konkurs link

newsletter

  • 23.5.2019, Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz
 
 

Sezon rowerowy czas zacząć!

Sezon rowerowy czas zacząć!

Atmosfera kolarskiego święta, brak ograniczeń, trasy dostosowane do zróżnicowanego poziomu uczestników - czyli Skandia Maraton Lang Team 2013. By do nas dołączyć - wystarczy rower i kask! Tu nie ma przegranych - można tylko wygrać! - Czasy się zmieniają, technologia idzie do przodu, rowery są szybsze i lżejsze, ale dreszczyk emocji na starcie pozostaje wciąż ten sam! - tak - zaangażowanie, miasta finału Skandii Maratonu, w organizację wyścigu, tłumaczy przedstawiciel Kwidzyna - Jan Kozłowski.


Sześć imprez i sześć lokalizacji. Skandia Maraton Lang Team przejedzie w tym roku, przez całą Polskę. Zagościmy na Pomorzu, w Polsce centralnej i na południu. Start - już w sobotę - w Warszawie. Miasteczko rusza o 8. Nie zabraknie nas też w: Krakowie, Krokowej, Dąbrowie Górniczej, Bytowie i Kwidzynie. Do wyboru - cztery dystanse. Rodzinny – 6 km, mini – 37 km, medio – 60 km i dystans dla zawodowców - grand fondo - 81 km. Celem Skandii Maraton Lang Team - promocja aktywnego trybu życia.

Jest nas coraz więcej!

- W ubiegłym roku w naszych maratonach wystartowało ponad 7000 uczestników. To dla nas dowód na to, że to, co robimy ma sens - mówi dyrektor generalny zawodów Czesław Lang. - W tym roku startujemy w Warszawie. Niełatwo zorganizować maraton w stolicy. To dla nas dodatkowa mobilizacja. Mieszkańców Warszawy spotykamy na wszystkich trasach naszego cyklu. Dlatego zależało nam na tym, by wyjść im na przeciw i wrócić ze Skandią Maratonem Lang Team do stolicy. Udało się - dodał Czesław Lang.

Skandia Maraton - zabawa i wyzwanie

- Nasze maratony organizujemy od siedmiu lat.  Bawimy się i tworzymy ciekawą inicjatywę. Na początku była nas garstka, a dziś jeżdżą z nami tysiące osób - mówi Paweł Ziemba, prezes zarządu Skandia Życie TU S.A. - Chcę dziś podziękować włodarzom miast, które z nami współpracują. Logistyka naszych przedsięwzięć to duże wyzwanie - dodaje Paweł Ziemba. - Sprawiać, by Polakom się chciało. By chciało nam się żyć aktywnie. To nasz cel. Szalenie ważne, podczas maratonów Skandii, jest także to, by każdy zawodnik czuł się, jak uczestnik profesjonalnego wyścigu. Dlatego zapewniamy startującym indywidualny pomiar czasu i gwarantujemy, że podczas naszego maratonu można się poczuć tak, jak podczas startu w Tour de Pologne. Stawka jest inna, ale za to - jest nas więcej! - kończy stały uczestnik maratonów Skandii.

Także dla zawodowców

W ramach zawodów Skandii, toczyć się będzie także, rywalizacja o Puchar Polski w maratonie. Zawodnicy z licencjami powalczą na najdłuższym dystansie. PP rozgrywany będzie podczas pięciu edycji. Z rywalizacji wyłączony jest wyścig w Warszawie. W klasyfikacji generalnej uwzględniane będą najlepsze cztery z pięciu pozostałych edycji.

Nagrody

W tym roku - nie brakuje nowości. Zmieniają się zasady rywalizacji o nagrodę główną - Jeepa Compasa. Zwycięzcę poznamy 28 września w Kwidzynie. Temat konkursu - "Rower moja pasja". By wziąć udział w rywalizacji o nagrodę główną, trzeba wystartować w przynajmniej trzech edycjach Skandia Maratonu Lang Team. To nie wszystko! Na trasie każdej edycji - obecne będzie mobilne studio fotograficzne. By liczyć się w walce o Jeppa - trzeba dać się sfotografować - i fotografią udowodnić, że..."Rower to - moja pasja"! Jeep Compas to nie jedyna nagroda. Do wygrania są także wycieczki do Trentino, zegarki, okulary, stroje kolarskie i odżywki.

