konkurs link

newsletter

  • 26.3.2019, Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa
 
 

Akrobatyka Sportowa, Parkour, Tricking – zajęcia, które uwielbiają dzieci

Akrobatyka Sportowa, Parkour, Tricking – zajęcia, które uwielbiają dzieci
„Skacz, skacz, skacz, kiedy inni skaczą” … i pozwól skakać dziecku! Gdzie? W AIRO! Po co? Bo sport to zdrowie! Akrobatyka Sportowa, Parkour, Tricking? Wszystkie zajęcia grupowe w AIRO Active Park to połączenie aktywności fizycznej z fantastyczną zabawą. Nie traćcie czasu, zapisy na zajęcia już ruszyły. 
Sport to zdrowie! Brzmi banalnie? Być może, ale wszelkie badania pokazują, że regularne uprawianie sportu z umiarkowaną lub dużą intensywnością wpływa na poprawę funkcjonowania poznawczego, czyli na koncentrację, pamięć i zdolność uczenia się. Nie bez znaczenia jest także zbawienny wpływ sportu nautrzymanie szczupłej sylwetki, dobre samopoczucie czy redukcję stresu. Udzieci, u których zwiększono ilość godzin poświęcanych na sport w szkole, zanotowano podwyższenie średniej ocen otrzymywanych na egzaminach państwowych.

Z badań wynika, że przyczyną poprawy wyników w nauce jest wypracowywanie w toku regularnych treningów cech psychologicznych, takich jak koncentracja, samodyscyplina, wyższa samoocena czy bardziej pozytywny obraz samego siebie.Niestety, klasyczne szkolne treningi mogą być dla dzieci po prostu nudne.

Rozwiązanie problemu jest bliżej niż myślimy -w AIRO Active Park.Tam nie można się nudzić! Różnorodny program zajęć pozwala połączyć sport z doskonałą zabawą. Dajmy dzieciom wybór! Niech ćwiczą to co lubią, z uśmiechem na twarzy! Do wyboru są trzy niezwykłe dyscypliny:Akrobatyka Sportowa, Parkour, Tricking.

Co kryje się pod tymi tajemniczymi nazwami?

Tricking to młoda dyscyplina sportowa, która łączy w sobie elementy akrobatyki oraz sztuki walki. Podczas treningów dzieci rozwijają swoją równowagę i siłę. Podstawowymi elementami do opanowania na zajęciach Trickingu są: gwiazda, salto w przód i w tył, cheat gainer, hook oraz tornado.

Na zajęciach Parkour najmłodsi dowiedzą się jak najefektywniej poruszać się w środowisku pełnym przeszkód, wykorzystując do tego jedynie możliwości swojego ciała. To trening, który poprawia koordynację ruchową oraz uczy, jak wielkie możliwości drzemią w ludzkich organizmach.

Akrobatyka Sportowa jest sportem wszechstronnie rozwijającym, więc powinna być wprowadzana na każdym szczeblu edukacji. Wykonywanie prostych elementów gimnastyczno-akrobatycznych takich jak przewroty, stania na rękach, mostki, szpagaty, pozycje równoważne, elementy dwójkowe itp., ogólnie rozwijają sprawność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. To niezwykle widowiskowa dyscyplina, która polega na wykonywaniu bardzo trudnych i skomplikowanych elementów wymagających połączenia zdolności motorycznych takich jak siła, gibkość, zwinność, skoczność z poczuciem rytmu.

Brzmi skomplikowanie? Być może, ale swoją przygodę z akrobatyką sportową zaczynają już 5-latkowie. Wszystkie treningi oferowane w AIRO Active Park odbywają się w małych grupach, pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Kadra dba zarówno o bezpieczeństwo najmłodszych, jak i o doskonałą zabawę. Zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy chcą, poczuć prawdziwą magię sportu. Już czas zrobić pierwszy krok. Zapisy ruszyły!

Dodatkowe informacje o treningach dostępne są na stronie www.airo.fun.
  • Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci 4-5 lat we wtorki o godzinie 17
  • Parkour dla dzieci 7-11 lat odbywa się we wtorki o godzinie 18
  • Parkour dla młodzieży 12-16 lat odbywa się we wtorki o godzinie 19
  • Akrobatyka dla dzieci 6-8 lat odbywa się w czwartki i piątki o godzinie 18
  • Akrobatyka dla dzieci 9-11 lat odbywa się w środy o godzinie 18
  • Akrobatyka dla młodzieży 12-16 lat odbywa się w poniedziałki o godzinie 18
  • Tricking dla młodzieży 12-16 lat odbywa się w piątki o godzinie 18
 
AIRO Active Parkto wyjątkowy park trampolin, mieszczący się w Centrum Łopuszańska 22. 3000 m2 nowoczesnej przestrzeni w doskonałej lokalizacji!
Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

Bezpłatne treningi biegowe dla kobiet Women’s Run & more już w 5 dzielnicach Warszawy !

Bezpłatne treningi dla kobiet w ramach programu Women’s Run & More realizowane są nieprzerwanie od 2009 roku. Celem programu jest zachęcenie do biegania i aktywności fizycznej, głównie poprzez bezpłatne zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Panie biegają w ustalonych lokalizacjach podczas cotygodniowych treningów organizowanych w soboty oraz środy.

Kiedyś powie Ci dziękuję... Ruch jako naturalna potrzeba każdego dziecka

Poza rozwojem sprawności fizycznej ruch stymuluje również rozwój mózgu, charakteru i osobowości. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka nie jest potrzebny sport wyczynowy. Wystarczy 60 minut dziennej dawki tańca, by zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie swojej pociechy. 

"Mundial. Opowieści niesamowite" - zapowiedź

Kapitan reprezentacji Francji powalający „z byka” rywala w finale mistrzostw świata... Tajemnicza choroba tuż przed rozstrzygającym meczem... Piłkarskie oszustwo stulecia i wyjątkowy pojedynek dwóch gigantów futbolu... O tym wszystkim dowiecie się z tej książki.

Twoje dziecko gwiazdą! Konkurs programu MamyDzieci drogerii Supher-Pharm na ostatniej prostej!

Rozpoczęliśmy ostatni etap konkurs programu MamyDzieci drogerii Supher-Pharm, w którym na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Przez ostatnie dwa tygodnie tematem zdjęć konkursowych jest dziecięca zabawa.

"Na śniegu" - premiera w serii "Wybieram swój sport"

Całą rodziną czekacie na zimę? Jesteście amatorami białego szaleństwa i lubicie aktywnie spędzać czas? Książka Na śniegu pomoże Wam poznać bliżej i wybrać jedną z pięciu zimowych dyscyplin sportowych. Premiera drugiego tomu serii dla dzieci i rodziców Wybieram swój sport już 26 listopada. Wydawcą jest Polarny Lis!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.