konkurs link

newsletter

  • 25.8.2019, Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik
 
 

Biegacze wśród zwierząt - relacja z 6. Biegu dookoła ZOO

Bieg dookoła ZOO - start Bieg dookoła ZOO - start fot. Ewa Świerżewska

26 kwietnia Warszawski Ogród Zoologiczny zmienił się na chwilę w sportową arenę. Główną alejką prowadziła bowiem trasa Biegu dookoła ZOO, zorganizowanego w Warszawie już po raz 6. Dorośli biegacze ścigali się na dystansie 10 km, a później przyszła kolej na biegi dzieci. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych impreza była bardzo udana.

Miasteczko biegowe zlokalizowane zostało tradycyjnie w Parku Praskim, a w nim, prócz biura zawodów, namioty sponsorów i partnerów Biegu dookoła ZOO, m.in. Fit&Easy.

Bieg dookoła zoo

Bieg wystartował puntualnie o godz. 9.30, a na trasę wyruszyło ponad 800 biegaczy, w tym kilkoro przeberańców.

Bieg dookoła zoo


Właśnie im szczególnie mocno kibicowała załoga SportowejRodziny, choć żaden z zawodników nie pozostał bez dopingu.


Bieg dookoła zoo

Na trasie nie zabrakło dzieci w wózkach - pojedynczo...


Bieg dookoła zoo
 

a nawet we trójkę!


Bieg dookoła zoo


Biegaczy do walki zagrzewały na trasie dwa zespoły - tutaj bębniarze.


Bieg dookoła zoo


I choć finisz odbywał się w strugach deszczu, na twarzach biegaczy malowało się zadowolenie i radość - bo jakby mogło być inaczej po ukończeniu najweselszego biegu w Polsce, jak reklamowali go organizatorzy.


Bieg dookoła zoo
 

Nieco później przyszedł czas na biegi dzieci. Najpierw wystartowały przedszkolaki - najliczniejsza grupa; później dzieci z klas 1-2, 3-4 i 5-6. Biegi ukończyło ponad 400 małych zawodników, którym należą się szczególne gratulacje, gdyż mierzyli się nie tylko z dystansem, ale też ulewą.

W tym roku po raz pierwszy Bieg dookoła ZOO odbędzie się także w Gdańsku - już 24 maja. Zatem jeśli ktoś ma ochotę pościgać się w niecodziennym miejscu, nie pozostaje nic innego, jak zapisać się już dziś!

Tekst i fot. Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Kampania MAMA NA MAXA i Wyscigi Wózków Buggygym - zakończenie

W ubiegła niedzielę, czyli 21 maja, hucznie zakończyliśmy ogólnopolską, wiosenną kampanię MAMA NA MAXA, która trwała 4 tygodnie! Przez cały miesiąc w 15 miastach Polski odbywały się imprezy plenerowe dla rodzin – II Międzynarodowe Wyścigi Wózków BuggyGym.

Wspaniała zabawa we Wrocławiu!

Już kolejny rok ścigamy się w Parku Tołpy. W niedzielnym MetLife Tour Kocham Rowerek we Wrocławiu udział wzięło 330 młodych zawodników. Imprezę razem z prowadzącym otworzył przesympatyczny Snoopy, maskotka, którą z miejsca pokochały wszystkie dzieci.

Bernas z Pompką Królaka, Komar mistrzem Polski

Taka impreza jest tylko raz w roku. V Memoriał Stanisława Królaka, drugi raz z rzędu pod patronatem Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, był jednocześnie finałem I Kolarskich Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Organizatorem i pomysłodawcą tego wyjątkowego wydarzenia był Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, dyrektor cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon.

Przygoda z górskim żywiołem dla całej rodziny - WinterCamp 2016 - relacja

Ekstremalna przygoda w górach dla całej rodziny? Czemu nie! Za nami II turnus biwaku zimowego WinterCamp 2016 na Turbaczu, gdzie organizatorzy zaplanowali szkolenia i atrakcje również dla najmłodszych uczestników biwaku. Razem z opiekunami, młodzi podróżnicy zdobyli najpiękniejszy szczyt Gorców oraz chłonęli wiedzę na temat  bezpieczeństwa w górach i przygotowania do zimowego szaleństwa. Podczas II turnusu VII edycji WinterCamp górską pasję odkrywały całe rodziny!

Relacja Tour Kocham Rowerek - Zielona Góra

Wakacyjna pogoda towarzyszyła dzieciom, które przyjechały na teren Centrum Rekreacyjno-Sportowego, gdzie w tym roku zadebiutował Tour Kocham Rowerek.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.