konkurs link

newsletter

  • 12.12.2019, Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara
 
 

Biegiem i marszem - Biegnij Warszawo 2013

SportowaRodzina.pl przed startem Biegnij Warszawo SportowaRodzina.pl przed startem Biegnij Warszawo fot. Marek Czernik

6 października ulicami stolicy przebiegło kilkanaście tysięcy uczestników największego ulicznego biegu na 10 km w Polsce - Biegnij Warszawo. W promieniach słońca i przy okrzykach kibiców w samo południe tłum odzianych w srebne koszulki okolicznościowe osób ruszył przed siebie ulicami Warszawy. 20 minut później na trasę wyruszyli uczestnicy imprezy towarzyszącej - Maszeruję Kibicuję - prowadzeni przez Roberta Korzeniowskiego.

Reprezentanci portalu SportowaRodzina.pl stanęli na starcie obu imprez - trzyosobowa grupa do biegu na 10 km...
 

Biegnij Warszawo 2013


i silna czteroosobowa drużyna do Maszeruję Kibicuję.


Maszeruję Kibicuję BIegnij Warszawo
 

Nim jednak to się stało, musieliśmy zmierzyć się z gigantycznymi kolejkami, jakie ustawiły się przed rządkiem toalet. Na szczęście się udało i kwadrans przed 12 ruszyliśmy na linię startu - no i tam kolejne niedopatrzenie - nie za bardzo mieliśmy się jak na nią dostać. Ale i to nie stanęło nam na przeszkodzie, by wyruszyć na trasę. Linię startu przekroczyliśmy ok. 4 minut po strzale startera, a potem kolejne kilometry upłynęły nam pod znakiem biegu w tłumie podobnych nam biegaczy. Po raz pierwszy biegłam w towarzystwie - z doświadczonym maratończykiem i jego żoną, którzy stawiali sobie za cel czas ok. 65 minut - to tak, jak ja. Atmosfery, jaka panuje w czasie biegów ulicznych nie da się porównać z niczym innym. To na pewno główna przyczyna tego, że z roku na rok coraz więcej osób w nich staruje. Raz na jakiś czas na trasie słychać było muzykę, która mobilizowała do biegu. Dobrym pomysłem była też pomarańczowa strefa ING, która tchnęła we mnie nowe siły po pokonaniu podbiegu na ulicy Spacerowej. Punkt z wodą w Al. Ujazdowskich okazał się wąskim gardłem, które jednak udało się minąć bez większych kłopotów.
 

Maszeruję Kibicuję Biegnij Warszawo


No i tuż za nim czekała na mnie spodziewana niespodzianka - nasza ekipa z Kibicuję Maszeruję. Oczywiście przybiliśmy tylko w biegu piątki i ruszyłam dalej. Kilkaset metrów przed metą usłyszałam za plecami znajomy głos, motywujący do przyspieszenia (dzięki, Piotr). Na metę wbiegliśmy w takim składzie, w jakim wyruszyliśmy (reszta SportowejRodziny była już od kilkunastu minut na mecie). 
 

Niestety po przekroczeniu linii mety utkwiliśmy w tłumie ludzi czekających na medale i wodę. Trwało to na tyle długo, że zdążyłam zmarznąć, ale humor dopisywał, bo znowu się udało. Popsuła mi go dopiero pani, która podała mi medal do ręki... Odmówiłam i podeszłam do wolontariuszki, która zawiesiła mi go na szyi. Po chwili znaleźliśmy się z resztą biegaczy ze SportowejRodziny i ekipą z Maszeruję Kibicuję, która w najlepsze wygrzewała się na słońcu.


Maszeruję Kibicuję Biegnij Warszawi


Mimo kilku niedociągnięć organizacyjnych (których nie przypominam sobie z zeszłego roku), imprezę mogę uznać za naprawdę udaną. I tylko bardzo przykro, że jeden z biegaczy już nigdy nie stanie na starcie żadnego biegu - w drodze do domu dowiedzieliśmy się, że ktoś zmarł na mecie...

Ewa Świerżewska
fot. Marek Czernik, Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Allianz Polska w 9. edycji projektu Allianz Junior Football Camp

Allianz, oficjalny partner FC Bayern i Allianz Arena, kolejny raz zaprosił młodzież z całego świata na tygodniowy obóz piłkarski w Monachium. W programie udział wzięło 54 nastolatków z 25 krajów. Polskę reprezentowało czworo uczestników w wieku 14-16 lat: Berenika Olasek, Franciszek Marchel, Bernard Mmerole i Jakub Pietrek. W ramach programu AJFC młodzież doskonaliła swoje umiejętności pod okiem trenerów Bayernu Monachium oraz wzięła udział w meczu Bundesligii, w którym gospodarze zmierzyli się z drużyną Bayer Leverkusen.

Święto Niepodległości na szamotulskim Orliku

Jak można się świetnie i na sportowo bawić podczas Święta Niepodległości, pokazały rodziny z Szamotuł. Zorganizowano dla nich imprezę rodzinną pod nazwą "Szamotuły Biało-Czerwone". Z zaproszenia skorzystało kilkanaście rodzin, które równo w południe zjawiły się na szamotulskim Orliku.

Wyścigi rowerkowe w Toruniu za nami!

Stadion Miejski w Toruniu w sobotnie przedpołudnie zamienił się w tor wyścigowy. Mali rowerzyści aktywnie przywitali pierwszy dzień lata. I choć pogoda nie wskazywała na nadejście najcieplejszej pory roku, atmosfera była gorąca.

Biegacze wśród zwierząt - relacja z 6. Biegu dookoła ZOO

26 kwietnia Warszawski Ogród Zoologiczny zmienił się na chwilę w sportową arenę. Główną alejką prowadziła bowiem trasa Biegu dookoła ZOO, zorganizowanego w Warszawie już po raz 6. Dorośli biegacze ścigali się na dystansie 10 km, a później przyszła kolej na biegi dzieci. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych impreza była bardzo udana.

Przygoda z górskim żywiołem dla całej rodziny - WinterCamp 2016 - relacja

Ekstremalna przygoda w górach dla całej rodziny? Czemu nie! Za nami II turnus biwaku zimowego WinterCamp 2016 na Turbaczu, gdzie organizatorzy zaplanowali szkolenia i atrakcje również dla najmłodszych uczestników biwaku. Razem z opiekunami, młodzi podróżnicy zdobyli najpiękniejszy szczyt Gorców oraz chłonęli wiedzę na temat  bezpieczeństwa w górach i przygotowania do zimowego szaleństwa. Podczas II turnusu VII edycji WinterCamp górską pasję odkrywały całe rodziny!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.