konkurs link

newsletter

  • 27.6.2019, Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław
 
 

Akrobatyka Sportowa, Parkour, Tricking – zajęcia, które uwielbiają dzieci

Akrobatyka Sportowa, Parkour, Tricking – zajęcia, które uwielbiają dzieci
„Skacz, skacz, skacz, kiedy inni skaczą” … i pozwól skakać dziecku! Gdzie? W AIRO! Po co? Bo sport to zdrowie! Akrobatyka Sportowa, Parkour, Tricking? Wszystkie zajęcia grupowe w AIRO Active Park to połączenie aktywności fizycznej z fantastyczną zabawą. Nie traćcie czasu, zapisy na zajęcia już ruszyły. 
Sport to zdrowie! Brzmi banalnie? Być może, ale wszelkie badania pokazują, że regularne uprawianie sportu z umiarkowaną lub dużą intensywnością wpływa na poprawę funkcjonowania poznawczego, czyli na koncentrację, pamięć i zdolność uczenia się. Nie bez znaczenia jest także zbawienny wpływ sportu nautrzymanie szczupłej sylwetki, dobre samopoczucie czy redukcję stresu. Udzieci, u których zwiększono ilość godzin poświęcanych na sport w szkole, zanotowano podwyższenie średniej ocen otrzymywanych na egzaminach państwowych.

Z badań wynika, że przyczyną poprawy wyników w nauce jest wypracowywanie w toku regularnych treningów cech psychologicznych, takich jak koncentracja, samodyscyplina, wyższa samoocena czy bardziej pozytywny obraz samego siebie.Niestety, klasyczne szkolne treningi mogą być dla dzieci po prostu nudne.

Rozwiązanie problemu jest bliżej niż myślimy -w AIRO Active Park.Tam nie można się nudzić! Różnorodny program zajęć pozwala połączyć sport z doskonałą zabawą. Dajmy dzieciom wybór! Niech ćwiczą to co lubią, z uśmiechem na twarzy! Do wyboru są trzy niezwykłe dyscypliny:Akrobatyka Sportowa, Parkour, Tricking.

Co kryje się pod tymi tajemniczymi nazwami?

Tricking to młoda dyscyplina sportowa, która łączy w sobie elementy akrobatyki oraz sztuki walki. Podczas treningów dzieci rozwijają swoją równowagę i siłę. Podstawowymi elementami do opanowania na zajęciach Trickingu są: gwiazda, salto w przód i w tył, cheat gainer, hook oraz tornado.

Na zajęciach Parkour najmłodsi dowiedzą się jak najefektywniej poruszać się w środowisku pełnym przeszkód, wykorzystując do tego jedynie możliwości swojego ciała. To trening, który poprawia koordynację ruchową oraz uczy, jak wielkie możliwości drzemią w ludzkich organizmach.

Akrobatyka Sportowa jest sportem wszechstronnie rozwijającym, więc powinna być wprowadzana na każdym szczeblu edukacji. Wykonywanie prostych elementów gimnastyczno-akrobatycznych takich jak przewroty, stania na rękach, mostki, szpagaty, pozycje równoważne, elementy dwójkowe itp., ogólnie rozwijają sprawność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. To niezwykle widowiskowa dyscyplina, która polega na wykonywaniu bardzo trudnych i skomplikowanych elementów wymagających połączenia zdolności motorycznych takich jak siła, gibkość, zwinność, skoczność z poczuciem rytmu.

Brzmi skomplikowanie? Być może, ale swoją przygodę z akrobatyką sportową zaczynają już 5-latkowie. Wszystkie treningi oferowane w AIRO Active Park odbywają się w małych grupach, pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Kadra dba zarówno o bezpieczeństwo najmłodszych, jak i o doskonałą zabawę. Zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy chcą, poczuć prawdziwą magię sportu. Już czas zrobić pierwszy krok. Zapisy ruszyły!

Dodatkowe informacje o treningach dostępne są na stronie www.airo.fun.
  • Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci 4-5 lat we wtorki o godzinie 17
  • Parkour dla dzieci 7-11 lat odbywa się we wtorki o godzinie 18
  • Parkour dla młodzieży 12-16 lat odbywa się we wtorki o godzinie 19
  • Akrobatyka dla dzieci 6-8 lat odbywa się w czwartki i piątki o godzinie 18
  • Akrobatyka dla dzieci 9-11 lat odbywa się w środy o godzinie 18
  • Akrobatyka dla młodzieży 12-16 lat odbywa się w poniedziałki o godzinie 18
  • Tricking dla młodzieży 12-16 lat odbywa się w piątki o godzinie 18
 
AIRO Active Parkto wyjątkowy park trampolin, mieszczący się w Centrum Łopuszańska 22. 3000 m2 nowoczesnej przestrzeni w doskonałej lokalizacji!
Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

Próba bicia Rekordu Guinnessa w ciągłej grze w piłkę nożną na hali (futsal)

W dniach 20-23 marca 2015r. w Drawsku Pomorskim nastąpi próba bicia rekordu Guinnessa w ciągłej grze w piłkę nożną na hali (futsal). Aktualnie rekord wynosi 40 godzin i ustanowiony został w Norwegii w 2012r. W Drawsku zawodnicy mają grać dłużej. Przepisy bicia rekordu są bardzo restrykcyjne.

"Lewy. Chłopak, który zachwycił świat" - premiera książki

„Lewy. Chłopak, który zachwycił świat” to uniwersalna historia chłopca, który ani przez chwilę nie wahał się, co jest dla niego ważne. Opowieść, o wielkim talencie i konsekwencji. O tym, że nawet porażkę można przekuć w sukces. To współczesna bajka, w której wszystko wydarzyło się naprawdę.

Rowerowe trendy na 2019 r. Co wybiorą Polacy w nadchodzącym sezonie?

Rower to dla niektórych środek transportu, dla innych sens życia. Bez wątpienia z perspektywy rowerowego siodełka świat staje się zupełnie inny. Po zimowej przerwie rozpoczyna się wyczekiwany przez wielu sezon rowerowy. Stanowi on okazję do zainwestowania w nowy sprzęt, którym będziemy pokonywać długie treningowe trasy, podróżować po malowniczych szlakach turystycznych lub omijać miejskie korki. W związku z tym warto dobrać odpowiedni typ roweru, który sprawdzi się w określonych realiach. Jakie modele rowerów będą najpopularniejsze w nadchodzącym sezonie? Podpowiadają eksperci marki Romet.

Zima nie jest zła - Akcja BuggyGym

Stowarzyszenie BuggyGym, na co dzień organizujące treningi BuggyGym - fitness dla matek z małymi dziećmi w wózku, rozpoczęło właśnie ogólnopolską kampanię społeczną  "Zima nie jest zła" mającą na celu zachęcenie rodziców niemowląt i małych dzieci do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu w okresie zimowym.

10 rzeczy, o których pamięta wytrawny turysta

Jak co roku na górskich i okołogórskich szlakach spotkamy wielu turystów. O czym pamiętać, by wypoczynek był przyjemnością? Na co uczulać swoje pociechy, by od najmłodszych lat poznawały najlepsze standardy wędrowania? O tym traktuje nasz miniporadnik.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.