konkurs link

newsletter

  • 13.12.2019, Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz
 
 

PKO Bank Polski partnerem akcji SportGeneracja 2016

PKO Bank Polski partnerem akcji SportGeneracja 2016
Od 4 kwietnia PKO Bank Polski zaprasza szkoły podstawowe do zapisywania ich drużyn i udziału w rywalizacjach sztafetowych SportGeneracja. Eliminacje wystartują w maju w 12 miastach Polski, a finał akcji odbędzie się podczas 2. PKO Biegu Charytatywnego 17 września 2016 r.
PKO Bank Polski został w tym roku partnerem strategicznym ogólnopolskiej akcji SportGeneracja, realizowanej od 2011 r. przez Fundację Wychowanie przez Sport. Udział w niej jest bezpłatny i odbywa się za pośrednictwem szkół. W akcji uczestniczą także szkoły, w których działa program edukacyjny SKO PKO Banku Polskiego.
 
SportGeneracja to inicjatywa, której głównym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Co ważne, wszystko odbywa się w formie zabawy. Współzawodnictwo jest na drugim planie, liczy się po prostu udział najmłodszych. Tu każdy jest zwycięzcą – mówi Sebastian Chmara, lekkoatleta, przedstawiciel Fundacji Wychowanie przez Sport.
Akcja SportGeneracja odbędzie się w tym roku w 12 lokalizacjach: Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Łomży, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu. W każdym mieście może wziąć udział 1500 dzieci ze szkół podstawowych z klas 4-6. Minimalna ilość uczniów reprezentujących daną szkołę to 24 osoby, a maksymalna to 100 osób. Podczas eliminacji w maju, w czerwcu i na początku września uczestnicy będą rywalizować  w 4 konkurencjach, według podziału na kategorie wiekowe. Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie pomiaru czasu w poszczególnych konkurencjach.
 
Najlepszych 15 szkół w każdej lokalizacji zakwalifikuje się do finału, czyli do PKO Biegu SportGeneracja 17 września. Akcja odbędzie się na tych samych 12 stadionach, co eliminacje. W każdym mieście wygra 5 zespołów. W nagrodę otrzymają od Fundacji PKO Banku Polskiego środki finansowe na zakup sprzętu sportowego dla ich szkół. Dodatkowo, Fundacja sfinansuje budowę po jednej plenerowej siłowni dla mieszkańców wszystkich miast gospodarzy.
 
17 września na tych samych stadionach będą biegać również dorośli – w ramach 2. edycji PKO Biegu Charytatywnego. Okrążenia wybiegane przez uczniów podczas PKO Biegu SportGeneracja zostaną doliczone do okrążeń pokonanych przez dorosłych uczestników. Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy je na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. W zeszłorocznej edycji łącznie 3665 uczestników biegu w całym kraju przemierzyło ponad 26 tys. okrążeń. Fundacja mogła dzięki temu przekazać 632 tys. zł na posiłki dla dzieci.  
 
– Jesteśmy szkołą promującą zdrowy i aktywny tryb życia. Realizujemy wiele projektów i inicjatyw, które uczą dzieci, jak rozwijać sprawność fizyczną. Uczniowie „Trójki” wiedzą, że sport to styl życia. Uprawiają wiele dyscyplin, chętnie uczestniczą w zawodach i odnoszą sukcesy – mówi Bożena Lasocka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu, uczestniczącej w programie SKO. – Kiedy dowiedzieliśmy się, że SKO-wicze będą biegać w szczytnym celu, od razu zadeklarowaliśmy swój udział. Nasza szkoła jest już zarejestrowana do biegów w Lidzbarku Warmińskim. Trzymamy kciuki za startujących w PKO Biegu SportGeneracja – zachęca Bożena Lasocka.
 
PKO Bank Polski realizuje od 2013 roku autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Poznań Maraton, PKO Wrocław Maraton, PKO Silesia Marathon, cykle takie jak PKO Rzeszów Biega, PKO Grand Prix Gdyni, biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości), a także wiele innych, lokalnych zawodów w całym kraju. Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Od 2013 r. odbyło się 151 akcji „biegnę dla…”, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 157 beneficjentów kwotą ponad 2,1 mln zł. W sumie od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.
 
Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach: 
 
Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

Rowerowe trendy na 2019 r. Co wybiorą Polacy w nadchodzącym sezonie?

Rower to dla niektórych środek transportu, dla innych sens życia. Bez wątpienia z perspektywy rowerowego siodełka świat staje się zupełnie inny. Po zimowej przerwie rozpoczyna się wyczekiwany przez wielu sezon rowerowy. Stanowi on okazję do zainwestowania w nowy sprzęt, którym będziemy pokonywać długie treningowe trasy, podróżować po malowniczych szlakach turystycznych lub omijać miejskie korki. W związku z tym warto dobrać odpowiedni typ roweru, który sprawdzi się w określonych realiach. Jakie modele rowerów będą najpopularniejsze w nadchodzącym sezonie? Podpowiadają eksperci marki Romet.

Supa Strikas - kolorowanki

Uwielbiasz piłkę nożną? Jesteś fanem Supa Strikes? Nie przegap kolorowanek z bohaterami najlepszej drużyny futbolowej na świecie!

Time Machine Minigolf w Warszawie

Kiedy aura za oknem nie pozwala na spacery, a mamy wraz z dziećmi siedzą w domu i zastanawiają się, gdzie spędzić wolny czas, mamy im do zaoferowania bardzo ciekawą propozycję. 

11 psich sportów dla całej rodziny

Czas na gimnastykę dzieci z psem i psie sporty! Także z czworonożnym przyjacielem możemy uprawiać sport i zachęcać całą rodzinę do zdrowego stylu życia. Psie sporty mogą być ciekawą formą spędzania wolnego czasu nie tylko dla osób, które mają psy, ale również dla tych, które uczestniczą jako obserwatorzy i kibice.

"Gole wszech czasów" - książka

Kiedy pada gol w wielkim meczu, najwspanialsze zagrania zapisują się w futbolowym wszechczasie, który jest opowieścią. Posłuchajcie opowieści o niesamowitych golach i bohaterach stadionów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.