konkurs link

newsletter

  • 25.8.2019, Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik
 
 

Palmy pod Warszawą, czyli pierwszy w Polsce Park linowy pod palmami

Park linowy Pod palmami Park linowy Pod palmami for. z archiwum Parku linowego Pod palmami

Dotychczas parki linowe kojarzyły się przede wszystkim z terenami leśnymi, jak na przykład te w Powsinie, Zakopanem czy Krynicy Morskiej. Jednak nie tak dawno powstało w pobliżu Warszawy jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie przeszkody pokonuje się... pod palmami. Na ten oryginalny pomysł wpadli założyciele pierwszego w Polsce Parku linowego Pod palmami, zlokalizowanego w pobliżu Góry Kalwarii, ok. 20 km od stolicy.

Obecnie coraz częściej szukamy miejsc, gdzie całą rodziną lub w gronie przyjaciół możemy spędzić czas aktywnie, ciekawie, zdobywając nowe umiejętności, najchętniej na świeżym powietrzu. Idea parku linowego świetnie odpowiada na te potrzeby.

Rozwój segmentu parków linowych związany jest z chęcią zapewnienia użytkownikom  atrakcji, jakich dostarcza wspinaczka górska, bezkonieczności wyjazdu w góry. Parki linowe powstają głównie w pobliżu dużych miast, miejscowości turystycznych, miejsc często odwiedzanych, są doskonałą formą rozrywki dla całej rodziny. 

Wszystkie parki linowe, bez względu na rodzaj, muszą zapewniać potencjalnym użytkownikom odpowiedni poziom doznań - zapewniają nie tylko wysiłek fizyczny, ale również dawkę adrenaliny, gdyż użytkownicy przebywają na sporej wysokości, wyposażeni jedynie w prosty  sprzęt alpinistyczny.
 
Często na tych samych drzewach/słupach zawiesza się kilka tras na różnych wysokościach. Trasy najtrudniejsze znajdują się na najwyższym poziomie, nawet kilkanaście metrów nad ziemią. Przejście takiej trasy wymaga dość dużej sprawności oraz wytrzymałości i powoduje zmęczenie odpowiadające solidnemu treningowi na siłowni, nie jest to jednak rozrywka polecana dla początkujących.
 
W dobrze zaplanowanym parku znajdują się atrakcje dla użytkowników o bardzo zróżnicowanym poziomie sprawności - w tym dla początkujących i dla dzieci. To właśnie pozwala realizować ideę wypoczynku rodzinnego.

Nie do przecenienia jest również dodatkowy efekt wspinaczki w parku linowym, jakim jest wzrost wiary we własne możliwości, szczególnie cenny u dzieci oraz silne działanie integrujące.
 
Park jest też świetnym miejscem na zorganizowanie oryginalnej imprezy na wieczór panieński lub kawalerski, albo urodzin dla dziecka.

W Parku Pod palmami na dzieci, dorosłych i osoby starsze; wysportowanych, łaknących adrenaliny, jak i tych, którzy chcą się po prostu zrelaksować, czekają 3 trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Najwyższa przeszkoda jest na wysokości 12 metrów nad ziemią, a najdłuższa tyrolka ciągnie się 120 metrów.

TRASA BANANOWA - niska (wysokość 1,5m), dla dzieci od 130 cm.
Znajduje się na niej 13 atrakcji np.: kładki, platformy, siatka pionowa, palisada, dwie tyrolki, most dwu i trzylinowy, surfer, tunel siatkowy i wiele innych.
 
 
Park linowy Pod palmami trasa Bananowa
 
TRASA KOKOSOWA - średnia (wysokość od 5 do 7 m), od 150 cm, 240 m długości, 20 atrakcji np.: pal buszmena, most dwu- i trzylinowy, koala, skok indiański, makarony, wagi, belki wiszące, platformy, tyrolka o długości 50 m i wiele innych.
 
Park linowy Pod palmami trasa kokosowa
 
TRASA DAKTYLOWA - wysoka o dużym stopniu trudności, (wysokość od 8 do 10 m) - od 150 cm, 290 m długości, 25 atrakcji takich jak: pal buszmena, wielokrotne, huśtawki, trapezy równoległe, strzemiona, jeden z najwyższych na Mazowszu skok tarzana, kołki, koala, belki V, wagi, zjazd tyrolski 120 m i wiele innych.
 
