konkurs link

newsletter

  • 23.5.2019, Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz
 
 

Biegacze wśród zwierząt - relacja z 6. Biegu dookoła ZOO

Bieg dookoła ZOO - start Bieg dookoła ZOO - start fot. Ewa Świerżewska

26 kwietnia Warszawski Ogród Zoologiczny zmienił się na chwilę w sportową arenę. Główną alejką prowadziła bowiem trasa Biegu dookoła ZOO, zorganizowanego w Warszawie już po raz 6. Dorośli biegacze ścigali się na dystansie 10 km, a później przyszła kolej na biegi dzieci. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych impreza była bardzo udana.

Miasteczko biegowe zlokalizowane zostało tradycyjnie w Parku Praskim, a w nim, prócz biura zawodów, namioty sponsorów i partnerów Biegu dookoła ZOO, m.in. Fit&Easy.

Bieg dookoła zoo

Bieg wystartował puntualnie o godz. 9.30, a na trasę wyruszyło ponad 800 biegaczy, w tym kilkoro przeberańców.

Bieg dookoła zoo


Właśnie im szczególnie mocno kibicowała załoga SportowejRodziny, choć żaden z zawodników nie pozostał bez dopingu.


Bieg dookoła zoo

Na trasie nie zabrakło dzieci w wózkach - pojedynczo...


Bieg dookoła zoo
 

a nawet we trójkę!


Bieg dookoła zoo


Biegaczy do walki zagrzewały na trasie dwa zespoły - tutaj bębniarze.


Bieg dookoła zoo


I choć finisz odbywał się w strugach deszczu, na twarzach biegaczy malowało się zadowolenie i radość - bo jakby mogło być inaczej po ukończeniu najweselszego biegu w Polsce, jak reklamowali go organizatorzy.


Bieg dookoła zoo
 

Nieco później przyszedł czas na biegi dzieci. Najpierw wystartowały przedszkolaki - najliczniejsza grupa; później dzieci z klas 1-2, 3-4 i 5-6. Biegi ukończyło ponad 400 małych zawodników, którym należą się szczególne gratulacje, gdyż mierzyli się nie tylko z dystansem, ale też ulewą.

W tym roku po raz pierwszy Bieg dookoła ZOO odbędzie się także w Gdańsku - już 24 maja. Zatem jeśli ktoś ma ochotę pościgać się w niecodziennym miejscu, nie pozostaje nic innego, jak zapisać się już dziś!

Tekst i fot. Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Słonecznie i dyniowo - Minimaraton Niepodległości w Lesznowoli

Ostatni październikowy weekend upłynął pod znakiem pięknej pogody i wielu imprez biegowych. My tym razem wybraliśmy się do Lesznowoli, gdzie odbywał się Minimaraton Niepodległości. Bieg główny rozegrany został na dystansie 1/10 Maratonu, dzieci startowały na 300, 600, 1000 i 1500 metrów.

Relacja Tour Kocham Rowerek - Zielona Góra

Wakacyjna pogoda towarzyszyła dzieciom, które przyjechały na teren Centrum Rekreacyjno-Sportowego, gdzie w tym roku zadebiutował Tour Kocham Rowerek.

Koziołek Matołek w Warszawie – wiosenna aura podczas narciarskich zmagań w stolicy!

Niedziela na Górce Szczęśliwieckiej upłynęła pod znakiem sportowych emocji. Do rywalizacji w Zawodach Koziołka Matołka przystąpiło blisko 150 miłośników narciarstwa zjazdowego i snowboardu.

Rekordowe wyścigi w Poznaniu!

Prawie 350 zawodników ścigało się w Parku Jana Pawła II podczas siódmych wyścigów w ramach Tour Kocham Rowerek 2014.

Ponad pół tysiąca małych rowerzystów na Kępie Potockiej!

Piękna, słoneczna aura towarzyszyła miłośnikom wyścigów rowerkowych w Warszawie podczas piątej edycji Tour Kocham Rowerek 2014. Setki kolorowych rowerków, dziecięcych uśmiechów, kocy i koszyków piknikowych  opanowały w sobotę Kępę Potocką.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.