konkurs link

newsletter

  • 16.1.2019, Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard
 
 

Akrobatyka Sportowa, Parkour, Tricking – zajęcia, które uwielbiają dzieci

Akrobatyka Sportowa, Parkour, Tricking – zajęcia, które uwielbiają dzieci
„Skacz, skacz, skacz, kiedy inni skaczą” … i pozwól skakać dziecku! Gdzie? W AIRO! Po co? Bo sport to zdrowie! Akrobatyka Sportowa, Parkour, Tricking? Wszystkie zajęcia grupowe w AIRO Active Park to połączenie aktywności fizycznej z fantastyczną zabawą. Nie traćcie czasu, zapisy na zajęcia już ruszyły. 
Sport to zdrowie! Brzmi banalnie? Być może, ale wszelkie badania pokazują, że regularne uprawianie sportu z umiarkowaną lub dużą intensywnością wpływa na poprawę funkcjonowania poznawczego, czyli na koncentrację, pamięć i zdolność uczenia się. Nie bez znaczenia jest także zbawienny wpływ sportu nautrzymanie szczupłej sylwetki, dobre samopoczucie czy redukcję stresu. Udzieci, u których zwiększono ilość godzin poświęcanych na sport w szkole, zanotowano podwyższenie średniej ocen otrzymywanych na egzaminach państwowych.

Z badań wynika, że przyczyną poprawy wyników w nauce jest wypracowywanie w toku regularnych treningów cech psychologicznych, takich jak koncentracja, samodyscyplina, wyższa samoocena czy bardziej pozytywny obraz samego siebie.Niestety, klasyczne szkolne treningi mogą być dla dzieci po prostu nudne.

Rozwiązanie problemu jest bliżej niż myślimy -w AIRO Active Park.Tam nie można się nudzić! Różnorodny program zajęć pozwala połączyć sport z doskonałą zabawą. Dajmy dzieciom wybór! Niech ćwiczą to co lubią, z uśmiechem na twarzy! Do wyboru są trzy niezwykłe dyscypliny:Akrobatyka Sportowa, Parkour, Tricking.

Co kryje się pod tymi tajemniczymi nazwami?

Tricking to młoda dyscyplina sportowa, która łączy w sobie elementy akrobatyki oraz sztuki walki. Podczas treningów dzieci rozwijają swoją równowagę i siłę. Podstawowymi elementami do opanowania na zajęciach Trickingu są: gwiazda, salto w przód i w tył, cheat gainer, hook oraz tornado.

Na zajęciach Parkour najmłodsi dowiedzą się jak najefektywniej poruszać się w środowisku pełnym przeszkód, wykorzystując do tego jedynie możliwości swojego ciała. To trening, który poprawia koordynację ruchową oraz uczy, jak wielkie możliwości drzemią w ludzkich organizmach.

Akrobatyka Sportowa jest sportem wszechstronnie rozwijającym, więc powinna być wprowadzana na każdym szczeblu edukacji. Wykonywanie prostych elementów gimnastyczno-akrobatycznych takich jak przewroty, stania na rękach, mostki, szpagaty, pozycje równoważne, elementy dwójkowe itp., ogólnie rozwijają sprawność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. To niezwykle widowiskowa dyscyplina, która polega na wykonywaniu bardzo trudnych i skomplikowanych elementów wymagających połączenia zdolności motorycznych takich jak siła, gibkość, zwinność, skoczność z poczuciem rytmu.

Brzmi skomplikowanie? Być może, ale swoją przygodę z akrobatyką sportową zaczynają już 5-latkowie. Wszystkie treningi oferowane w AIRO Active Park odbywają się w małych grupach, pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Kadra dba zarówno o bezpieczeństwo najmłodszych, jak i o doskonałą zabawę. Zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy chcą, poczuć prawdziwą magię sportu. Już czas zrobić pierwszy krok. Zapisy ruszyły!

Dodatkowe informacje o treningach dostępne są na stronie www.airo.fun.
  • Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci 4-5 lat we wtorki o godzinie 17
  • Parkour dla dzieci 7-11 lat odbywa się we wtorki o godzinie 18
  • Parkour dla młodzieży 12-16 lat odbywa się we wtorki o godzinie 19
  • Akrobatyka dla dzieci 6-8 lat odbywa się w czwartki i piątki o godzinie 18
  • Akrobatyka dla dzieci 9-11 lat odbywa się w środy o godzinie 18
  • Akrobatyka dla młodzieży 12-16 lat odbywa się w poniedziałki o godzinie 18
  • Tricking dla młodzieży 12-16 lat odbywa się w piątki o godzinie 18
 
AIRO Active Parkto wyjątkowy park trampolin, mieszczący się w Centrum Łopuszańska 22. 3000 m2 nowoczesnej przestrzeni w doskonałej lokalizacji!
Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

Teva prezentuję kolekcję na sezon wiosna & lato' 2018

Połowa kwietnia, wzrastające temperatury czy budząca się do życia przyroda - najbardziej oczywiste symptomy potwierdzają fakt, który ucieszy zmarzluchów i wszystkich spragnionych słońca. Do Polski zawitała wiosna! Ciepła, kolorowa, z dużą ilością promieni i dająca optymizm, iż nie jest to chwilowa anomalia, a zapowiedź gorącego i słonecznego lata. 

Zdrowo, smacznie i rodzinnie - recenzja książki "Najlepsze przepisy dla całej rodziny"

Książki kucharskie to ostatnio absolutny hit. Piszą je wszyscy - szczególnie ci znani, których nazwiska na okładce przyciągną odbiorców. I choć w tym przypadku można by przypuszczać, że jest podobnie, książka Grzegorza Łapanowskiego i Mai Sobczak podbije serca czytelników nie nazwiskami, a tym, co wewnątrz.

Zanim wyruszysz na szlak, przeczytaj wskazówki!

Lato to tradycyjnie czas wyjazdów, urlopów i organizowania wycieczek. Sporo osób wybiera góry jako cel rodzinnych wypadów czy wędrówek w gronie przyjaciół. Dbając o bezpieczeństwo swoich klientów, z których większość to miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu, Regatta przygotowała graficzny poradnik bezpiecznego poruszania się po szlakach. W formie plakatu zobaczymy go w 160 schroniskach górskich PTTK oraz większych oddziałach miejskich.

Katowice i okolice: gdzie uprawiać sport?

Sport to zdrowie, oczywiście w rozsądnych ilościach. Lepiej się ćwiczy, gdy otoczenie jest nam przyjazne. Gdzie stawać się fit, jeśli mieszkamy, np. w Katowicach? Oto kilka propozycji! 

Startują finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Już w najbliższy poniedziałek, 23 marca, ruszają finały wojewódzkie XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Mistrzowie 16 województw zagrają w finale ogólnopolskim, którego stawką jest wyjazd na mecz Reprezentacji Polski. Najlepsze drużyny jubileuszowej edycji Turnieju poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas finałów wojewódzkich poznamy mistrzów w kategorii U-8.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.