konkurs link

newsletter

  • 23.5.2019, Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz
 
 

Dominacja Sportowej Rodziny - relacja z Kolarskich Mistrzostw Wilanowa

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa fot. Łukasz Świerżewski

14 czerwca odbyły się na polanie widokowej w Powsinie 2. Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa dla uczniów szkół z dzielnicy. SportowaRodzina.pl była reprezentowana w dwóch kategoriach - klasy 1-3 i klasy 4-6 (rywalizowała też młodzież gimnazjalna). Nasze reprezentantki triumfowały w klasyfikacji indywidualnej, jednocześnie zdobywając dla swojej szkoły (SP nr 300) 2. miejsce w rywalizacji szkół w obu kategoriach. To już drugi sukces Igi i Ady w tych zawodach. W ubiegłym roku stanęły na 1. i 2. stopniu podium (klasy 1-3).

Uczestnictwo w zawodach, prócz dobrego przygotowania sportowego wymagało nieco zacięcia, gdyż należało się stawić w Powsinie o 8.30, by w biurze zawodów odebrać numery startowe. Mając w pamięci doświadczenia z ubiegłego roku, gdy musieliśmy odstać swoje w kolejce, zjawiliśmy się punktualnie i bez przeszkód załatwiliśmy formalności (czego nie mogą powiedzieć ci, którzy dojechali nieco później). Jednak wbrew obawom zawody zaczęły się bez większego opóźnienia, tuż po poznawczym objeździe trasy.
 

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa
Przed wyruszeniem na objazd trasy


Jako pierwsze na 2 pętlach (łącznie ok. 4 km) ścigały się dzieci z klas 1-3, chłopcy i dziewczynki razem, łącznie kilkadziesiąt osób. Mimo spóźnionego startu Ada Świerżewska z kl. 2 wybiła się na prowadzenie wśród dziewcząt i dowiozła taki wynik do mety. 
 

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa
Ada na trasie


Ze względu na liczebność grupy z klas 4-6 organizatorzy postanowili podzielić start na dwie części - najpierw 4 pętle (ok. 8 km) przejechały dziewczynki, potem 5 pętli (10 km) chłopcy. Iga Świerżewska z kl. 4 wyprzedziła najgroźniejszą rywalkę o pół okrążenia, zapewniając sobie miejsce na najwyższym stopniu podium.
 

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa
Iga na trasie


Po klasach 4-6 odbyła się rywalizacja gimnazjalistów, których na starcie pojawiło się niestety bardzo niewielu.
 

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa
A na mecie czekała pani Agnieszka Ciecierska z programu "Jedynka Dzieciom",
który jest emitowany w dni powszednie o 19.25 w Programie 1 Polskiego Radia - 
relacja z Mistrzostw we wtorek, 17 czerwca


Trasa wiodła nieutwardzoną nawierzchnią - po trawie i ściółce leśnej, pomiędzy drzewami i krzakami, więc nie obyło się bez upadków, jednak na szczęście niegroźnych.
 

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa
Podium w rywalizacji klas 1-3

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa
Podium w rywalizacji dziewcząt z klas 4-6


Prócz klasyfikacji indywidualnej odbywała się rywalizacja szkół, którą zdecydowanie zwyciężyła SP 104 z ul. Przyczółkowej (dzięki dużej liczbie wysoko punktowanych zawodników). Na drugim miejscu za sprawą zwycięstwa Igi, uplasowała się SP 300.
 

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa
Podium w rywalizacji wilanowskich szkół


Mamy nadzieję, że znów za rok odbędą się Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa, a zawodniczki reprezentujące portal SportowaRodzina.pl ponownie będą święcić triumfy.

Wszystkim zawodnikom, a szczególnie tym, którzy stanęli na podium - gratulujemy!

Organizatorami II Kolarskich Mistrzostw Wilanowa była Dzielnica Wilanów i Warszawski Klub Kolarski.

Tekst Ewa Świerżewska
Fot. Łukasz Świerżewski

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Bohaterowie Narodowego - relacja z maratońskiego weekendu

Od wielu lat koniec września to w kalendarzach biegaczy zajmuje Maraton Warszawski. Największa dotychczas impreza biegowa w Polsce od kilku lat zaprasza nie tylko tych, którzy są gotowi zmierzyć się z królewskim dystansem, ale też mniej zaawansowanych biegaczy. W zeszłym roku nowością był maraton na rolkach, w tym - biegi dla dzieci. Jak widać, organizatorzy chcą przyciągnąć całe rodziny i w ten sposób promować nie tylko swoją imprezę, ale też zdrowy, sportowy styl życia. 

LOTTO Poland Bike Marathon: 900 rowerów na poligonie w Rembertowie!

Lepszego debiutu nie można sobie wymarzyć. W warszawskim Rembertowie było wszystko. Słoneczna pogoda, rodzinna atmosfera, niezwykłe kolarskie miasteczko, fenomenalna frekwencja i jeszcze bardzo mocna obsada.

SportowaRodzina.pl na Targach Wiatr i Woda - relacja

W pierwszy marcowy weekend wybraliśmy się na 25. edycję Targów Wiatr i Woda, które już tradycyjnie odbywały się w w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Zakoczyła nas znikoma liczba jachtów żaglowych, natłok łodzi motorowych i..., coraz bardziej interesujących nas kajaków.

Triathlon Rawa - okiem Sportowej Rodziny - relacja

W dniach 2-3 sierpnia 2014 w Rawie Mazowieckiej odbywała się Olimpiada Triathlonowa, organizowana przez Klub Triathlon Rawa. 2 sierpnia rozegrany został  Aquathlon - ogólnopolskie zawody dla dzieci, a także triathlon 1/10 IM. 3 sierpnia odbył się Triathlon Olimpijski Mistrzostwa Polski Weteranów. Na zakończenie wystartowały na krótkim dystansie biegowym osoby niepełnosprawne. Mimo upału impreza bardzo się udała, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania.

Tłumy na Wyścigach rowerkowych!

Tłumy w Katowicach na pierwszej z cyklu imprez Wyścigi Rowerkowe 2013!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.