konkurs link

newsletter

  • 21.3.2019, Imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
 
 

POLSAT JimJam patronem zimowej kampanii „Bez kasku nie jadę”

POLSAT JimJam patronem zimowej kampanii „Bez kasku nie jadę”

POLSAT JimJam przypomina – nie ma zimą bezpiecznej zabawy bez kasku! Tym razem dziecięca telewizja poprzez kampanię „Bez kasku nie jadę” zachęca do ochrony głowy maluchów podczas śnieżnych harców na nartach, snowboardzie czy łyżwach. Pomysłodawcą kampanii jest portal SportowaRodzina.pl, a jej ambasadorami sportowcy i komentatorzy sportowi. Wśród nich Bożydar Iwanow i Mateusz Borek z Telewizji POLSAT.

Nawyk prawidłowego zakładania kasku pozwala w znaczący sposób ograniczyć zagrożenia związane z urazami głowy. Dlatego też podczas zimowej kampanii „Bez kasku nie jadę” liczne przedszkola i szkoły zapraszane są do organizowania lekcji związanych z tematyką bezpieczeństwa. Ponadto, do włączenia się w kampanię zachęcane są także szkółki narciarskie, takie jak zakopiańska Strama.
 


A w jaki sposób ułatwić dzieciom zapamiętanie zasad zachowania bezpieczeństwa na śniegu czy lodzie? Oczywiście poprzez zabawę! POLSAT JimJam przygotował w ramach kampanii „Bez kasku nie jadę” rymowany dekalog bezpiecznego szusowania oraz odpowiedniego zachowania w czasie uciech na stoku. Taki kodeks z pewnością przyda się wszystkim, którzy planują śnieżne harce podczas tegorocznych ferii.
 


 

Dzieci łatwiej zapamiętają zasady bezpiecznego postępowania zimą, dzięki wpadającym w ucho rymowankom: „Zamarznięte jeziora, rzeki stawy – to nie miejsce do zabawy!”, „Na mrozie przekonasz się samemu, że ciężko bez czapki, rękawiczek i kremu!”, „Rzucać śnieżką całkiem spoko, lecz nie celuj komuś w oko!”. W ramach kampanii w wybranych mediach i na stronie kanału będą również organizowane konkursy promujące bezpieczne zachowania podczas zimowych zabaw.
 

 
Uważam, że każdy czas jest dobry na sport - zima również! Jako ambasador akcji Bez kasku nie jadę", ale również jako tata pamiętam o bezpieczeństwie, a więc o kasku! Czy to narty, snowboard czy łyżwy - głowa musi być bezpieczna, to równie naturalne jak posiadanie rękawiczek. Z przyjemnością ogląda się narciarstwo alpejskie - jednak musimy pamiętać, że na stoku nie jesteśmy sami i nasze bezpieczeństwo może zależeć też od innych i od ich zachowania. Dlatego już najmłodszym należy tłumaczyć zasady wspólnego korzystania ze stoków czy lodowisk. W nadchodzącym sezonie wszystkim życzę bezpiecznego szusowania i świetnych warunków do uprawiania wszystkich możliwych sportów zimowych! - powiedział Bożydar Iwanow, jeden z ambasadorów kampanii.
 
Kampania jest kontynuacją inicjatywy rozpoczętej w maju ubiegłego roku. Aktualności związane z przebiegiem kampanii można śledzić na portalu sportowarodzina.pl bezkaskuniejade.pl

 

 
POLSAT JimJam to telewizyjny kanał dziecięcy  przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym od 2 do 6 lat oraz ich rodziców i opiekunów. POLSAT JimJam to  bezpieczne, inspirujące i angażujące programy, które zostały stworzone specjalnie po to, żeby wspomagać emocjonalny, intelektualny i społeczny rozwój dziecka. POLSAT JimJam emituje programy, które dostarczają  dziecku mnóstwo stymulującej zabawy. To kanał, z którym można się zaprzyjaźnić!

Kanał JimJam jest dostępny w ponad 60 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie w Afryce i w Azji w 13 różnych wersjach językowych i jest oglądany przez 14 milionów abonentów na całym świecie. POLSAT JimJam wystartował w 2009 roku i jest efektem kooperacji Chello Zone i grupy POLSAT.
 

Więcej o kanale POLSAT JimJam: http://www.pl.jimjam.tv/ http://www.facebook.com/jimjampolsat?ref=ts&fref=ts

Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

Taniec dobry na wszystko

Czy warto żeby moje dziecko chodziło na zajęcia z tańca? Kiedy jest najlepszy moment, aby rozpocząć naukę? – te pytania często pojawiają się w głowach rodziców.  Nauczyciele tańca sugerują, aby zacząć jak najwcześniej, co rozumie się jako skończenie 3 lat.  

Sportowa Książka Roku 2018 już trwa

Książka sportowa przestała być w Polsce synonimem książki mało ambitnej. Rynek polskiej literatury sportowej jest coraz większy i – przede wszystkim – charakteryzuje się coraz większym zbiorem publikacji o wysokiej jakości literackiej. W samym tylko roku 2018 w swoje ręce czytelnicy dostali ponad dwieście tytułów. Z tego grona szósty rok z rzędu wybierać będziemy Sportowe Książki Roku. Głosowanie właśnie się rozpoczęło!

Finał Pucharu Tymbarku "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Zwycięzców XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Rodzinna wyprawa na Kaukaz w obuwiu KEEN

Beata, Konrad oraz ich syn Mikołaj, to rodzina biorąca udział w Keen Cauacasus Expedition 2014 – akcji zorganizowanej przez amerykańską markę obuwniczą KEEN. Podróżując pod hasłem "Z dzieckiem w plecaku", cała trójka  postanowiła wyruszyć z przygodą na Kaukaz.

O produktach zbożowych i mleku w diecie sportowca

Czy warto spożywać produkty zbożowe? 
 
Produkty zbożowe to dobre źródło węglowodanów, które wykorzystywane są przede wszystkim na cele energetyczne. Szczególnie ważne są dla osób aktywnych, ponieważ  pozwalają na zgromadzenie odpowiednich zapasów glikogenu (paliwa energetycznego dla pracujących mięśni). Natomiast przy niedostatecznej podaży węglowodanów organizm nie jest w stanie efektywnie spalać tłuszczów, więc wykorzystuje białka (tkankę mięśniową), wtedy też rośnie zmęczenie zawodnika i spada jego efektywność w czasie treningu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.