konkurs link

newsletter

  • 13.12.2019, Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz
 
 

Zanim wyruszysz na szlak, przeczytaj wskazówki!

Zanim wyruszysz na szlak, przeczytaj wskazówki!
Lato to tradycyjnie czas wyjazdów, urlopów i organizowania wycieczek. Sporo osób wybiera góry jako cel rodzinnych wypadów czy wędrówek w gronie przyjaciół. Dbając o bezpieczeństwo swoich klientów, z których większość to miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu, Regatta przygotowała graficzny poradnik bezpiecznego poruszania się po szlakach. W formie plakatu zobaczymy go w 160 schroniskach górskich PTTK oraz większych oddziałach miejskich.
 
O czym trzeba pamiętać przed wyruszeniem na szlak? Przedstawiamy kilka wspólnych porad Regatty i PTTK.
 
Przed wyruszeniem na wędrówkę, niezależnie od tego, czy będziesz wędrował pieszo, rowerem, konno, kajakiem czy na nartach, pamiętaj:
 
1.      Przygotuj wcześniej dokładny plan swojej wycieczki.
2.      Przeczytaj o miejscach, które zamierzasz zwiedzać – zobaczysz wtedy dużo więcej.
3.      Zaplanuj długość i trudność trasy na miarę swoich możliwości.
4.      Przestudiuj mapę terenu, w który się wybierasz i opis szlaku.
5.      Sprawdź stan techniczny i sprawność sprzętu, którym się posługujesz.
6.      Zabierz odpowiedni ubiór oraz apteczkę pierwszej pomocy.
7.      Zostaw wiadomość o trasie i celu Twojej wycieczki.
 
W trakcie wędrówki wiedz, że:
 
1.      Jeśli zgubiłeś szlak, wróć do ostatniego widzianego znaku.
2.      Nie wstydź się zawrócenia także wtedy, gdy załamie się pogoda lub trasa okaże się zbyt trudna.
3.      Nie zbaczaj ze szlaku, szczególnie na terenach chronionych.
4.      Przyroda to nasze wspólne dobro, szanuj ją. Zostaw szlak takim, jakim chciałbyś go zastać.
5.      Hałasując możesz spowodować fałszywy alarm.
6.      Zwracaj uwagę na innych i pomagaj im w razie potrzeby.
7.      Jeśli zdarzy się wypadek, koniecznie zachowaj spokój i wezwij pomoc.
8.      Uśmiechaj się do ludzi spotykanych na szlaku, to eliminuje stres, a także przyczynia się do bezpieczeństwa.

 
Akcja edukacyjna Regatty, producenta odzieży i akcesoriów na wędrówki oraz podróże, trwa już od kilku miesięcy. We współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym PTTK, którego celem jest zachęcanie do aktywnych form wypoczynku, Regatta przygotowała cykl poradników dotyczących bezpiecznego wędrowania i wypoczynku na świeżym powietrzu. Artykuły dostępne są na stronie firmowej www.regatta.pl. Sukcesywnie w zakładce „Regatta radzi” pojawiają się nowe teksty, do lektury których gorąco zachęcamy!
 
 
 
Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

Ruszają Kluby Sportowe Orange - nowy program społeczny Orange Polska

Orange Polska wesprze lokalne społeczności, promując zdrowy, zrównoważony rozwój dzieci i młodzieży. Z pomocą firmy do końca 2015 roku powstanie w całej Polsce 100 Klubów Sportowych Orange. Wnioski uczestnictwa w programie można składać od 22 września. Nabór potrwa 6 tygodni i będzie się odbywał przez stronę www.klubysportoweorange.pl. Liczymy, że realizacja programu pozwoli wielu młodym ludziom rozwinąć sportowe pasje, zaszczepić w nich umiejętność współdziałania i uczciwej rywalizacji - mówią organizatorzy.

Pływanie na odchudzanie

Otyłość jest chorobą cywilizacyjną, która obecnie dotyka coraz więcej dzieci. Poza koniecznością zmiany nawyków żywieniowych, rozwiązaniem tego problemu może być również wprowadzenie systematycznej aktywności fizycznej, na przykład w postaci cotygodniowych treningów na pływalni.

3 sposoby na ferie last minute

Ferie zimowe w Polsce trwają w najlepsze. Dla rodziców z niektórych województw to ostatni dzwonek, by zaplanować swoim pociechom atrakcje. Co zrobić, gdy rozrywek dla malucha musimy szukać w centrum miasta, blisko miejsca pracy? Przedstawiamy 3 propozycje na aktywne spędzanie czasu.

„Mundial. Opowieści niesamowite” – recenzja

Gratka dla wszystkich fanów futbolu! Piłkarskim świętem jest Puchar Świata, a ta książka odsłoni wszystkie tajemnice zaciętych zmagań o to najważniejsze trofeum. Piłkarze są gotowi stoczyć o nie zaciekłą walkę…

Carving, czyli narciarstwo na krawędziach

Na początku przygody z narciarstwem każdy z nas uczy się podstaw. Wpinamy buty w wiązania, słuchamy rad instruktora bądź znajomego i zaliczamy pierwszy zjazd pługiem. Wraz z upływem czasu nasze umiejętności rosną i pojawia się zainteresowanie bardziej zaawansowanymi technikami jazdy. Jedną z takich technik jest carving i na nim skupimy się w tym artykule.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.