konkurs link

newsletter

  • 23.9.2018, Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
 
 

Narodowy Dzień Sportu 2018 – rodzina na start

Narodowy Dzień Sportu 2018 – rodzina na start
Coraz więcej zwolnień z zajęć wychowania fizycznego i coraz mniej dzieci uprawiających sport - dzieci w Polsce tyją najszybciej w Europie. Według badań na aktywność fizyczną najmłodszych duży wpływ mają nawyki rodziców i otoczenia. Już 15 września po raz szósty w Polsce obchodzić będziemy Narodowy Dzień Sportu, który ma zachęcić do aktywności całe rodziny. Na dzieci czekać będzie m.in. multimedialne wyzwanie pokonania potworów z Galaktyki Bezruchu. 
Za sprawą Fundacji Zwalcz Nudę we wrześniu 39 polskich miast spróbuje rozruszać dzieci, ich rodziców i dziadków. W Warszawie błonia Stadionu PGE Narodowego zmienią się w wielki sportowo-rodzinny Piknik, gdzie z rozmaitych atrakcji korzystać można bezpłatnie w godz. 12:00 -17:00. Szczegóły dotyczące wydarzenia: www.narodowydziensportu.pl.

W bezruchu dzieci chorują
 
Z badań Instytutu Matki i Dziecka przeprowadzonych pod auspicjami WHO, wynika, że Polskie dzieci są jednymi z najgrubszych w Europie. 31,2 proc. ośmiolatków w Polsce ma nadmierną masę ciała, a z otyłością zmaga się 12,7 proc. z nich. Co dziesiąty drugoklasista ma nieprawidłowe wartości ciśnienia tętniczego, a wskaźnik ten związany jest z poziomem nadwagi i otyłości. Przewiduje się, że z powodu otyłości i bezruchu pokolenie obecnych 10-latków będzie żyło krócej w porównaniu do ich rodziców.

Aby temu przeciwdziałać WHO zaleca co najmniej 60 minut aktywności fizycznej dziennie wśród dzieci.  Odpowiednia dawka ruchu wspomaga zarówno rozwój fizyczny (wzrost, rozwój mięśni, dotlenienie organizmu) jak i psychiczny (nauka przyjmowania sukcesów, radzenie sobie z porażkami i zmęczeniem, pokonywanie trudności). Ruch pomaga w zapobieganiu i leczeniu wielu schorzeń, takich jak: cukrzyca, wady postawy, czy choroby układu ruchu.  
 
Narodowy Dzień Sportu – Aktywne Szkoły MultiSport

Jak zachęcić dzieci do uprawiania sportu? Ten problem próbuje rozwiązać projekt realizowany przez Fundację V4Sport -  Aktywne Szkoły MultiSport (AMS), który łączy  multimedialną technologię i ruch w formie zabawy rodem z Gwiezdnych Wojen. Podczas Pikniku na błoniach Stadionu Narodowego inicjatywa Aktywnych Szkół MultiSport zostanie zaprezentowana po raz pierwszy w stolicy, a dzieci będą mogły stanąć w szranki z Potworami Galaktyki Bezruchu. Przejdą przez 8 stacji z różnymi aktywnościami sportowymi, dostosowanymi do ich wieku i możliwości np. bieg wahadłowy, siła ścisku czy zwis na drążku. W pokonaniu puszystych Potworów Bezruchu pomagać będą dzieciom wykwalifikowani opiekunowie. Więcej informacji na temat projektu Aktywne Szkoły MultiSport odnaleźć można na stronie: www.aktywneszkoly.pl. Dzieci będą mogły także spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, a na najmłodszych czekać będzie kolorowa strefa malucha.
 
 Rodzinnie po zdrowie
 
Według raportu MultiSport Index 2018 przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie Benefit Systems wynika, że  proaktywna postawa rodzin i znajomych wpływa motywująco i zachęca do aktywnego trybu życia. Dlatego na Pikniku w strefie MultiSport nie zabraknie też atrakcji dla rodziców i dziadków – w programie m.in. konsultacje z dietetykami, fizjoterapeutami, masaże, pomiary składu ciała. Pragnienie będzie można ugasić zdrowymi koktajlami przygotowanymi za pomocą rowerowych blenderów napędzanych siłą mięśni. Zajęcia sportowe napędzać będzie muzyka puszczana przez najstarszą didżejką w Polsce, czyli DJ Wikę. O godz. 15:00 ze sceny głównej Pikniku DJ Wika nada rytm wielkiej międzypokoleniowej Zorbie.Bo sport jest dla każdego, niezależnie od wieku!
Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Z wiatrem w żaglach przez życie – projekt fundacji Ekologia i Żagle

Stowarzyszenie "Ekologia i Żagle" z Krakowa rozpoczyna realizację projektu pod nazwą "Z wiatrem w żaglach przez życie - Aktywna turystyka nad Bagrami dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich".

Aktywna majówka – jak ciekawie spędzić długi weekend

Majówka tuż tuż, więc najwyższa pora, by zaplanować wypoczynek w czasie wolnych dni, zwłaszcza, że w tym roku wystarczy wziąć 3 dni urlopu, by cieszyć się dziewięciodniową labą.

Sportbonus Dzieciom - akcja społeczna

Zapraszamy do udziału w największej akcji społecznej w historii polskiego sportu Sportbonus Dzieciom! Sportbonus Dzieciom jako jedyny w swoim rodzaju program społeczny,  promuje rozwój sportu dzieci i młodzieży na tak dużą skalę.  

Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży

Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży to tradycyjna już propozycja Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa dla najmłodszych. Dotychczas odbyło się pięć edycji spotkań, wszystkie bardzo pozytywnie ocenione nie tylko przez uczestników, ale także Sanepid i Kuratorium Oświaty. Obóz dedykowany jest lubiącym aktywny wypoczynek, nowe wyzwania i dobrą, zespołową zabawę.

Ogólnopolska akcja „Capoeira w mieście” - wakacje 2014

W tym roku znowu rusza nasza wakacyjna akcja „Capoeira w mieście”. Jest to projekt obejmujący swym zasięgiem różne miasta w całej Polsce. Na chwilę obecną zaangażowane są takie miasta jak: Gdańsk, Katowice, Olkusz, Tychy, Wrocław. Czekamy na potwierdzenie kolejnych…

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.