konkurs link

newsletter

  • 20.1.2020, Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian
 
 

Katarzyna Bachleda-Curuś srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014

Katarzyna Bachleda-Curuś srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014

Zawody drużynowe kobiet w łyżwiarstwie szybkim z pewnością na długo zapadną nam w pamięci. Katarzyna Bachleda-Curuś wraz z koleżankami z drużyny sprawiła wszystkim niesamowitą niespodziankę, zdobywając srebrny medal Igrzysk Olimpijskich. Ten emocjonujący wyścig z trybun oglądała jej mama, Renata Wójcicka, córeczka Hania i mąż Jakub, którzy mogli wspierać Kasię na miejscu w Soczi dzięki kampanii P&G „Dziękuję Ci, Mamo”.

„Chciałabym żeby to były najlepsze Igrzyska w moim życiu!,” mówiła Katarzyna Bachleda-Curuś przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich. I chyba się udało. Przedwczoraj Kasia i jej koleżanki z drużyny wywalczyły srebrny krążek Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014. W najważniejszych chwilach w jej życiu towarzyszyła jej mama, Renata Wójcicka, która kilka dni temu przyjechała do Soczi w ramach kampanii P&G „Dziękuję Ci, Mamo”, by wspierać i dopingować córkę na miejscu. Co więcej, zabrała ze sobą całą rodzinę Kasi, córeczkę – Hanię i męża – Jakuba, którzy wspólnie zasiedli dziś na trybunach i z całych sił kibicowali panczenistce podczas walki o medale.
 
Pani Renata, zapytana jeszcze przed rozpoczęciem Igrzysk o szansę Kasi na medal, nie chciała zapeszać.  „Trudno wymagać, bo to jest sport i różnie może być, ale nadzieje na pewno są,” – tłumaczyła. Dziś może już świętować razem z córką największy sukces w jej karierze. „Były to dla mnie niesamowite emocje. Nie mogę porównać ich do żadnych innych. Przede wszystkim jednak cieszę się, że marzenia Kasi się spełniają” – dodaje pani Renata. Jak podkreśla sama Kasia, świadomość, że jej rodzina jest w pobliżu, dopinguje ją i mocno trzyma kciuki, dodaje jej skrzydeł.
 
Tegoroczną kampanię P&G „Dziękuję Ci, Mamo” wspierają sportowcy z całego świata.Wśród polskich ambasadorów oprócz Katarzyny Bachledy-Curuś znaleźli się również skoczek narciarski, Maciej Kot oraz narciarka biegowa, Paulina Maciuszek i ich mamy.

Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

"Podróżownik. Świętokrzyskie" - książka

Wydawnictwo MAC Edukacja i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego mają przyjemność poinformować o wydaniu książki „Podróżownik. Świętokrzyskie”, najnowszego tomu bestsellerowej serii kreatywnych przewodników dla dzieci. Publikacja trafi do sprzedaży już 23 listopada 2016 r.

Twoje dziecko trenuje? Sprawdź, czy ruch to zawsze zdrowie

Aktywność fizyczna jest ważna zarówno w życiu dorosłych, jak i dzieci – wzmacnia mięśnie, pomaga w utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała, a nawet podnosi odporność. Do tego dla najmłodszych uprawianie sportu, który lubią, to po prostu świetna zabawa. Tylko czy w przypadku maluchów rzeczywiście ćwiczenia mają same plusy?

Dla ciała i ducha – recenzja książki "Joga dla dzieci. Poradnik dla rodziców i nauczycieli"

Joanna Jakubik-Hajdukiewicz w niezbyt obszernej książce pt. „Joga dla dzieci. Poradnik dla rodziców i nauczycieli” przedstawiła metody pracy z dziećmi za pomocą jogi, zestaw podstawowych asan (pozycji), elementy urozmaicające zajęcia oraz korzyści płynące z ćwiczenia jogi przez dzieci, zarówno w sferze ciała, jak i psychiki.

Środowisko dziennikarzy telewizyjnych zabakcylowane!

Okres długiego weekendu upłynął pod znakiem zadumy... Jednak wczoraj wieczorem na stronie www.AktywnyBakcyl.pl gruchnęła wiadomość, że Przemysław Babiarz jest kolejną zarażoną osobą. W swoim oświadczeniu opublikowanym na stronie, mówi o tym w dramatycznych słowach: http://bit.ly/1gpwUUv

Sport w mieście – o czym pamiętać latem?

Ciepłe dni zdecydowanie bardziej mobilizują do zażywania ruchu. Co ciekawe, zależność między podejmowaniem aktywności fizycznej a miejscem zamieszkania jest widoczna w badaniach. Sport częściej uprawiają mieszkańcy miast niż wsi (72% wobec 56%)[1]. Jednak sport w miejskim wydaniu, choć bardziej popularny, okazuje się też bardziej ryzykowny. Dlaczego? Przede wszystkim przez zanieczyszczenia powietrza. Jak ich uniknąć nie rezygnując jednocześnie ze sportowych endorfin?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.