konkurs link

newsletter

  • 25.3.2019, Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
 
 

Dominacja Sportowej Rodziny - relacja z Kolarskich Mistrzostw Wilanowa

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa fot. Łukasz Świerżewski

14 czerwca odbyły się na polanie widokowej w Powsinie 2. Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa dla uczniów szkół z dzielnicy. SportowaRodzina.pl była reprezentowana w dwóch kategoriach - klasy 1-3 i klasy 4-6 (rywalizowała też młodzież gimnazjalna). Nasze reprezentantki triumfowały w klasyfikacji indywidualnej, jednocześnie zdobywając dla swojej szkoły (SP nr 300) 2. miejsce w rywalizacji szkół w obu kategoriach. To już drugi sukces Igi i Ady w tych zawodach. W ubiegłym roku stanęły na 1. i 2. stopniu podium (klasy 1-3).

Uczestnictwo w zawodach, prócz dobrego przygotowania sportowego wymagało nieco zacięcia, gdyż należało się stawić w Powsinie o 8.30, by w biurze zawodów odebrać numery startowe. Mając w pamięci doświadczenia z ubiegłego roku, gdy musieliśmy odstać swoje w kolejce, zjawiliśmy się punktualnie i bez przeszkód załatwiliśmy formalności (czego nie mogą powiedzieć ci, którzy dojechali nieco później). Jednak wbrew obawom zawody zaczęły się bez większego opóźnienia, tuż po poznawczym objeździe trasy.
 

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa
Przed wyruszeniem na objazd trasy


Jako pierwsze na 2 pętlach (łącznie ok. 4 km) ścigały się dzieci z klas 1-3, chłopcy i dziewczynki razem, łącznie kilkadziesiąt osób. Mimo spóźnionego startu Ada Świerżewska z kl. 2 wybiła się na prowadzenie wśród dziewcząt i dowiozła taki wynik do mety. 
 

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa
Ada na trasie


Ze względu na liczebność grupy z klas 4-6 organizatorzy postanowili podzielić start na dwie części - najpierw 4 pętle (ok. 8 km) przejechały dziewczynki, potem 5 pętli (10 km) chłopcy. Iga Świerżewska z kl. 4 wyprzedziła najgroźniejszą rywalkę o pół okrążenia, zapewniając sobie miejsce na najwyższym stopniu podium.
 

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa
Iga na trasie


Po klasach 4-6 odbyła się rywalizacja gimnazjalistów, których na starcie pojawiło się niestety bardzo niewielu.
 

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa
A na mecie czekała pani Agnieszka Ciecierska z programu "Jedynka Dzieciom",
który jest emitowany w dni powszednie o 19.25 w Programie 1 Polskiego Radia - 
relacja z Mistrzostw we wtorek, 17 czerwca


Trasa wiodła nieutwardzoną nawierzchnią - po trawie i ściółce leśnej, pomiędzy drzewami i krzakami, więc nie obyło się bez upadków, jednak na szczęście niegroźnych.
 

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa
Podium w rywalizacji klas 1-3

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa
Podium w rywalizacji dziewcząt z klas 4-6


Prócz klasyfikacji indywidualnej odbywała się rywalizacja szkół, którą zdecydowanie zwyciężyła SP 104 z ul. Przyczółkowej (dzięki dużej liczbie wysoko punktowanych zawodników). Na drugim miejscu za sprawą zwycięstwa Igi, uplasowała się SP 300.
 

Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa
Podium w rywalizacji wilanowskich szkół


Mamy nadzieję, że znów za rok odbędą się Kolarskie Mistrzostwa Wilanowa, a zawodniczki reprezentujące portal SportowaRodzina.pl ponownie będą święcić triumfy.

Wszystkim zawodnikom, a szczególnie tym, którzy stanęli na podium - gratulujemy!

Organizatorami II Kolarskich Mistrzostw Wilanowa była Dzielnica Wilanów i Warszawski Klub Kolarski.

Tekst Ewa Świerżewska
Fot. Łukasz Świerżewski

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Bohaterowie Narodowego - relacja z maratońskiego weekendu

Od wielu lat koniec września to w kalendarzach biegaczy zajmuje Maraton Warszawski. Największa dotychczas impreza biegowa w Polsce od kilku lat zaprasza nie tylko tych, którzy są gotowi zmierzyć się z królewskim dystansem, ale też mniej zaawansowanych biegaczy. W zeszłym roku nowością był maraton na rolkach, w tym - biegi dla dzieci. Jak widać, organizatorzy chcą przyciągnąć całe rodziny i w ten sposób promować nie tylko swoją imprezę, ale też zdrowy, sportowy styl życia. 

Wielkie święto sportu – relacja z 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego

Kto by się spodziewał, że 30 marca termometry pokażą ponad 15 stopni Celcjusza, a na niebie nie będzie ani jednej chmurki. Najwidoczniej pogoda chciała przeprosić za śnieg i mróz o tej porze w zeszłym roku, czym zrobiła wielką przyjemność biegaczom i kibicom uczestniczącym w 9. PZU Półmaratonie Warszawskim.

XXIII Bieg Powstania Warszawskiego

27 lipca 2013 roku w Warszawie upał panował od samego rana i nie odpuścił aż do wieczora, kiedy to na starcie do XXIII Biegu Powstania Warszawskiego stanęło 7 tys. zawodniczek i zawodników (w podziale na dwa dystanse - 5 km i 10 km). Jednak aura nie przeszkodziła biegaczom w sportowym uczczeniu 69. rocznicy wybuchu Powstania. Wiele osób wsparło także cel charytatywny i pobiegło dla Leosia.

LOTTO Poland Bike Marathon: Książęcy Gród zdobyty. Płock na piątkę z plusem!

„Piątka z plusem” dla Płocka! Książęcy Gród ponownie oczarował miłośników dwóch kółek. W historycznej stolicy Mazowsza odbył się piąty etap LOTTO Poland Bike Marathon, tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Kolorowy peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, zawitał do Płocka piąty raz z rzędu. 

Sportowa atmosfera – 4. Festiwal Biegowy w Krynicy

Wakacje co prawda się skończyły, ale to nie powód, by odmówić sobie na początku września wizyty w górach, a konkretnie w Krynicy Zdrój. Jednak tym razem nie o górskie wędrówki chodziło, a o jedną z ciekawszych imprez biegowych w Polsce – Festiwal Biegowy, towarzyszący od 4 lat Forum Ekonomicznemu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.