konkurs link

newsletter

  • 23.5.2019, Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz
 
 

Biegowy weekend z Orlenem - relacja z Orlen Warsaw Marathon 2014

Bieg na TAK! Bieg na TAK! fot. Ewa Świerżewska

Ostatnio w Warszawie jest coraz więcej imprez biegowych, z których niektóre są naprawdę spektakularne. Z pewnością do takich można zaliczyć Orlen Warsaw Marathon, który odbył się w tym roku po raz drugi. Tym razem królewskiemu dystansowi także towarzyszył Marszobieg charytatywny - "Bieg na TAK! Biegam, bo lubię!", jak również bieg na 10 km. SportowaRodzina.pl wzięła udział w obu imprezach towarzyszących, a potem kibicowała dzielnym maratończykom.

Pogoda tym razem (w przeciwieństwie do ubiegłego roku, kiedy było zimno) dopisała. Na starcie Marszobiegu "Biegu na TAK! Biegam, bo lubię!" stanęło w sobotę 11 tys. uczestników, wśród nich wiele osób niepełnosprawnych z opiekunami. Cel - prócz dotarcia na metę - był jeden: wesprzeć dzieci z rodzinnych domów dziecka w realizacji sportowych marzeń (Orlen przekaże 10 zł od każdego uczestnika).
 

Orlen Warsaw Marathon


SportowaRodzina.pl wystartowała w czteroosobowym składzie - z jedną uczestniczką o kulach - w przyczepce, tym razem przystosowanej do biegu. Po bardzo długim początku, kiedy wreszcie nieco się przeluźniło, ruszyliśmy rączo przed siebie.
 

Orlen Warsaw Marathon


Przegoniliśmy grupę charytatywną Spartanie Dzieciom (której działania staramy się wspierać), a później ścigaliśmy się ze strażakami, którzy na koniec pochłonęli połowę naszego zespołu.
 

Orlen Warsaw Marathon


W niedzielę rano przyszedł czas na zmagania na dystansie 10 km - morze ludzi - z jednej strony maratończyków, z drugiej startujących na krótszym dystansie, robiło ogromne wrażenie.
 

Orlen Warsaw Marathon


A potem trzeba już było biec co sił w nogach, by po pewnym czasie dotrzeć na metę. To, co zwróciło naszą uwagę, to bardzo niewielka liczba kibiców na trasie, co nieco smuci.
 

Orlen Warsaw Marathon

Orlen Warsaw Marathon


Pamiętając o tym, jak ważny jest doping, zaraz po dotarciu na metę i ochłonięciu, ustawiliśmy się przy trasie, by kibicować zbliżającej się elicie maratonu. Widok polskiego zawodnika - Henryka Szosta - na 3. pozycji, wzbudził głośny aplauz zgromadzonych przy mecie kibiców (głównie tych, którzy wcześniej przebiegli 10 km).
 

Orlen Warsaw Marathon


I choć coraz głośniej słychać opinie, że biegacze to samo zło, bo trudno jest się przebić przez miasto, gdy zamykane są ulice, uważam, że tego typu imprezy są niezwykłą przygodą i świetnym sposobem na rodzinne i aktywne spędzanie czasu. Polecam!

Tekst Ewa Świerżewska
Fot. Ewa Świerżewska, Anna Świerżewska, Łukasz Franczak

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Świst kółek w centrum Warszawy - relacja z II Warszawskiego Maratonu Rollercup

18 maja w centrum Warszawy rozegrane zostały wyścigi w ramach II Warszawskiego Maratonu Rollercup. Dwie długie proste, dwa nawroty - to czekało na wszystkich zawodników (z wyjątkiem tych najmłodszych: 2-4 lata i 5-6 lat), a kategorie FAN, FITNESS i MARATON różniły się liczbą okrążeń. 

Maratoński weekend w Warszawie z atrakcjami dla każdego

Ostatni weekend września upłynął w stolicy pod znakiem Maratonu Warszawskiego i towarzyszących mu imprez. Kierowcy pewnie się denerwowali, za to ludzie, dla których aktywność fizyczna jest ważnym elementem życia - uczestniczyli w tym wielkim sportowym święcie.

Powitanie lata z marką PRIMIGI

W MAŁYCH BUTACH NA PODBÓJ ŚWIATA! 
POWITANIE LATA Z MARKĄ PRIMIGI

50 dzieci ścigało się na rowerach!

W ubiegłą niedzielę 2 czerwca w Środzie Wielkopolskiej w Parku Łazienki odbyła się III edycja Ligi Rowerowej organizowana przez miejscowy klub kolarski Superior MTB Energy Team w ramach prowadzonej Akademii Młodego Kolarza. Udział wzięło blisko 50 dzieci w wieku 3-12 lat, a najliczniejszą grupą okazali się najmłodsi kolarze startujący w kategorii wiekowej 3-5 lat.

Białe żagle na Stadionie Narodowym - Targi Wiatr i Woda 2014

Miłośników żeglarstwa, motorowodniaków, kajakarzy i wędkarzy w Polsce nie brakuje, o czym można się było przekonać, odwiedzając w pierwszy weekend kwietnia (i dwa poprzedzające go dni) Stadion Narodowy, gdzie odbywały się Targi "Wiatr i Woda".

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.