konkurs link

newsletter

  • 24.4.2019, Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander
 
 

Warszawska Liga Biegowa
(Artykuł archiwalny)

Warszawska Liga Biegowa
23 września prawdziwa kuźnia mistrzów olimpijskich – Klub Sportowy AZS AWF Warszawa zainauguruje najlepszy całoroczny projekt biegowy dla dzieci w Polsce. Za niespełna trzy tygodnie startuje Warszawska Liga Biegowa, której kibicuje i patronuje portal sportowarodzina.pl.
 To wyjątkowy cykl imprez biegowych pod kilkoma względami. By kształtować aktywność fizyczną wśród dzieci przez cały rok szkolny, projekt zakłada jedną rundę w każdym miesiącu od września do czerwca. Jest on całkowicie i wyłącznie dedykowany dzieciom w wieku 5-12 lat, a organizatorzy zadbali o profesjonalną oprawę. Zawody rozgrywane będą na prawdziwych obiektach sportowych, a więc stadionie lekkoatletycznym i hali lekkoatletycznej warszawskiej AWF, gdzie można spotkać największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki. Dzieci i rodzice mają do wyboru kilka dystansów, na których mogą rywalizować niezależnie od wieku. Można zmierzyć się z rówieśnikami na dystansie 100m, 400mi 800m, a nad wszystkim będzie czuwał profesjonalny pomiar czasu z wykorzystaniem technologii photo-finish. Ceniąc sobie czas rodziców, organizatorzy zadbali, by wyniki podawane były „na żywo” na stronie internetowej dzięki czemu nie będzie konieczności czekania do dekoracji, by dowiedzieć się, które miejsce zajęło nasze dziecko. Dla oczekujących na start lub dekoracje organizatorzy przygotowali małe expo gdzie będzie można się zapoznać z ofertą jaką proponują partnerzy Warszawskiej Ligi Biegowej.
 
Poza rywalizacją indywidualną AZS AWF Warszawa zadbał, o to, by w rywalizację włączyły się również szkoły, na które czeka do wygrania sprzęt sportowy o łącznej wartości 15 000 zł. Choć nie znamy jeszcze szczegółów to zdradzono nam tajemnicę, że nagrody indywidualne również zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Dodatkowo uczestnicy za swoje starty będą zbierali naklejki, które później będzie można wymienić na ciekawe gadżety jak breloki, koszulki czy nawet torby sportowe i bluzy.
 
Więcej szczegółów m.in. zapisy, terminarz i regulamin można znaleźć na stronie www.warszawskaligabiegowa.pl
 
Warto zapisać sobie w kalendarzu nie tylko datę 23 września, ale również 10 września, bo to wtedy uruchomione zostaną zapisy, a liczba miejsc jest organiczona.
 
Głównym partnerem wydarzenia jest Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, która włączając się w promocję aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży realizuje „trzecią misję” uczelni wyższych.
Opublikowano w: Archiwum wydarzeń

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.