konkurs link

newsletter

  • 25.8.2019, Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik
 
 

Biegowy weekend z Orlenem - relacja z Orlen Warsaw Marathon 2014

Bieg na TAK! Bieg na TAK! fot. Ewa Świerżewska

Ostatnio w Warszawie jest coraz więcej imprez biegowych, z których niektóre są naprawdę spektakularne. Z pewnością do takich można zaliczyć Orlen Warsaw Marathon, który odbył się w tym roku po raz drugi. Tym razem królewskiemu dystansowi także towarzyszył Marszobieg charytatywny - "Bieg na TAK! Biegam, bo lubię!", jak również bieg na 10 km. SportowaRodzina.pl wzięła udział w obu imprezach towarzyszących, a potem kibicowała dzielnym maratończykom.

Pogoda tym razem (w przeciwieństwie do ubiegłego roku, kiedy było zimno) dopisała. Na starcie Marszobiegu "Biegu na TAK! Biegam, bo lubię!" stanęło w sobotę 11 tys. uczestników, wśród nich wiele osób niepełnosprawnych z opiekunami. Cel - prócz dotarcia na metę - był jeden: wesprzeć dzieci z rodzinnych domów dziecka w realizacji sportowych marzeń (Orlen przekaże 10 zł od każdego uczestnika).
 

Orlen Warsaw Marathon


SportowaRodzina.pl wystartowała w czteroosobowym składzie - z jedną uczestniczką o kulach - w przyczepce, tym razem przystosowanej do biegu. Po bardzo długim początku, kiedy wreszcie nieco się przeluźniło, ruszyliśmy rączo przed siebie.
 

Orlen Warsaw Marathon


Przegoniliśmy grupę charytatywną Spartanie Dzieciom (której działania staramy się wspierać), a później ścigaliśmy się ze strażakami, którzy na koniec pochłonęli połowę naszego zespołu.
 

Orlen Warsaw Marathon


W niedzielę rano przyszedł czas na zmagania na dystansie 10 km - morze ludzi - z jednej strony maratończyków, z drugiej startujących na krótszym dystansie, robiło ogromne wrażenie.
 

Orlen Warsaw Marathon


A potem trzeba już było biec co sił w nogach, by po pewnym czasie dotrzeć na metę. To, co zwróciło naszą uwagę, to bardzo niewielka liczba kibiców na trasie, co nieco smuci.
 

Orlen Warsaw Marathon

Orlen Warsaw Marathon


Pamiętając o tym, jak ważny jest doping, zaraz po dotarciu na metę i ochłonięciu, ustawiliśmy się przy trasie, by kibicować zbliżającej się elicie maratonu. Widok polskiego zawodnika - Henryka Szosta - na 3. pozycji, wzbudził głośny aplauz zgromadzonych przy mecie kibiców (głównie tych, którzy wcześniej przebiegli 10 km).
 

Orlen Warsaw Marathon


I choć coraz głośniej słychać opinie, że biegacze to samo zło, bo trudno jest się przebić przez miasto, gdy zamykane są ulice, uważam, że tego typu imprezy są niezwykłą przygodą i świetnym sposobem na rodzinne i aktywne spędzanie czasu. Polecam!

Tekst Ewa Świerżewska
Fot. Ewa Świerżewska, Anna Świerżewska, Łukasz Franczak

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

LOTTO Poland Bike Marathon: rekordowe Legionowo!

„Legionowo porusza!” I to jak! Oficjalne, legionowskie hasło idealnie oddało klimat otwarcia sezonu LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Na starcie pierwszego w tym roku etapu cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, stanęła najwyższa w jego historii liczba 1000 uczestników.

Tłumy na Wyścigach rowerkowych!

Tłumy w Katowicach na pierwszej z cyklu imprez Wyścigi Rowerkowe 2013!

Wymarzony debiut I Dziecięcych Wyścigów Biegowych!

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła małym i dużym zawodnikom, którzy ścigali się w niedzielę na obiektach sportowych Liceum Ogólnokształcącego nr 70 im. Aleksandra Kamińskiego w Warszawie. I Dziecięce Wyścigi Biegowe uroczyście otworzył Burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

Kolejna z cyklu imprez Wyścigi Rowerkowe 2013 za nami!

210 dzieci z Krakowa i okolic bawiło się w niedzielę, 2 czerwca, podczas Wyścigów Rowerkowych - Kraków 2013. Atrakcji nie zabrakło zarówno dla maluchów, jak i ich rodziców.

Relacja Tour Kocham Rowerek - Zielona Góra

Wakacyjna pogoda towarzyszyła dzieciom, które przyjechały na teren Centrum Rekreacyjno-Sportowego, gdzie w tym roku zadebiutował Tour Kocham Rowerek.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.