konkurs link

newsletter

  • 23.5.2019, Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz
 
 

Dlaczego sport jest jak tort? - recenzja książki "Sportowa rodzinka”

Dlaczego sport jest jak tort? - recenzja książki "Sportowa rodzinka”
Temat zdrowego trybu życia jest ciągle popularny, oczywiście nie tylko w środowisku dorosłych. Zachęcamy dzieci do uprawiania sportu, spędzania jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu oraz kolorowego i zdrowego jedzenia. Jednak jak już wrócimy do domu i chwilkę odpoczniemy, polecam tę książkę – na dokładkę! 
Maciej Musielak w „Sportowej Rodzince” proponuje nam niezbyt długie rymowane wierszyki o tematyce sportowej. Do wyboru dla każdego, bez wyjątku, o wszystkich dyscyplinach w jednym miejscu. Mianowicie o bieganiu, triathlonie, pływaniu, tenisie, piłce nożnej, rolkach, rowerze, nartach, karate, surfingu, górach i maratonach. A na dodatek w każdej z tych aktywności bierze udział cała rodzinka. Rodzice dają swoim dzieciom dobry przykład. 
 
Każdy z wierszy opatrzony jest oczywiście ilustracją stworzoną przez Tomasza Samojlika. Na każdej z nich wszystkie postacie zawsze są uśmiechnięte i zadowolone. Widać, że uprawianie sportu daje im wiele radości. 
 
„Sportowa rodzinka” jest  bardzo dobrą propozycją książkową, pomocną w zaszczepianiu w dzieciach miłości do sportu. A dlaczego sport jest jak tort? - „Trzeba więc powiedzieć: sport jest jak wielki, pyszny TORT! Możesz z niego wziąć kawałek albo połknąć ciasto całe.” To jak? Zaczynamy? 
 
Malwina Milian
 
Sportowa rodzinka
Maciej Musielak 
il. Tomasz Samojlik
Wydawnictwa Sportowe i Naukowe, 2014
wiek: 3+ 
 
Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

Ponad ćwierć miliona dzieci w XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

W ostatnim tygodniu października rozegrane zostaną pierwsze mecze XV Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do jubileuszowej edycji zgłoszonych zostało ponad 270 tys. dzieci z całej Polski, które rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzców poznamy w maju przyszłego roku podczas Wielkiego Finału na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Etykieta na polu golfowym

Z pewnością wszyscy widzieliśmy filmy, w których na zielonych polach golfowych pojawiają się postacie rodem z balu przebierańców, ubrane w kolorowe spodnie w kratkę, barwne swetry w romby, z kaszkietami na głowie. Oczywiście moda golfowa to jeden z wyróżników tej dyscypliny, ale w rzeczywistości na polach golfowych amatorzy tego sportu nie wyglądają tak, jak ogólnie przyjęło się uważać.

Jak ćwiczyć z przedszkolakiem? Znana blogerka radzi

Ten tekst jest dla Ciebie niezależnie od tego czy Twoje dziecko jest wulkanem energii, czy raczej woli leniuchować na kanapie. Dlaczego aktywność fizyczna jest w tym wieku kluczowa i jakie rodzaje ćwiczeń są idealne dla przedszkolaka - tłumaczy Aleksandra Różnowska, znana także jako „SportsMama” blogerka, trenerka personalna, autorka programów ćwiczeń dla aktywnych mam oraz książki „SportsMama - wróć do formy w 12 tygodni po porodzie”.

Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży

„Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży” to nowy projekt edukacyjny skierowany do uczniów z terenów wiejskich. Jego celem jest promocja aktywności fizycznej wśród najmłodszych oraz edukacja przyrodnicza oparta o bogactwo Lasów Państwowych. Projekt realizuje Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych. Partnerem merytorycznym jest Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Łyżwiarstwo amatorskie – coś dla każdego

W pierwszą niedzielę stycznia odbyły się w Warszawie amatorski Puchar Walley’a w łyżwiarstwie figurowym. To dobra okazja, żeby dowiedzieć się nieco więcej o łyżwiarstwie figurowym dla amatorów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.