konkurs link

newsletter

  • 17.7.2018, Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy
 
 

On-sight Enduro MTB Series 2017 - co czeka za zakrętem?
(Artykuł archiwalny)

On-sight Enduro MTB Series 2017 - co czeka za zakrętem?
Wolność, adrenalina, jazda w nieznane, pokonywanie kolejnych barier - tak można podsumować cykl zawodów Kellys Enduro MTB Series, odbywających się w 2017, w ramach którego rywalizować będą ze sobą rowerzyści w nietypowej formule on-sight. Impreza wspierana jest przez markę odzieży sportowej Dare 2b, która przy projektowaniu modeli rowerowych ściśle współpracuje ze zwycięzcą Tour de France, Hiszpanem Oscarem Pereiro.
 
Rywalizacja na zawodach enduro w formacie on-sight, czyli bez wcześniejszej znajomości trasy, jest swoistą przygodą. Nie wiadomo, co czeka za kolejnym zakrętem, dropem, jak rozłożyć siły, czy to już koniec OS-u, czy może jeszcze będzie podjazd, trawers? Jazda on-sight to również w pewnym stopniu wyrównanie szans dla wszystkich uczestników. Nie ma tu miejsca na patentowanie trasy czy próbne przejazdy trudnych odcinków.
 
Ściganie w ramach Kellys Enduro MTB Series 2017 rozpoczęło się 20 maja w Srebrnej Górze. 10-11 czerwca w Przesiece zamiast klasycznych zawodów odbędzie się zlot sympatyków enduro. Podczas tego dwudniowego wydarzenia możliwe będzie testowanie rowerów, uczestnictwo w wykładach i szkoleniach, a także wspólne poznawanie tamtejszych tras. Zlot to także integracja - nowe przyjaźnie, dyskusje, historie, anegdoty i dobra zabawa. Miesiąc później w ramach Festiwalu Rowerowego Bike Week cykl zawita do Szklarskiej Poręby. Zaraz po wakacjach natomiast organizatorzy zapraszają w Bieszczady do miejscowości Bystre w gminie Baligród. Miejscówka jest już znana sporej liczbie zawodników, którzy w minionym sezonie nie bali się wycieczki w te dzikie i nieodkryte dotychczas tereny. Zamknięcie sezonu zapowiada się z niemałym przytupem w legendarnym już na mapie enduro Mieroszowie. Ten niełatwy obszar rywalizacji dostarczy na pewno niezapomnianych wrażeń, a także ogromnej dawki adrenaliny. 
 
Kellys Enduro MTB Series to jedyny w Polsce cykl enduro w formacie on-sight. Rozwija się bardzo dynamicznie zarówno w aspekcie jakości, jak i ilości imprez.
 
Harmonogram cyklu:

20 maja 2017 r., Srebrna Góra
10-11 czerwca 2017 r., Przesieka
9 lipca 2017 r., Szklarska Poręba 
9 września 2017 r., Baligród 
30 września 2017 r., Mieroszów  
 
Zapraszamy do zapisów!
 
Strona wydarzenia: tutaj
 
 
 
Opublikowano w: Archiwum wydarzeń

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.