Zmiany i nowości

- Naszym celem jest, to by każdego roku wprowadzać zmiany i udoskonalać nasze maratony. Gdy rodził się pomysł cyklu Skandia Maraton Lang Team, wspólnie z Czesławem Langiem marzyliśmy, by z maratonem Skandii odwiedzać wszystkie zakątki Polski. Stąd pomysł na nowe lokalizacje - mówi Paweł Ziemba. - Nieustannie szukamy nowych tras i nowych miejsc. W tym roku po raz pierwszy zawitamy do Krokowej i Dąbrowy Górniczej. Po latach wracamy też do Warszawy. Mam nadzieję, że stolica wyznaczy nowe standardy, bo zapowiada się fantastyczna impreza - dodaje prezes zarządu Skandia Życie TU S.A. - Dla naszej firmy, maratony współorganizowane z firmą Lang Team, to szalenie ważna inicjatywa. Chcemy by przyjaciele Skandii Maratonu, byli także przyjaciółmi Skandii. Pieniądze - wzbudzają emocje, podobnie jak sportowa rywalizacja w maratonie. "Skandia" - czuje się doskonale zarówno pod względem finansowym jak i kondycyjnym - dlatego obiecujemy, że nasz zespół, będzie bardzo aktywny podczas wszystkich edycji. Na pewno dojedziemy do mety na każdym etapie i na pewno nie będziemy ostatni - kończy Paweł Ziemba.

Co jeszcze nowego?

- Jak zawsze Skandia Maraton Lang Team - to okazja do promowania aktywnego trybu życia i wychowania przez sport. Cieszy nas coraz większa liczba rodzin i młodzieży, startującej w naszym maratonie. W tym roku mamy jednak dodatkowy cel - charytatywny. Część środków finansowych przekażemy potrzebującym - zapowiada Czesław Lang.

Stałe punkty

Po raz czwarty finał imprezy odbędzie się w Kwidzynie. - Kwidzyn to zdecydowanie miasto sportu. Odkąd gościmy Skandię Maraton Lang Team - kolarstwo stało się u nas bardzo modne. Nasi mieszkańcy już od dawna szykują formę. My, jako samorząd, tę modę wspieramy - wyjaśnia Jan Kozłowski, z urzędu miasta w Kwidzynie. - Ta impreza jest dla nas bardzo ważna, dlatego - specjalnie na to wydarzenie powołujemy młodzieżową reprezentacje miasta. Chętnych nie brakuje. To dla nas dowód na to, że czasy się zmieniają, technologia idzie do przodu, rowery są szybsze i lżejsze, ale dreszczyk emocji na starcie pozostaje wciąż ten sam! - dodaje przedstawiciel Kwidzyna.

Skandia Maraton Lang Team w mediach

Na relacje ze Skandii Maratonów Lang Team zapraszamy do TVP 1. Pierwsza z nich już 28 kwietnia, tuż po Sport Wiadomościach (około godziny 20.00). Nie zabraknie nas także w serwisach radia RMF FM, portalu Onet.pl, w tygodniku "Wprost", Przeglądzie Sportowym i w wielu magazynach i portalach rowerowych.
 

Opublikowano w: Rowery

Czytaj także

Niemcy, Szwajcaria i Austria w tydzień, czyli rowerami wokół Jeziora Bodeńskiego

Po wielu wyprawach mieszanych, czyli takich, gdzie podróże rowerowe łączyliśmy z przejazdami samochodem, i objechaniu w ten sposób z dziećmi niemal całej Danii, fragmentów Szwecji, Litwy, Łotwy i Estonii, przyszedł czas na wyprawę w 100 proc. na dwóch kółkach. Kilkudniowe pobyty na jednym kempingu i kilkudziesięciokilometrowe wycieczki rowerowe zastąpić chcieliśmy codziennym pokonywaniem sporych dystansów i poznawaniem każdego dnia innych miejsc i korzystaniem z kolejnych kempingów. 

Bidony Polisport - Test

Rodzinna wyprawa rowerowa to świetna okazja do testowania różnego rodzaju sprzętu i wyposażenia. Załoga portalu SportowaRodzina.pl, w składzie dwoje rodziców i dwoje dzieci, w ciągu 14 dni pokonała 738 km, przemierzając Szlak Pięciu Rzek w Bawarii oraz okrążając Jezioro Bodeńskie, wyposażona w bidony przekazane przez firmę Leader, dystrybutora marki Polisport. Taki dystans w wysokich temepraturach pozwolił nam na dogłębne przetestowanie sprzętu.

Jak przygotować rower na wiosnę? Bezstresowe wejście w nowy sezon

Zima to bardzo wymagający czas dla roweru. Błoto, woda i śnieg, ale przede wszystkim sól drogowa wpływają na niego niekorzystnie. Warto sprawić, aby zimowe miesiące na dłuższą metę nie odbiły się na eksploatacji roweru. 

Z widokiem na bieszczadzkie szczyty - pętla Bukowiec – Beniowa – Bukowiec z dziećmi

Dolina Górnego Sanu czyli tzw. Bieszczadzki worek z racji swojego położenia na południowo-wschodnim skrawku Polski zasługuje na odwiedziny. Dla miłośników dwóch kółek ma to tym większe znaczenie, że poprowadzono tam jedyną – w Bieszczadzkim Parku Narodowym – trasę rowerową.

Coverover - uniwersalne okrycie dla dzieci - test

Sezon wycieczek rowerowych rozpoczął się piękną, słoneczną aurą, młodsza latorośl przypomniała sobie, co znaczy wiatr we włosach wpadający między dziurkami w kasku, a więc nastał idealny czas, aby rozpracować funkcje Coverovera.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.