konkurs link

newsletter

  • 23.9.2019, Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
 
 

Biało-czerwone Niepołomice podczas Biegu Niepodległości

Biało-czerwone Niepołomice podczas Biegu Niepodległości

W świąteczny poniedziałek, 11 listopada 2013 r.,  z parkingu w Puszczy Niepołomickiej wystartował I Biało-Czerwony Bieg Niepodległości. Jesienny szary poranek przemienił się nagle w kolorowy i radosny dzień.

Pierwsze wystartowały dzieci podzielone na grupy wiekowe - wszyscy w biało-czerwonych strojach, czasami bardzo wymyślnych: biegli królowie, rycerze, kibice piłkarscy; z tarczami z godłem Polski, w biało-czerwonych ogromnych okularach, z flagami w dłoniach, ubrani w purpurowe płaszcze książęce.
 


Rodzice i reszta dorosłych również zadbali o odpowiednie przebrania. Ich trasa wiodła stałym szlakiem biegaczy niepołomickich po puszczy (6,5 km) z przystankiem pod pomnikiem przy Kozich Górkach, gdzie zostały złożone kwiaty. Mniej zaawansowani zawodnicy pokonali 4 km na tzw. małej pętli.


W tym dniu wszyscy byli zwycięzcami – każdy otrzymał medal, a nagrodzeni zostali jedynie ci, którzy wykazali się największą fantazją w doborze patriotycznych akcentów. Wyróżniona została także pani Barbara Woźnika z Zagórza (kobiet o wiek się nie pyta, ale była to na pewno najstarsza uczestniczka biegu), znana z małopolskich imprez biegowych, która w tym dniu łącznie pokonała trasę półmaratonu – z Zagórza przywędrowała 7 km pieszo, pieszo także wróciła do domu.
 

 
Bieg różnił się od wielu rozgrywanych w tym dniu – chociażby tym, że miał charakter towarzyski, bez liczenia czasu i stawania na podium. Bardziej od rywalizacji liczyła się dobra zabawa.
 

 
Zawody zostały zorganizowane przez MKS Spartakus i grupę biegową „Niepołomice biegają”, która od września 2013 r. trenuje dwa razy w tygodniu: w niedzielę na świeżym powietrzu w puszczy oraz w środy na sali gimnastycznej. Nad biegaczami czuwa profesjonalista - trener Ilya Markov, rosyjski wicemistrz olimpijski i mistrza świata w chodzie sportowym, były trener kadry polskich chodziarzy oraz trener-asystent maratończyka, Henryka Szosta. W zajęciach uczestniczy ponad 30 osób.
 


Biało-czerwony bieg w zamierzeniu miał być spotkaniem integrującym grupę i rodziny uczestników. Wspólnie został przygotowany poczęstunek: słodkie ciasta i grochówka. Cieszy to, że mimo że nie było nagród za pierwsze miejsca, do wspólnej zabawy przyłączyły się także osoby, które nie uczestniczą w treningach. Łącznie z dziećmi wystartowało ponad 100 osób.
 


Organizatorzy zapowiadają, że za rok zamierzają powtórzyć bieg właśnie w takiej niezobowiązującej i luźnej atmosferze.

Zapraszamy na fanpage grupy, gdzie można zobaczyć pełną galerię z biegu: https://www.facebook.com/niepolomicebiegaja
 

Kamila Gruszka

 

 
Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Kolejna z cyklu imprez Wyścigi Rowerkowe 2013 za nami!

210 dzieci z Krakowa i okolic bawiło się w niedzielę, 2 czerwca, podczas Wyścigów Rowerkowych - Kraków 2013. Atrakcji nie zabrakło zarówno dla maluchów, jak i ich rodziców.

Rekordowa liczba zawodników w Wyścigach Rowerkowych w Warszawie!

Rekordowa liczba zawodników w Wyścigach Rowerkowych w Warszawie!

Koziołek Matołek w Warszawie – wiosenna aura podczas narciarskich zmagań w stolicy!

Niedziela na Górce Szczęśliwieckiej upłynęła pod znakiem sportowych emocji. Do rywalizacji w Zawodach Koziołka Matołka przystąpiło blisko 150 miłośników narciarstwa zjazdowego i snowboardu.

Warszawski debiut Roller Cup z rekordem Guinnessa

Na pierwszym warszawskim Maratonie Roller Cup, wystartowało ponad 300 miłośników jazdy na rolkach. Padł też rekord Guinnessa w jeździe tyłem rekord pobity został przez Tomasza Kwietnia. Na maratońskim dystansie 42 km najszybsi byli Bartosz Chojnacki i Aleksandra Goss.

Setki uczestników na I Biegu Konstancińskim imienia Piotra Nurowskiego

W niedzielę 14 czerwca ulice Konstancina zapełniły się uczestnikami I Biegu Konstancińskiego imienia Piotra Nurowskiego. W wydarzeniu wzięło udział prawie 600 entuzjastów sportu, a także znani i lubiani olimpijczycy oraz mistrzowie w swych dziedzinach. Bieg pilotował najlepszy polski sportowiec pierwszej dekady XXI wieku, multimedalista olimpijski, a ostatnio kierowca rajdowy zespołu ORLEN Team – Adam Małysz. Sponsorem Strategicznym Biegu był PKN ORLEN, a honorowy patronat nad imprezą objął Polski Komitet Olimpijski oraz Burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.