedawno zakończył się Europejski Tydzień Sportu, w ramach którego tysiące osób porzuciło kanapy i komputery na rzecz aktywności fizycznej. Narodowy Dzień Sportu daje  możliwość spędzenia wolnego czasu aktywnie całymi rodzinami. To cenna inicjatywa i z przyjemnością się w nią angażujemy” – mówił o Narodowym Dniu Sportu  minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.
 
W projekt zaangażowały się polskie gwiazdy sportu, które oprócz pełnienia roli honorowych Ambasadorów tegorocznej edycji, prowadziły treningi i spotykały się ze swoimi fanami. W tym roku organizatorów wsparli między innymi: Andrzej Supron, Kajetan Broniewski, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Katarzyna Witwicka, Wiktoria Sądej, Zbigniew Raudo i wielu innych.
 
Największym wydarzeniem w ramach tegorocznej edycji Narodowego Dnia Sportu był rodzinny, sportowy  PIKNIK, który odbył się na błoniach stadionu PGE Narodowego w Warszawie. Na terenie pikniku można było sprawdzić się na ściance wspinaczkowej, ergometrach wioślarskich, wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, skorzystać z darmowych porad dietetyka oraz wielu innych atrakcji. W strefie zdrowia Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny (PARS) zorganizowało bicie rekordu Guinnessa w samobadaniu piersi - inicjatywa rozpoczęła obchody miesiąca profilaktyki raka piersi. Była też Rybka MiniMini, która wspólnie z dziećmi śpiewała i kolorowała obrazki. Piknik był również doskonałą okazją do odnalezienia swojej sportowej pasji, ponieważ dzięki związkom sportowym każdy gość mógł sprawdzić się w kilkudziesięciu dyscyplinach. 

W strefie Carolina Toyota Wola goście i uczestnicy Pikniku zobaczyli premierowy pokaz nowej Toyoty C-HR, mieli możliwość zapoznania się ze wszystkimi modelami hybrydowymi marki Toyota.  Mogli też skorzystać z darmowych jazd testowych dowolnego, wybranego przez siebie modelu Toyoty i wziąć udział w konkursie wygraj Toyotę C-HR na rok. Na najmłodszych czekały zawody gokartowe.

Jedną z największych atrakcji Pikniku była strefa „Podziel się Kilometrem”. Ta charytatywna akcja organizowana przez PZU polega na zachęcaniu Polaków do pomagania innym. Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby w strefie „Podziel się kilometrem”, było pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku, ergometrze lub rowerku. Dzięki specjalnemu przystosowaniu tej strefy dla potrzeb dzieci, akcja „Podziel się kilometrem” jest przeznaczona dla całych rodzin, które wspólnie mogą zbierać środki na charytatywny cel. Za każdy przebiegnięty kilometr podczas Narodowego Dnia Sportu 2016, PZU przeznaczyło 10 złotych na Stowarzyszenie „Polskie Amazonki Ruch Społeczny” czek został przekazany przedstawicielkom stowarzyszenia na scenie Pikniku.

Do udziału w treningach w ramach czwartej edycji Narodowego Dnia Sportu zapisało się ponad 300 000 osób w całej Polsce, korzystając z ponad tysiąca darmowych wydarzeń sportowych i treningów, a już w przyszłym roku 7 października widzimy się ponownie na wspólnych treningach!

Podsumowanie Narodowego Dnia Sportu oraz statystyki znajdziecie na stronie www.narodowydziensportu.pl.
 
Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

MetLife Tour Kocham Rowerek wyruszył w tym roku z Opola!

Ponad 200 dzieci uczciło otwarcie tegorocznych wyścigów rowerkowych stawiając się na starcie przy ul. Pużaka w Opolu. Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła wszystkim, którzy postanowili sobotni czas spędzić aktywnie na świeżym powietrzu.

Spartan oddział silny jest! Relacja z wybiegania i zbierania

Po raz pierwszy widziałam ich, gdy kibicowaliśmy biegaczom podczas Maratonu Warszawskiego w 2011 roku i natychmiast podbili moje serce. Okazuje się, że nie tylko moje, bowiem Spartanie Dzieciom - grupa biegaczy, która poprzez udział w długodystansowych biegach ulicznych, niesie pomoc niepełnosprawnym dzieciom, zyskuje nie tylko coraz większe rzesze sympatyków, ale i zdobywa nowych członków. I jednemu, i drugiemu, a przede wszystkim zbiórce pieniędzy na protezy nóżek dla małego Stasia, służyć miało sobotnie wybieganie 3 sierpnia w Warszawie.

III Warszawski Roller Cup – trzeci raz Chojnacki i Goss!

Z roku na rok coraz więcej. Ponad pół tysiąca miłośników jazdy na rolkach ścigało się w samym sercu Warszawy. III Warszawski Maraton Rolkarski Roller Cup ponownie był prawdziwym sportowym świętem. Impreza, zorganizowana przez Grzegorza Wajsa i ekipę Poland Bike, drugi raz z rzędu odbyła się na iście królewskim szlaku. Kolorowe Miasteczko Rolkarskie ze startem i metą wyścigów znajdowały się na Placu na Rozdrożu. Trasa została wyznaczona na rundzie liczącej 3200 m, przebiegającej Alejami Ujazdowskimi wzdłuż Łazienek.

Wyścigi rowerkowe w Kielcach w Dzień Dziecka!

Ponad 200 małych zawodników świętowało aktywnie swój dzień z Tour Kocham Rowerek 2014 na Skwerze Harcerskim im. Szarych Szeregów.

Finisz sezonu z Poland Bike XC w Legionowie

Poland Bike drugi raz w tym roku zawitał do Legionowa. W maju z LOTTO Poland Bike Marathon, a tym razem z Poland Bike XC. Trzeci, finałowy etap tego nowego cyklu, organizowanego pierwszy raz przez Grzegorza Wajsa, został rozegrany w pięknej jesiennej i co ważne, słonecznej scenerii. W ostatnich tegorocznych zawodach ścigało się blisko 200 miłośników jazdy na rowerach górskich.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.