 
Park linowy Pod palmami trasa daktylowa
 
Odwiedzając Park linowy Pod palmami można wykupić pojedyncze przejścia lub zaopatrzyć się w karnet rodzinny dzienny lub karnet grupowy, które umożliwiają nielimitowany dostęp do parku, co jest zdecydowanie bardziej opłacalne, szczególnie jeśli ktoś lubi sprawdzić się na łatwiejszej i trudniejszej trasie, a dzieci mają niespożytą energię (cennik).

W Pęcławiu można spędzić cały dzień, korzystając z baru, kawiarni i restauracji lub samodzielnie przyrządzając posiłek na grilu, można też przyjechać na weekend, przenocować w ośrodku (pokoje z łazienką) i odwiedzić SPA.

W odległości kilku kilometrów od Parku linowego Pod palmami znajduje się Zamek w Czersku, który warto przy okazji odwiedzić. W lecie można obejrzeć w nim Wystawę Machin Oblężniczych, od czasu do czasu odbywają się też imprezy rycerskie.

(opr. Ewa  Świerżewska)


Park linowy Pod palmami

 
Park linowy Pod Palmami
Pęcław 16A
Zobacz na mapie
Rezerwacja - tel. 22 727 11 04, 603 993 323
 
Godziny otwarcia:
7 dni w tygodniu
pon.-pt. od 11.00 do 19.00
sob.-niedz. i święta od 10.00 do 19.00   
Opublikowano w: Inne

Czytaj także

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka?

Wiosna to czas, gdzie przyroda budzi się do życia. Drzewa i kwiaty rozkwitają, a ptaki wracają z ciepłych krajów. Ciepła pogoda zachęca nas do spacerów, które możemy urozmaicić jazdą na hulajnodze.

"Judo, nie tylko dla dzieci" - książka

Jak powstało judo? Czy każdy może je uprawiać? Co to jest ude-hishigi-juji-gatame? Ika i Milo zadają najbardziej dociekliwe pytania, a Dziadek Kot cierpliwie na nie odpowiada, krok po kroku odsłaniając przed swoimi wnukami tajniki judo. Wie, o czym mówi, w końcu w młodości brał udział w igrzyskach olimpijskich, podobnie jak współautor tekstu – olimpijczyk i kilkunastokrotny mistrz Polski w tej dyscyplinie.

Hulajnoga dla najmłodszych - 1,5 – 3-latków

Hulajnogi dla najmłodszych wyposażone są zwykle w 3 kółka i dzielą się na konstrukcje klasyczne, gdzie pojedyncze przednie kółko przymocowane jest do widelca zwieńczonego tradycyjnie skrętną kierownicą, z tyłu zaś mają dwa kółka dla stabilizacji hulajnogi oraz takie, które posiadają dwa kółka z przodu, a jedno z tyłu.

Park Trampolin GOjump we Wrocławiu

Wrocław może się już śmiało chwalić, że będzie miał zdecydowanie największy w Polsce i jeden z większych w Europie, park trampolin. GOjump wystartuje już niedługo przy ul. Długosza 59-75. Na 3500 m kw. do dyspozycji będą: największa w Polsce strefa trampolin, ogromny basen z gąbkami, ścieżki trampolinowe i wieża do skoków na pneumatyczną poduchę, rampa do ćwiczenia skoków na snowboardzie, nartach i rowerach oraz strefa fitness. Najlepsi instruktorzy zadbają o bezpieczeństwo gości, a także nauczą nowych ewolucji akrobatycznych i cyrkowych. Po zabawie będzie można odpocząć w wygodnym barze przy najlepszej kawie w mieście. 

Dziecięce odbieranie świata - joga

Wyobraźnia jest ogromnym darem, o którym dorośli często zapominają. Od nas zależy rozwój naszych dzieci. Możemy stymulować dziecięcą ciekawość świata poprzez wspólne ćwiczenie jogi, muzykoterapię, rysowanie, pantomimę...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.