konkurs link

newsletter

  • 17.7.2019, Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy
 
 

50 dzieci ścigało się na rowerach!

50 dzieci ścigało się na rowerach!

W ubiegłą niedzielę 2 czerwca w Środzie Wielkopolskiej w Parku Łazienki odbyła się III edycja Ligi Rowerowej organizowana przez miejscowy klub kolarski Superior MTB Energy Team w ramach prowadzonej Akademii Młodego Kolarza. Udział wzięło blisko 50 dzieci w wieku 3-12 lat, a najliczniejszą grupą okazali się najmłodsi kolarze startujący w kategorii wiekowej 3-5 lat.


Najliczniejsza grupa zawodników, najwięcej sztafet rodzinnych, najbardziej wymagająca trasa ze wszystkich edycji i najwięcej radości podczas trwania zawodów. Tak w skrócie można opisać to co działo się w Parku Łazienki przy okazji Średzkich Sejmików Kultury. Kolejna już edycja Ligi Rowerowej okazała się ogromnym sukcesem. Odbyły się, podobnie jak na poprzednich edycjach zawodów, wyścigi w kategoriach wiekowych 3-5, 6-8, 9-10 oraz 11-12 lat.

Najszybszymi w swoich kategoriach wiekowych byli kolejno: Maria Kubiak, Maksymilian Bogaczyński, Weronika Gielniak oraz w najstarszej kategorii wiekowej Tomasz Kamiński.

Zdecydowanie najwięcej zawodników startowało w dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych. Ponadto przeprowadzono wyścig sprinterski oraz sztafetę rodzinną na którą zgłosiły się 22 zespoły! W wyniku frekwencji wyścig sztafet trzeba było podzielić na dwa biegi.

Specjalnym gościem zawodów był olimpijczyk z Londynu, Wicemistrz Świata U23, Mistrz Polski - Marek Konwa. Przed każdym ze startów prowadził daną grupę wiekową po wcześniej przygotowanej trasie. Dzięki temu każde dziecko miało okazję do przejażdżki z Mistrzem oraz możliwość zapoznania się z trasą wyścigu po raz ostatni przed startem głównym. W trakcie zawodów dzieci miały również możliwość zrobienia zdjęcia z olimpijczykiem, czy uzyskania autografu.
 

 
Pogoda świetna, atmosfera zawodów dodatkowo podgrzewała temperaturę a w każdym z wyścigów emocje sięgały zenitu. Mamy nadzieję, że kolejne zawody dla dzieci będą równie emocjonujące. Będą bowiem nimi Mini Mistrzostwa Polski organizowane w trakcie Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w Żerkowie. Więcej informacji na temat zawodów na stronie: www.mtb2013.pl w zakładce STREFA DZIECI oraz www.akademiamlodegokolarza.pl

Przypomnijmy, że organizatorzy zawodów zapraszają wszystkie dzieci do uczestnictwa w cotygodniowych zajęciach odbywających się w Środzie Wielkopolskiej oraz Poznaniu – szczegóły na  www.akademiamlodegokolarza.pl
 

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

LOTTO Poland Bike Marathon: finał z rekordem w Wawrze

LOTTO Poland Bike Marathon 2013 na mecie z fantastycznym rekordem frekwencji. W warszawskim Wawrze został rozegrany dwunasty i zarazem ostatni etap piątego sezonu cyklu wyścigów amatorów jazdy na rowerach górskich, którego organizatorem jest Grzegorz Wajs. Frekwencja znakomita. Rekordowa liczba prawie tysiąca osób stanęła na starcie zawodów pod hasłem „Życie czeka” na terenie Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu.

HEALTHY LIFESTYLE SHOW – już za nami!

W dniach 24 – 25 lutego 2018 z sukcesem odbyła się pierwsza edycja Healthy LifeStyle Show na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Festiwal Zdrowego Stylu Życia gościł ponad 100 wystawców z całej Polski. Można było spotkać właścicieli firm posiadających w ofercie odzież sportową, kosmetyki naturalne, ekologiczną żywność, produkty medycyny naturalnej, a także hotele i SPA. Największą furorę zrobiły zdrowe produkty firmy IDC Polska oraz Power Meal. Wydarzenie cieszyło się spektakularnym zainteresowaniem. Zwiedzający podkreślali, że takiego eventu na scenie zdrowia i aktywności fizycznej właśnie brakowało.

320 zawodników dojechało do krakowskiej mety Tour Kocham Rowerek!

Kraków ugościł nas piękną pogodą. Wiosenna słoneczna aura towarzyszyła przez cały dzień wszystkim, którzy postanowili aktywnie spędzić niedzielę na Placu Wielkiej Armii Napoleona. 

V edycja Pikniku Wcześniaka na Karowej już za nami

W sobotę 2 września 2017 r. odbyła się już V edycja Pikniku Wcześniaka na Karowej, zorganizowana przez Szpital Kliniczny im. Księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie oraz grupę portali dla nowoczesnych rodziców: eGaga.pl, Qlturka.pl, Sportowarodzina.pl i Egodziecka.pl. W tym roku bawiliśmy się pod hasłem „Aktywnie przez świat”, a na uczestników czekała moc atrakcji, przygotowanych przez organizatorów, partnerów oraz patronów wydarzenia.

Biało-czerwone Niepołomice podczas Biegu Niepodległości

W świąteczny poniedziałek, 11 listopada 2013 r.,  z parkingu w Puszczy Niepołomickiej wystartował I Biało-Czerwony Bieg Niepodległości. Jesienny szary poranek przemienił się nagle w kolorowy i radosny dzień.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.