konkurs link

newsletter

  • 20.6.2018, Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał
 
 

Biegnij na ratunek! – ruszyły zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco
(Artykuł archiwalny)

Biegnij na ratunek! – ruszyły zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco
Każdego miesiąca karetka neonatologiczna z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie transportuje 30 małych pacjentów z całej Małopolski. Dzięki niej rocznie udaje się ratować życie i zdrowie około 400 noworodków. Ambulans ma już 8 lat, ponad 500 tys. km na liczniku i coraz częściej występują w nim awarie. Szpital potrzebuje nowej karetki, dlatego celem  tegorocznego biegu Fundacji Tesco jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N”. Zapisz się już dziś i pobiegnij dla dzieci!
 
W 2016 roku w Małopolsce przyszło na świat 36 331 dzieci*[1]. Każdy z nas w swoim najbliższym otoczeniu ma maluszka. Wiemy, jak ważne jest zdrowie tak małego dziecka, szczególnie przez pierwsze godziny, dni i tygodnie życia. Niestety, część noworodków potrzebuje specjalistycznej pomocy medycznej – rocznie do szpitala dziecięcego w Prokocimiu trafiają setki maleńkich pacjentów. Noworodki przyjeżdżają do szpitala specjalną karetką „N”, jej zespół ratunkowy złożony z neonatologa, pielęgniarki neonatologicznej oraz kierowcy-sanitariusza rozpoczyna leczenie natychmiast po dotarciu do pacjenta. Dzięki takiej karetce wielokrotnie udaje się uratować życie małych pacjentów.
 
-Warunkiem wyjazdu karetki po pacjenta jest techniczna sprawność samochodu, a z tym jest w ostatnim roku gorzej - mówi dr Mateusz Jagła, neonatolog, szef Zespołu Transportowego Oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka USD w Krakowie.Ambulans ma 8 lat, przejechał już blisko 500 tys. kilometrów. Coraz częściej występują awarie, coraz więcej czasu spędza w warsztacie zamiast jeździć na ratunek. Zakup nowej karetki przekracza możliwości finansowe szpitala, stąd cieszy nas inicjatywa biegu Fundacji Tesco, dzięki której pozyskamy nowy samochód.
 
6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco odbędzie się 26 sierpnia na krakowskich Błoniach. Będzie on nie lada wydarzeniem zarówno dla wytrawnych biegaczy jak również dla osób na co dzień nie biegających. To impreza dla każdego – dzieci, dorosłych i seniorów. Wystartować będzie można w biegach na dystansie 3,5 i 10 km, biegu na szpilkach i biegach dla dzieci. Również najmłodsze maluchy będą mogły spróbować swoich sił – dla nich zostanie zorganizowany specjalny bieg bobasa! W programie wydarzenia znajdą się również liczne warsztaty, konkursy  i atrakcje promujące zdrowy tryb życia.  Zapisy na bieg prowadzone są w systemie internetowym, na stronie  http://zapisy.sts-timing.pl/189/
 
Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu zdrowie i życie maluszków z Małopolski, aby przyłączali się do naszego biegu. Pragniemy, aby 26-go sierpnia na krakowskich Błoniach było z nami jak najwięcej biegaczy, którzy swoją obecnością zamanifestują poparcie do naszej inicjatywy i pomogą nam w zakupie karetki - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.
 
Dzięki pięciu poprzednim edycjom Biegu Charytatywnego Fundacja Tesco Dzieciom przekazała już 612 000 zł na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie. Gdyby nie zaangażowanie ponad 7 000 osób w poprzednich edycjach biegu, niemożliwe byłoby wyremontowanie oraz doposażenie w sprzęt medyczny i rehabilitacyjny takich jednostek szpitala, jak: Zakładu Fizjoterapii, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Kliniki Onkologii i Hematologii oraz Kliniki Neurologii Dziecięcej.
 
Nie możesz biec? Wesprzyj zakup karetki dowolną kwotą na konto Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie  "O ZDROWIE DZIECKA" (Bank Pekao SA: 31 1240 4533 1111 0010 6171 7063).  dopiskiem "DAROWIZNA KARETKA"


*  http://krakow.stat.gov.pl/infografiki/infografiki-us-krakow/dzieci-w-wojewodztwie-malopolskim-w-2016-r-,10,6.html
Opublikowano w: Archiwum wydarzeń

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.