konkurs link

newsletter

  • 24.4.2019, Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander
 
 

50 dzieci ścigało się na rowerach!

50 dzieci ścigało się na rowerach!

W ubiegłą niedzielę 2 czerwca w Środzie Wielkopolskiej w Parku Łazienki odbyła się III edycja Ligi Rowerowej organizowana przez miejscowy klub kolarski Superior MTB Energy Team w ramach prowadzonej Akademii Młodego Kolarza. Udział wzięło blisko 50 dzieci w wieku 3-12 lat, a najliczniejszą grupą okazali się najmłodsi kolarze startujący w kategorii wiekowej 3-5 lat.


Najliczniejsza grupa zawodników, najwięcej sztafet rodzinnych, najbardziej wymagająca trasa ze wszystkich edycji i najwięcej radości podczas trwania zawodów. Tak w skrócie można opisać to co działo się w Parku Łazienki przy okazji Średzkich Sejmików Kultury. Kolejna już edycja Ligi Rowerowej okazała się ogromnym sukcesem. Odbyły się, podobnie jak na poprzednich edycjach zawodów, wyścigi w kategoriach wiekowych 3-5, 6-8, 9-10 oraz 11-12 lat.

Najszybszymi w swoich kategoriach wiekowych byli kolejno: Maria Kubiak, Maksymilian Bogaczyński, Weronika Gielniak oraz w najstarszej kategorii wiekowej Tomasz Kamiński.

Zdecydowanie najwięcej zawodników startowało w dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych. Ponadto przeprowadzono wyścig sprinterski oraz sztafetę rodzinną na którą zgłosiły się 22 zespoły! W wyniku frekwencji wyścig sztafet trzeba było podzielić na dwa biegi.

Specjalnym gościem zawodów był olimpijczyk z Londynu, Wicemistrz Świata U23, Mistrz Polski - Marek Konwa. Przed każdym ze startów prowadził daną grupę wiekową po wcześniej przygotowanej trasie. Dzięki temu każde dziecko miało okazję do przejażdżki z Mistrzem oraz możliwość zapoznania się z trasą wyścigu po raz ostatni przed startem głównym. W trakcie zawodów dzieci miały również możliwość zrobienia zdjęcia z olimpijczykiem, czy uzyskania autografu.
 

 
Pogoda świetna, atmosfera zawodów dodatkowo podgrzewała temperaturę a w każdym z wyścigów emocje sięgały zenitu. Mamy nadzieję, że kolejne zawody dla dzieci będą równie emocjonujące. Będą bowiem nimi Mini Mistrzostwa Polski organizowane w trakcie Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w Żerkowie. Więcej informacji na temat zawodów na stronie: www.mtb2013.pl w zakładce STREFA DZIECI oraz www.akademiamlodegokolarza.pl

Przypomnijmy, że organizatorzy zawodów zapraszają wszystkie dzieci do uczestnictwa w cotygodniowych zajęciach odbywających się w Środzie Wielkopolskiej oraz Poznaniu – szczegóły na  www.akademiamlodegokolarza.pl
 

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Bohaterowie drugiej edycji turnieju Piccolo Cup 2014!

Znamy już zwycięzców drugiej edycji dziecięcego turnieju Piccolo Cup, który odbył się w niedzielę 1 czerwca 2014 r. w Łodzi! Po Puchar Piccolo Cup sięgnęli w tym roku mali zawodnicy klubu Puławiak Puławy, a w kategorii dziewczynek najlepsza okazała się drużyna MOSiR Sieradz. 

Rozbiegana Lesznowola - relacja z Minimaratonu Niepodległości

Już po raz dwunasty odbył się w Lesznowoli Minimaraton Niepodległości, zorganizowany przez Urząd Gminy Lesznowola, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli i Sport Evolution. Prócz biegu głównego na dystansie 1/10 maratonu, czyli 4219,5 m, odbyły się biegi dzieci w różnych kategoriach wiekowych. 

Wielkie święto sportu – relacja z 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego

Kto by się spodziewał, że 30 marca termometry pokażą ponad 15 stopni Celcjusza, a na niebie nie będzie ani jednej chmurki. Najwidoczniej pogoda chciała przeprosić za śnieg i mróz o tej porze w zeszłym roku, czym zrobiła wielką przyjemność biegaczom i kibicom uczestniczącym w 9. PZU Półmaratonie Warszawskim.

LOTTO Poland Bike Marathon: Międzyrzec Podlaski na dwóch kółkach

LOTTO Poland Bike Marathon drugi raz zawitał do Międzyrzeca Podlaskiego w województwie lubelskim. Kolorowe Miasteczko Poland Bike, ze startem i metą wyścigów, znalazło się, tak jak przed rokiem, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim u podnóża Całorocznego Stoku Narciarskiego i w pobliżu kąpieliska. Frekwencja, jak na środek upalnego lata, dopisała. 

Powitanie lata z marką PRIMIGI

W MAŁYCH BUTACH NA PODBÓJ ŚWIATA! 
POWITANIE LATA Z MARKĄ PRIMIGI

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.