konkurs link

newsletter

  • 27.5.2018, Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan
 
 

Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta 2017 w Warszawie – II edycja
(Artykuł archiwalny)

Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta 2017 w Warszawie  – II edycja
Sport może zmienić życie, niektórzy też wierzą, że sport zmienia świat. Losy pojedynczych postaci z historią narodów w tle, portrety znanych sportowców uchwycone w konkretnym czasie i miejscu, opowieści o ludziach oddanych sportowej pasji, którzy mają wpływ na obraz swojej epoki. Fascynujące i autentyczne historie opowiedziane przez filmowców z różnych stron świata obejrzymy na tegorocznej, drugiej już edycji Festiwalu Filmów Sportowych SZTAFETA 2017.

Festiwalowi towarzyszą spotkania, pokazy sztuk walki a nawet – potańcówka przy muzyce na żywo granej przez zespół The Cajun Spises! Gościem specjalnym Sztafety będzie w tym roku bohater filmu „The Ultimate Triathlon” Luke Tyburski, który podzieli się swoim doświadczeniem z morderczego triathlonu pomiędzy Marokiem a Monako.
 
Przez trzy kolejne dni weekendu – od 19 do 21 maja -  czeka nas 9 filmów o sporcie, w tym premiera głośnego już, polskiego dokumentu, którego bohaterem jest Mamed Khalidov, Moja walka. 

Obejrzymy film o legendzie -  najszybszym człowieku świata, Usainie Bolcie, historię niewidomego judoki, który pnie się po mistrzostwo, opowieść o słynnym  włoskim kolarzu i konstruktorze rowerów zarazem. Będzie historia Snowmana, konia uratowanego od rzezi, który ma stałe miejsce w amerykańskiej Show Jumping Hall of Fame (lista legendarnych koni skokowych) i grupy ludzi, dla których sport jest jedyną obroną przed starością, wreszcie film o miłości do tańca, która odmieniła życie ludzi i wpłynęła na przemiany społeczne. Sport zmieniając życie ludzi zmienia też świat. Filmy pokazywane na SZTAFECIE 2017 po mistrzowsku to pokazują.
 
Program festiwalu 19 maja 
 
16:15 Ping Pong (80min.) 
17: 45 Gwiazdy (120 min.)
20.00 Moja walka (74 min.) premiera z udziałem Mameda Khalidova,
Po projekcji otwarcie wystawy AIP „Mistrzowie. Inspiruj się, walcz, poznaj smak zwycięstwa”
 
 
20 maja
 
15:20 B1 (99 min.) 
17:15 I am Bolt (107 min.)
19:15 The Ultimate Triathlon (94 min.)

Po projekcji spotkanie z Lukiem Tyburskim, bohaterem filmu The Ultimate Triathlon
 
 
21 maja
 
15:15 Harry and Snowman (84 min.)
16:50 pokaz judo, Praskie Centrum Sportu
17:00 Marinoni (90 min.)
18:45 Alive and kicking (88 min.)
20:15 Pokaz i potańcówka do muzyki na żywo granej przez zespół The Cajun Spices ze Studiem Tańca SWINGOUT.PL – Restauracja 1 liga
 
Festiwal odbywa się w warszawskim kinie Praha, ul. Jagiellońska 26, www.kinopraha.pl

Bilety, 12 i 14 PLN
 
 
Opublikowano w: Archiwum wydarzeń

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.