konkurs link

newsletter

  • 27.6.2019, Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław
 
 

POLSAT JimJam patronem zimowej kampanii „Bez kasku nie jadę”

POLSAT JimJam patronem zimowej kampanii „Bez kasku nie jadę”

POLSAT JimJam przypomina – nie ma zimą bezpiecznej zabawy bez kasku! Tym razem dziecięca telewizja poprzez kampanię „Bez kasku nie jadę” zachęca do ochrony głowy maluchów podczas śnieżnych harców na nartach, snowboardzie czy łyżwach. Pomysłodawcą kampanii jest portal SportowaRodzina.pl, a jej ambasadorami sportowcy i komentatorzy sportowi. Wśród nich Bożydar Iwanow i Mateusz Borek z Telewizji POLSAT.

Nawyk prawidłowego zakładania kasku pozwala w znaczący sposób ograniczyć zagrożenia związane z urazami głowy. Dlatego też podczas zimowej kampanii „Bez kasku nie jadę” liczne przedszkola i szkoły zapraszane są do organizowania lekcji związanych z tematyką bezpieczeństwa. Ponadto, do włączenia się w kampanię zachęcane są także szkółki narciarskie, takie jak zakopiańska Strama.
 


A w jaki sposób ułatwić dzieciom zapamiętanie zasad zachowania bezpieczeństwa na śniegu czy lodzie? Oczywiście poprzez zabawę! POLSAT JimJam przygotował w ramach kampanii „Bez kasku nie jadę” rymowany dekalog bezpiecznego szusowania oraz odpowiedniego zachowania w czasie uciech na stoku. Taki kodeks z pewnością przyda się wszystkim, którzy planują śnieżne harce podczas tegorocznych ferii.
 


 

Dzieci łatwiej zapamiętają zasady bezpiecznego postępowania zimą, dzięki wpadającym w ucho rymowankom: „Zamarznięte jeziora, rzeki stawy – to nie miejsce do zabawy!”, „Na mrozie przekonasz się samemu, że ciężko bez czapki, rękawiczek i kremu!”, „Rzucać śnieżką całkiem spoko, lecz nie celuj komuś w oko!”. W ramach kampanii w wybranych mediach i na stronie kanału będą również organizowane konkursy promujące bezpieczne zachowania podczas zimowych zabaw.
 

 
Uważam, że każdy czas jest dobry na sport - zima również! Jako ambasador akcji Bez kasku nie jadę", ale również jako tata pamiętam o bezpieczeństwie, a więc o kasku! Czy to narty, snowboard czy łyżwy - głowa musi być bezpieczna, to równie naturalne jak posiadanie rękawiczek. Z przyjemnością ogląda się narciarstwo alpejskie - jednak musimy pamiętać, że na stoku nie jesteśmy sami i nasze bezpieczeństwo może zależeć też od innych i od ich zachowania. Dlatego już najmłodszym należy tłumaczyć zasady wspólnego korzystania ze stoków czy lodowisk. W nadchodzącym sezonie wszystkim życzę bezpiecznego szusowania i świetnych warunków do uprawiania wszystkich możliwych sportów zimowych! - powiedział Bożydar Iwanow, jeden z ambasadorów kampanii.
 
Kampania jest kontynuacją inicjatywy rozpoczętej w maju ubiegłego roku. Aktualności związane z przebiegiem kampanii można śledzić na portalu sportowarodzina.pl bezkaskuniejade.pl

 

 
POLSAT JimJam to telewizyjny kanał dziecięcy  przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym od 2 do 6 lat oraz ich rodziców i opiekunów. POLSAT JimJam to  bezpieczne, inspirujące i angażujące programy, które zostały stworzone specjalnie po to, żeby wspomagać emocjonalny, intelektualny i społeczny rozwój dziecka. POLSAT JimJam emituje programy, które dostarczają  dziecku mnóstwo stymulującej zabawy. To kanał, z którym można się zaprzyjaźnić!

Kanał JimJam jest dostępny w ponad 60 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie w Afryce i w Azji w 13 różnych wersjach językowych i jest oglądany przez 14 milionów abonentów na całym świecie. POLSAT JimJam wystartował w 2009 roku i jest efektem kooperacji Chello Zone i grupy POLSAT.
 

Więcej o kanale POLSAT JimJam: http://www.pl.jimjam.tv/ http://www.facebook.com/jimjampolsat?ref=ts&fref=ts

Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

"Messi. Atomowa pchła" - książka

Pchła, Pchełka, Karzeł, Mały, Złoty Chłopczyk… Lista przydomków jest nieskończona. Wszystkie pojawiają się w miejsce nazwiska, które warte jest miliony: Messi. Pomimo ogromnego sukcesu Leo pozostał zwykłym chłopakiem. Takim jak Ty. 

Przedszkola narciarskie - na czym polega ich sukces?

Od kilku lat w ofercie większości znanych klubów narciarskich znaleźć można tak zwane przedszkola narciarskie. Powstało też wiele klubów specjalizujących się tylko w tym rodzaju wyjazdów. Postanowiliśmy zbadać, na czym dokładnie polega ta formuła i czemu zawdzięcza swój sukces.

Zdrowo i Sportowo - Akcja dla przedszkoli i szkół podstawowych

Zdrowo i Sportowo to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10. roku życia. Chodzi o to, by pokazać dzieciom, jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które przeprowadzane są w zgłoszonych do projektu placówkach.

Korzyści z jazdy na rowerze elektrycznym Dojedziesz do pracy szybciej i bez stresu

Wokół rowerów elektrycznych narosło wiele mitów. Często można spotkać opinie, że działają jak skuter i poruszają się samodzielnie. Inne nieporozumienie to przekonanie, że powstały wyłącznie z myślą o osobach starszych. Nie brakuje jednak argumentów, które popularnym eBike’om dają przewagę nad tradycyjnymi rowerami. Ponadto, mogą stanowić alternatywę dla samochodów czy transportu publicznego.

Turystyczna Rodzinka 2013 - Konkurs PTTK

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego ogłasza Ogólnopolski Konkurs ”Turystyczna Rodzinka” realizowany od 2011 roku w ramach promocji turystyki rodzinnej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.