konkurs link

newsletter

  • 25.8.2019, Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik
 
 

Rekordowa frekwencja na Bike Maraton

Rekordowa frekwencja na Bike Maraton
Już ponad 1100 osób zapisało się do startu w XIV edycji największego w Polsce cyklu zawodów rowerowych dla amatorów. W tym roku na Bike Maraton składa się 10 imprez organizowanych od kwietnia do października w najbardziej malowniczych miejscowościach Polski.


W lutym ruszyły zapisy do XIV edycji zawodów rowerowych pod nazwą Bike Maraton. W tej chwili na liście zapisanych jest 1143 osoby. W 2014 r. zorganizowanych będzie 10 wyścigów, a inauguracja cyklu odbędzie się 13 kwietnia w Miękini pod Wrocławiem. Wszyscy uczestnicy pierwszych zawodów już tradycyjnie otrzymają pamiątkową koszulkę. Zapisy do udziału w poszczególnych wyścigach Bike Maratonu odbywają się poprzez stronę www.bikemaraton.com.pl lub w biurze zawodów dzień przed startem. 
 
100 tysięcy zawodników
 
W ubiegłym roku, w cyklu Bike Maraton wzięło udział w sumie ponad 12 tys. amatorów MTB, a frekwencja z każdym rokiem rośnie. „Pilnie śledzimy statystyki naszych imprez. Wiemy, że 2014 rok będzie dla nas przełomowy, bo już po kilku pierwszych wyścigach będziemy mogli powiedzieć, że od początku istnienia zawodów wystartowało w nich 100 tys. kolarzy amatorów.- powiedział Maciej Grabek, pomysłodawca i organizator cyklu Bike Maraton.
 
Średnia frekwencja na każdych zawodach to  1000 osób, a rekordowy wyścig we Wrocławiu zgromadził w 2011 roku aż 1850 startujących.
 
W ramach każdej edycji, trasy i dystanse poszczególnych wyścigów są tak dobierane, by mogły wystartować osoby traktujące swoją przygodę z rowerem górskim czysto rekreacyjnie (MINI), ale także Ci, którzy dużo trenują i ścigają się na wyższym poziomie zaawansowania (MEGA i GIGA). W trakcie imprezy realizowane są kampanie edukacyjne związane z bezpieczeństwem jazdy na rowerze i poruszania się po traktach leśnych. Dodatkowo dla kibiców i najmłodszych organizowane są pokazy i zabawy rowerowe.
 
Nagrody za udział
 
Cykl Bike Maraton od lat znany jest miłośnikom kolarstwa górskiego nie tylko ze znakomitej atmosfery i dbałości o szczegóły organizacyjne, ale także z faktu, że duża część nagród przeznaczona jest nie dla zwycięzców, ale potencjalnie dla każdego startującego. W specjalnej formule TOMBOLI przyznawane są nagrody za uczestnictwo w zawodach, więc wygrać może każdy. W ubiegłym roku w całym cyklu rozdane zostały nagrody o łącznej wartości 400 tys. zł.
 
Po każdych zawodach trofea sportowe otrzymują także najlepsi, czyli pierwsze trzy osoby w klasyfikacji: OPEN kobiet oraz OPEN mężczyzn oraz pierwsze pięć osób w każdej z grup wiekowych określonych przez regulamin. Nowością w 2014 r. jest klasyfikacja zespołowa OPEN zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. W sumie na każdej edycji nagradzanych jest blisko dwustu najlepszych zawodników i zawodniczek.  
 
Terminarz zawodów 2014 
 
Cały cykl Bike Maraton w 2014 r. obejmuje 10 imprez w następujących miejscowościach:
 
Miękinia (13 kwietnia)
Zdzieszowice (10 maja)
Wałbrzych (24 maja)
Wisła (7 czerwca)
Myślenice (28 czerwca)
Bielawa (19 lipca)
Szklarska Poręba (16 sierpnia)
Poznań (7 września)
Polanica Zdrój (20 września)
 Świeradów Zdrój (4 października)
Szczegółowy program Bike Maraton 2014, informacje o trasach i wysokości opłat startowych oraz zapisy  znajdują się na stronie www.bikemaraton.com
 
Kontakt do biura zawodów
 tel. +48 (075) 76 123 76 
e-mail:  biuro@bikemaraton.com.pl 
 
Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

Reima rzuca wyzwanie dzieciom na całym świecie, by spędziły milion godzin w ruchu.

 Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by każdy młody człowiek spędzał na aktywności ruchowej co najmniej godzinę w ciągu dnia. Badania przeprowadzone w Polsce pokazują, że w tym obszarze mamy spore powody do zmartwienia. Mimo że na tle innych państw europejskich nie wypadamy najgorzej, warto podjąć wszelkie starania, aby poprawić ten stan rzeczy. Wyzwanie zachęcenia jak największej liczby dzieci i ich rodziców do ruchu podjęła fińska marka Reima, która rozpoczęła akcję Kidventure pod hasłem #millionhoursofjoy.

Aktywne Szkoły MultiSport promują ruch wśród dzieci

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia dzieci powinny być aktywne przynajmniej przez 60 minut każdego dnia, ponieważ ruch wpływa pozytywnie na ich kondycję fizyczną, ogólną odporność organizmu oraz prawidłowy rozwój. I chociaż w Polsce wzrasta świadomość w zakresie aktywności i zdrowego trybu życia, bezruch wśród dzieci stanowi prawdziwy problem. Benefit Systems uruchomił program Aktywne Szkoły MultiSport, aby zwiększać wiedzę rodziców i nauczycieli, a przede wszystkim motywować dzieci do aktywności.

Twoje dziecko gwiazdą! Konkurs programu MamyDzieci drogerii Supher-Pharm za półmetkiem!

Jeszcze przez trzy tygodnie trwał będzie wieloetapowy konkurs programu MamyDzieci drogerii Supher-Pharm, w którym na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

Sportowa rodzina to najlepsza drużyna!

Jedynie 20% rodzin ćwiczy wspólnie raz w tygodniu lub częściej, a 81% dzieci i młodzieży chciałoby, aby ich rodzice uprawiali sport.  Odpowiadając na te potrzeby, w ramach programu Kluby Sportowe Orange, w 50 miejscowościach odbędą się rodzinne treningi. Dzięki temu wzrośnie zaangażowanie rodziców we wspólną aktywność fizyczną.

Podaj dziecku wodę

Badania pokazują, że w diecie polskich dzieci dominują słodkie płyny. Jednocześnie wypijają one znacznie mniej wody, niż zalecają eksperci, a to właśnie woda powinna stanowić większość przyjmowanych przez dziecko płynów. Pełni ona szereg ważnych funkcji w organizmie, a dodatkowo nie zawiera cukru ani kalorii. Dlatego chcąc wspierać rodziców w budowaniu u dzieci zdrowego nawyku picia wody, Żywiec Zdrój rozpoczął kampanię ,,Słodziaków nie trzeba dosładzać”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.