konkurs link

newsletter

 • 26.6.2019, Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
 
 

Bezpieczny sezon narciarski - ubezpieczenia

Bezpieczny sezon narciarski - ubezpieczenia

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Nauczeni doświadczeniem, już teraz przypominamy o ubezpieczeniu podczas ferii zimowych. Czy wiesz, ile kosztuje akcja ratownicza w górach? Czy jeździsz w kasku i przestrzegasz przepisów obowiązujących na stoku? Niestety, nie wszyscy to robią, a Ty możesz trafić na jednego z takich „narciarzy”. (artykuł promocyjny)

O ile w Polsce, w razie wypadku GOPR podejmie akcję ratunkową za darmo, o tyle w wielu krajach (choćby popularnych Słowacji, Austrii czy Francji) trzeba za taką akcję zapłacić. A to może bardzo nadwyrężyć budżet narciarza.
 
- Zwiezienie ze słowackich gór kosztuje ok. 550 zł. Jednak, gdy do akcji wkracza helikopter, cena natychmiast rośnie do 14 000 zł! – wylicza Łukasz Skierczyński, ekspert ubezpieczeniowy (www.pewnisportu.pl)

Ubezpieczenie dzieci podczas ferii zimowych

Dzieci, w zależności od wieku, są ubezpieczone w przedszkolu lub w szkole. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń poza granicami Polski, a często wyłączone z ubezpieczenia są sporty wysokiego ryzyka (np. narciarstwo). Dlatego, po uważnym przeanalizowaniu warunków umowy ubezpieczeniach malucha, ubezpiecz je na wszelki wypadek.
 
Na co zwracać uwagę podczas wyboru ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków? Po pierwsze: nie kieruj się ceną. Często ubezpieczenia z wysoką składką nie obejmują tych zakresów, na których najbardziej nam zależy. Natomiast, niska cena ubezpieczenia, wiąże się z niskim odszkodowaniem w razie wypadku. Następnie przeanalizuj zakres ubezpieczenia. Świadczenia podstawowe różnią się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym podpisujemy umowę. Do podstawy możemy dodać np.:

 • Zwrot kosztów leczenia
 • Zwrot kosztów rehabilitacji
 • Zwrot kosztów transportu i repatriacji
 • Zwrot kosztów ratownictwa
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej*
 • Ubezpieczenie Assistance**
 • Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego***


A nawet organizację i pokrycie kosztów pobytu osoby towarzyszącej (np. rodzica) czy pomoc finansową. Rzecznik Ubezpieczeniowy radzi, aby ubezpieczenie opiewało na sumę 10 – 15 000 € (wyjazd zagraniczny).

- Kolejnym ważnym czynnikiem ubezpieczenia jest zakres terytorialny. Niektóre firmy wyłączają z zakresu ochrony terytorium Stanów Zjednoczonych czy Kanady. – dodaje specjalista ubezpieczeń sportowych – Łukasz Skierczyński.
 
Jak postępować w razie wypadku:

 • jak najszybciej udaj się do lekarza, wezwij pomoc
 • powiadom centrum alarmowe (każde towarzystwo posiada specjalny numer ratunkowy)
 • zbieraj dokumentację medyczną (zdjęcia RTG, opisy badań diagnostycznych, inne dokumenty medyczne)
 • zbieraj rachunki za pomoc medyczną, faktury

 
Ogólne warunki umowy ubezpieczeń to trudna lektura. Dlatego, jeżeli zależy Ci na jak najlepszym i czytelnym ubezpieczeniu swojego dziecka, napisz do specjalistów ds. ubezpieczeń sportowych: biuro@pewnisportu.pl.

Dodatek dla niewtajemniczonych:

*Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – za szkody w mieniu lub na osobie wyrządzone osobom trzecim (np.: szkody wywołane przez dzieci na stoku - zwrot kosztów leczenia bądź odszkodowanie za zniszczony sprzęt sportowy)
**Ubezpieczenie assistance – pomoc centrum alarmowego, o różnym zakresie w zależności od wykupionego wariantu (np.: pomoc tłumacza, transport do kraju, zakwaterowanie osoby towarzyszącej)
***Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego – ubezpieczenie: nart biegowych i zjazdowych, snowboard’u, wiązań, kijków, butów narciarskich, kasków i gogli, odzieży narciarskiej stanowiące własność Ubezpieczonego

(artykuł promocyjny)

Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

ABC bezpiecznego uprawiania sportu

Pływanie, jazda na rowerze a może narty... Jest tyle dyscyplin sportu do uprawiania... Jednak przed rozpoczęciem jakichkolwiek treningów, warto zastanowić się, czy mamy do nich predyspozycje.

Seria GórFanka - wspomnienia alpinistyczne Anny Czerwińskiej

Cykl książek "GórFanka" stara się utrwalić barwne wspomnienia alpinistyczne Anny Czerwińskiej z ponad czterdziestu lat spędzonych w górach. Bogato ilustrowane książki powstały na bazie rozmów z Romanem Gołędowskim (wyd. Annapurna).

Za granicę z Twoją Kartą Podróże

Zaplanowaliście już wakacje? Wasz wyjazd tuż, tuż... Czy w ferworze przygotowań nie zapomnieliście o ubezpieczeniu? Jeśli nie chcecie być zmuszeni do korzystania wyłącznie z miejscowej publicznej służby zdrowia, a wolelibyście uzyskać szybką pomoc medyczną bez angażowania własnych pieniędzy, Twoja Karta Podróże to rozwiązanie dla was. Ten unikalny program ubezpieczeniowy został stworzony dla osób często podróżujących za granicę. Jest idealnym wyborem dla wyjeżdżających rodzin, gdyż dedykowany jest wszystkim od 1. do 60. roku życia.

Wakacje na sportowo – o czym należy pamiętać?

Dla jednych wakacje oznaczają czas beztroskiego lenistwa – leżenie na plaży, podziwianie widoków i korzystanie z uroków pięknej pogody. Inni wypoczywają w ruchu – jeśli wybierają morze – oznacza to surfing, jeśli jezioro - stawiają na żagle, jeśli góry – to tylko wspinaczka. Lubisz spędzać wakacje w ruchu? Zanim spakujesz ulubiony sprzęt sportowy i wyruszysz na wyczekiwany urlop, pomyśl o wyborze odpowiedniej polisy dla siebie i swojej rodziny, dopasowanej do waszych zainteresowań i ulubionych form aktywności.

Rodzina – źródło pozytywnej energii – kampania Aktywna Rodzina

Możliwość obserwowania codziennych postępów dziecka, współtowarzyszenia mu w odkrywaniu świata, dostrzegania, jak niemal z dnia na dzień rośnie, rozwija się, dojrzewa, jest niezwykle cenna i stanowi źródło wyjątkowej radości. Bycie rodzicem to jednak przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Wskazywanie odpowiednich postaw, pomoc w dokonywaniu właściwych wyborów czy wreszcie kształtowanie zdrowych nawyków to zadania mamy i taty w pierwszych latach życia malucha.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.