konkurs link

newsletter

 • 23.9.2019, Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
 
 

Bezpieczny sezon narciarski - ubezpieczenia

Bezpieczny sezon narciarski - ubezpieczenia

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Nauczeni doświadczeniem, już teraz przypominamy o ubezpieczeniu podczas ferii zimowych. Czy wiesz, ile kosztuje akcja ratownicza w górach? Czy jeździsz w kasku i przestrzegasz przepisów obowiązujących na stoku? Niestety, nie wszyscy to robią, a Ty możesz trafić na jednego z takich „narciarzy”. (artykuł promocyjny)

O ile w Polsce, w razie wypadku GOPR podejmie akcję ratunkową za darmo, o tyle w wielu krajach (choćby popularnych Słowacji, Austrii czy Francji) trzeba za taką akcję zapłacić. A to może bardzo nadwyrężyć budżet narciarza.
 
- Zwiezienie ze słowackich gór kosztuje ok. 550 zł. Jednak, gdy do akcji wkracza helikopter, cena natychmiast rośnie do 14 000 zł! – wylicza Łukasz Skierczyński, ekspert ubezpieczeniowy (www.pewnisportu.pl)

Ubezpieczenie dzieci podczas ferii zimowych

Dzieci, w zależności od wieku, są ubezpieczone w przedszkolu lub w szkole. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń poza granicami Polski, a często wyłączone z ubezpieczenia są sporty wysokiego ryzyka (np. narciarstwo). Dlatego, po uważnym przeanalizowaniu warunków umowy ubezpieczeniach malucha, ubezpiecz je na wszelki wypadek.
 
Na co zwracać uwagę podczas wyboru ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków? Po pierwsze: nie kieruj się ceną. Często ubezpieczenia z wysoką składką nie obejmują tych zakresów, na których najbardziej nam zależy. Natomiast, niska cena ubezpieczenia, wiąże się z niskim odszkodowaniem w razie wypadku. Następnie przeanalizuj zakres ubezpieczenia. Świadczenia podstawowe różnią się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym podpisujemy umowę. Do podstawy możemy dodać np.:

 • Zwrot kosztów leczenia
 • Zwrot kosztów rehabilitacji
 • Zwrot kosztów transportu i repatriacji
 • Zwrot kosztów ratownictwa
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej*
 • Ubezpieczenie Assistance**
 • Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego***


A nawet organizację i pokrycie kosztów pobytu osoby towarzyszącej (np. rodzica) czy pomoc finansową. Rzecznik Ubezpieczeniowy radzi, aby ubezpieczenie opiewało na sumę 10 – 15 000 € (wyjazd zagraniczny).

- Kolejnym ważnym czynnikiem ubezpieczenia jest zakres terytorialny. Niektóre firmy wyłączają z zakresu ochrony terytorium Stanów Zjednoczonych czy Kanady. – dodaje specjalista ubezpieczeń sportowych – Łukasz Skierczyński.
 
Jak postępować w razie wypadku:

 • jak najszybciej udaj się do lekarza, wezwij pomoc
 • powiadom centrum alarmowe (każde towarzystwo posiada specjalny numer ratunkowy)
 • zbieraj dokumentację medyczną (zdjęcia RTG, opisy badań diagnostycznych, inne dokumenty medyczne)
 • zbieraj rachunki za pomoc medyczną, faktury

 
Ogólne warunki umowy ubezpieczeń to trudna lektura. Dlatego, jeżeli zależy Ci na jak najlepszym i czytelnym ubezpieczeniu swojego dziecka, napisz do specjalistów ds. ubezpieczeń sportowych: biuro@pewnisportu.pl.

Dodatek dla niewtajemniczonych:

*Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – za szkody w mieniu lub na osobie wyrządzone osobom trzecim (np.: szkody wywołane przez dzieci na stoku - zwrot kosztów leczenia bądź odszkodowanie za zniszczony sprzęt sportowy)
**Ubezpieczenie assistance – pomoc centrum alarmowego, o różnym zakresie w zależności od wykupionego wariantu (np.: pomoc tłumacza, transport do kraju, zakwaterowanie osoby towarzyszącej)
***Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego – ubezpieczenie: nart biegowych i zjazdowych, snowboard’u, wiązań, kijków, butów narciarskich, kasków i gogli, odzieży narciarskiej stanowiące własność Ubezpieczonego

(artykuł promocyjny)

Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

Trening imitacyjny w łyżwiarstwie figurowym, czyli… o co chodzi?

Jakiś czas chodzicie już na zajęcia łyżwiarstwa figurowego lub dzielnie uczycie się obejrzanych w telewizji elementów podczas ogólnodostępnych ślizgawek. Całe ciało boli, wydaje wam się, że już prawie jesteście jak Jewgienij Pluszczenko, ale po obejrzeniu nagrania ze sobą w roli głównej okazuje się, że te proste z pozoru rzeczy wcale nie wyglądają w waszym wykonaniu tak, jakbyście chcieli.

Wakacje w terenie - konkurs fotograficzny Regatta i Ceneria.pl

Po raz kolejny z okazji wakacji Regatta, popularna brytyjska marka dla miłośników outdooru, oferująca wytrzymałe i wygodne ubrania dla wszystkich, którzy aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu oraz Ceneria - outdoorowa porównywarka cen zapraszają na konkurs: Wakacje w terenie!

„Gole wszech czasów” - recenzja książki

Na okładce przeczytać można, że to książka nie tylko dla fanów futbolu. Trudno w to jednak uwierzyć, bo czy książka o piłce nożnej może zainteresować kogoś, kto tego sportu nie lubi i się na nim nie zna?

Wiosenne porządki w diecie

Aby zwalczyć skutki wiosennego przesilenia, należy w pierwszej kolejności przyjrzeć się swojej diecie i zastanowić, czy dostarczamy organizmowi produktów, które zawierają elementy cenne dla zdrowia. Różnorodna i zbilansowana dieta to klucz do zdrowia, dobrego samopoczucia oraz budowania odporności. W ustaleniu, jak powinna wyglądać zdrowa dieta i z jakich produktów powinna się składać, pomogą nam zasady ujęte w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej opublikowanej w 2016 roku przez Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ). Zgodnie z założeniami piramidy, należy spożywać 4-5 posiłków dziennie o regularnych porach (w odstępach czasowych ok. 3-4 h).

"GOL! Książka do rysowania" już wkrótce w księgarniach

Książka o piłce nożnej,  którą możesz współtworzyć! Czy wiesz, który Polak obronił  dwa karne na mistrzostwach świata? Kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa świata? Którymi językami mówi Petr Čech?  A jakimi samochodami jeździ Ronaldo? Dzięki tej książce  poznasz odpowiedzi na te pytania  i dowiesz się jeszcze wielu innych rzeczy! Będziesz mógł również  zaprojektować swoje buty piłkarskie  lub stworzyć piłkarskie portrety! 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.