konkurs link

newsletter

  • 12.12.2019, Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara
 
 

Na narty z rodziną

Na narty z rodziną

Wielu z nas pragnie spędzić urlop zimowy z całą rodziną w komfortowych warunkach. I tutaj nie mamy na myśli tylko standardu zakwaterowania czy położenia obiektu, ale również dopasowany do naszych potrzeb teren narciarski czy możliwość korzystania ze szkółki narciarskiej dla najmłodszych, jak i początkujących „starszaków”.

Emocje przed zbliżającym się sezonem zimowym rosną z dnia na dzień. Być może tegoroczny wyjazd będzie pierwszym spędzonym na stoku. Bądź ktoś z rodziny lub grona znajomych będzie stawiał pierwsze kroki na deskach. By te początki były udane, ważne jest odpowiednie przygotowanie.
 
Na początek najważniejszym punktem jest podjęcie decyzji co do wyboru oferty adekwatnej do poziomu naszych umiejętności. Początkujący lub ci o niewielkim doświadczeniu na stoku powinni zwrócić uwagę na liczbę niebieskich nartostrad oraz możliwość udziału w kursie narciarskim czy snowboardowym.
 
Dzięki uwzględnieniu powyższych kryteriów jest się o krok bliżej od udanej sportowej zabawy na stoku. Żółtodzioby w tej zimowej dyscyplinie sportu, będąc jeszcze w domu, powinny podjąć pierwsze przygotowania kondycyjne, udając się np. do studia fitness. Nowicjusze mają również do dyspozycji liczne poradniki, wyjaśniające fachowe słownictwo narciarskie oraz zajmujące się tematyką związaną z doborem sprzętu czy odzieży.

Z odpowiednim nastawieniem początkujący narciarze i snowboardziści szybko nabiorą wprawy, co odbije się na ogólnym zadowoleniu wśród wszystkich urlopowiczów. Wszystkim tym, którzy pragną pogłębić wiedzę lub utwierdzić się w przekonaniu, co do dobrego wyboru terenu narciarskiego, polecamy artykuł na blogu (http://blog.snowtrex.pl/wskazowki-eventy/pierwsze-szusy-poradnik-poczatkujacego-narciarza)
 
Wyjazd na narty to dość spory wydatek. Do ceny urlopu dochodzą koszty odpowiedniej zimowej odzieży: kurtki, spodni narciarskich, gogli, kasku, rękawiczek oraz sprzętu, czy wykupienia kursu narciarskiego na miejscu. Dlatego początkujący narciarze, którzy nie są jeszcze przekonani, czy złapią bakcyla i będę kontynuować przygodę z nartami, powinni postawić na wypożyczenie sprzętu. Taka decyzja ma jeszcze jedna zaletę – możemy każdego dnia spróbować innego rodzaju czy innej marki nart. A jeżeli po pierwszym urlopie dzieci czy dorośli początkujący nie zapałają miłością do białego szaleństwa, nie będzie problemu z zalegającym w piwnicy sprzętem i straconymi pieniędzmi.
 
Wielu organizatorów wyjazdów narciarskich (w tym SnowTrex) umożliwia wykupienie kursu narciarskiego czy snowboardowego, jak i wypożyczenie sprzętu. Już w procesie rezerwacji można zdecydować się na odpowiednią opcję. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent.
 
Miejscowości, które szczególnie stawiają na rodzinę jak również na początkujących narciarzy czy snowboardzistów, to na przykład: francuskie La Joue du Loup, włoskie Livigno oraz austriackie Lofer.
 
Wymarzony teren dla początkujących znajduje się w La Joue du Loup. Wyciągi zlokalizowane w miejscowości łączą zielone i niebieskie trasy. Dzięki korzystnemu położeniu łatwych tras nawet początkujący narciarze mogą poznać prawie cały teren narciarski, aż po SuperDévoluy. Również zaawansowani wyjdą na swoje, szusując po wymagających nartostradach położonych w górnej części terenu narciarskiego.
 
