konkurs link

newsletter

  • 23.5.2019, Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz
 
 

Cała Polska kocha rowerek! Pierwsze na mecie były Katowice

Cała Polska kocha rowerek! Pierwsze na mecie były Katowice

Poranne opady deszczu i niska temperatura nie zniechęciły młodych kolarzy, którzy w sobotę tłumnie pojawili się po raz czwarty w Dolinie 3 Stawów w Katowicach. W imprezie otwierającej Tour Kocham Rowerek 2014 uczestniczyło blisko 300 dzieci.

W zawodach startowały dziewczynki i chłopcy w wieku od trzech do dziesięciu lat. Maluchy miały do pokonania dystans 50 metrów, starsi zawodnicy ścigali się na 100 metrach. Wszyscy wygrywali, bo każdy uczestnik stanął na podium, każdy też otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrody przygotowane przez naszych rowerkowych przyjaciół. 
 

Zawody były jednak tylko częścią rodzinnego pikniku. W przerwach między startami poszczególnych grup zawodniczek i zawodników, dzieci i rodzice mogli podziwiać umiejętności strażaków-ochotników, zobaczyć jak wygląda wóz gaśniczy, a nawet sami spróbować ugasić pożar. Był również policyjny motocykl, a każdy maluch mógł choć przez chwilę poczuć się jak funkcjonariusz na służbie. Dla dzieci przygotowaliśmy również Miasteczko Ruchu Drogowego i rowerowy tor przeszkód. Goście naszej zabawy zobaczyli też stuletni rower, którym przyjechał pan Wojciech Mszyca, kolekcjoner jednośladów.

 

 

Wiele atrakcji zapewnili także nasi partnerzy. W namiocie Banku BGŻ na wszystkich czekały gadżety, dzięki którym jazda na rowerze jest bezpieczna. Na stoisku Palmolive można było dać sobie pomalować buzię i dostać w prezencie kosmetyk. Natomiast na stoisku Slippers Family można było zobaczyć, kupić i wygrać designerskie obuwie dziecięce. Crispy Natural zadbały o smaczną i zdrową przekąskę, a uwielbiana przez dzieci rybka MiniMini+ pozowała do zdjęć z laureatami wyścigów 
i wręczała kolorowe baloniki.

Przedstawiciel katowickiego ratusza już zaprosił nas na przyszły rok. Liczymy, że Państwo również tam będą.

A w tym roku w ramach Tour Kocham Rowerek odwiedzimy jeszcze 15 miast we wszystkich regionach Polski. Wciąż jeszcze można zapisać dzieci na wyścigi. Lista miast i daty zawodów znaleźć można na stronie www.wyscigirowerkowe.pl. Nie warto zwlekać, bo liczba miejsc jest ograniczona.

W niedzielę o godz. 10.00 ruszamy w Krakowie na placu Wielkiej Armii Napoleona, ul. Powiśle 11. Zapraszamy.
 
Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

600 też da się przebiec, czyli V Bieg Dookoła ZOO

No i stało się! Młodsza część Sportowej Rodziny - Iga (lat 9) i Ada (lat 6,5) wystartowały w pierwszych w życiu zawodach biegowych i... obie ukończyły je w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych. V Bieg Dookoła Zoo był jednak nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale i świetnej rodzinnej zabawy.

 

320 zawodników dojechało do krakowskiej mety Tour Kocham Rowerek!

Kraków ugościł nas piękną pogodą. Wiosenna słoneczna aura towarzyszyła przez cały dzień wszystkim, którzy postanowili aktywnie spędzić niedzielę na Placu Wielkiej Armii Napoleona. 

Bernas z Pompką Królaka, Komar mistrzem Polski

Taka impreza jest tylko raz w roku. V Memoriał Stanisława Królaka, drugi raz z rzędu pod patronatem Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, był jednocześnie finałem I Kolarskich Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Organizatorem i pomysłodawcą tego wyjątkowego wydarzenia był Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, dyrektor cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon.

Sportowe sukcesy Sportowej Rodziny

Czerwcowy weekend (15-16.06.2013) obfitował w Warszawie w wydarzenia sportowe. Pogoda tym razem sprzyjała, więc w wielu miejscach miasta starsi i młodsi rywalizowali w różnych dyscyplinach. Członkowie Międzyszkolne Klubu Sportowego Korona Wilanów, wspieranego przez portal SportowaRodzina.pl debiutowali w Torowych Mistrzostwach Polski w Jeździe Szybkiej na Wrotkach (gratulujemy debiutu!), a dzieci reprezentujące portal wystartowały w zawodach kolarskich - z dużymi sukcesami.

Rolkarze w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - Nightskating 1 sierpnia

Nightskating Warszawa, czyli nocne przejazdy rolkarzy przez stolicę na dobre wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń. Raz na kilka tygodni we czwartek, punktualnie o 20.30, spod pominka Kopernika na Krakowskim Przedmieściu wyrusza kilka tysięcy osób w różnym wieku i na rożnym sprzęcie, by wspólnie przemierzać Warszawskie ulice.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.