Austriackie Lofer ma w zanadrzu przyjazny rodzinom teren narciarski z nowym bezpiecznym wyciągiem dla dzieci. Nartostrady są płaskie i szerokie, dzięki czemu początkujący nie muszą obawiać się tłoku na stoku. Dodatkowo w dolinie, jak i przy górnej stacji kolejki, znajduje się obszar do ćwiczeń, a dla maluchów 140-metrowy wyciąg taśmowy.
 
Livigno słynie z rozległych stoków i wspaniałej infrastruktury. W dolinie po stronie terenu Carosello znajduje się wiele stoków dla początkujących, połączonych wyciągami orczykowymi i częściowo krzesełkowymi. Obydwa tereny Carosello i Mottolino dysponują nartostradami przypominającymi niemalże autostrady. Tutaj stawiający pierwsze kroki na deskach na pewno poczują się bezpiecznie i jazda po takim „stole” z pewnością przypadnie do gustu niejednemu nowicjuszowi.

Wszystkim zwolennikom zróżnicowanej formy spędzenia urlopu, niezależnie od umiejętności, jak również od wieku, polecamy przygotowaną przez SnowTrex specjalną oferta ośrodków narciarskich dla rodzin.

Autorem tekstu jest redakcja firmy SnowTrex. Firma TravelTrex GmbH jest touroperatorem działającym od 1999 roku, obecnie na 15 rynkach międzynarodowych. Dzięki marce SnowTrex stała się jednym z największych w Europie specjalistów w organizacji urlopu zimowego. Oferta SnowTrex dostępna jest na www.snowtrex.pl.


 

 

 

Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

Rower jest również kobietą? Modele wyłącznie dla pań

Rower damski to już nie tylko rower miejski z ramą „damką”. Panie doskonale radzą sobie zarówno w górach, jak i na szosie. Różnice pomiędzy modelami damskimi a męskimi zacierają się. Ich odzwierciedleniem są linie rowerów dedykowane wyłącznie kobietom.

Otwarcie Akademii Piłkarskiej JSS w Łomiankach

9 stycznia 2014 r. w ICDS w Łomiankach odbyło się otwarcie Akademii Piłkarskiej Juventus Soccer Schools Łomianki przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Pro Futuro oraz pod patronatem Burmistrza Łomianek, Tomasza Dąbrowskiego.

Urazy na trampolinach

Zbliża się lato. Czas wolny, a wraz z nim powroty po przerwie zimowej do letnich aktywności fizycznych. Obok rowerów, hulajnóg, rolek, wszelkich sportów wodnych, prawdziwy boom przeżywają trampoliny. Mimo iż coraz większym powodzeniem cieszy się tego typu atrakcja w halach, to wciąż jest to sport raczej sezonowy, co z definicji wiąże się ze zwiększonym ryzykiem urazów.   

Mali Bohaterowie Narodowego

Ostatnia niedziela września będzie sportowym świętem także dla maluchów. Tradycyjnie już, na zewnętrznej promenadzie Stadionu Narodowego, odbędzie się Wielobój Sportowy dla dzieci – tory przeszkód, liczne wyzwania rozwijające szybkość, skoczność, zmysł równowagi czy koordynację wzrokowo-ruchową gwarantują świetną zabawę i niezły wycisk. 

Co wspiera, a co utrudnia karierę młodym sportowcom?

Młodzi sportowcy w rozwoju kariery liczą przede wszystkim na wsparcie rodziców – wynika z badań przeprowadzonych wśród nastoletnich zawodników sportów wyczynowych. Oprócz rodziny najważniejsi są dla nich także trener, klub i szkoła. Przeszkodami w uprawianiu sportów indywidualnych są, zdaniem młodych zawodników, nienajlepsza baza treningowa oraz brak opieki psychologicznej i lekarskiej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.