konkurs link

newsletter

  • 21.1.2019, Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław
 
 

Narodowy Dzień Sportu 2018 – rodzina na start

Narodowy Dzień Sportu 2018 – rodzina na start
Coraz więcej zwolnień z zajęć wychowania fizycznego i coraz mniej dzieci uprawiających sport - dzieci w Polsce tyją najszybciej w Europie. Według badań na aktywność fizyczną najmłodszych duży wpływ mają nawyki rodziców i otoczenia. Już 15 września po raz szósty w Polsce obchodzić będziemy Narodowy Dzień Sportu, który ma zachęcić do aktywności całe rodziny. Na dzieci czekać będzie m.in. multimedialne wyzwanie pokonania potworów z Galaktyki Bezruchu. 
Za sprawą Fundacji Zwalcz Nudę we wrześniu 39 polskich miast spróbuje rozruszać dzieci, ich rodziców i dziadków. W Warszawie błonia Stadionu PGE Narodowego zmienią się w wielki sportowo-rodzinny Piknik, gdzie z rozmaitych atrakcji korzystać można bezpłatnie w godz. 12:00 -17:00. Szczegóły dotyczące wydarzenia: www.narodowydziensportu.pl.

W bezruchu dzieci chorują
 
Z badań Instytutu Matki i Dziecka przeprowadzonych pod auspicjami WHO, wynika, że Polskie dzieci są jednymi z najgrubszych w Europie. 31,2 proc. ośmiolatków w Polsce ma nadmierną masę ciała, a z otyłością zmaga się 12,7 proc. z nich. Co dziesiąty drugoklasista ma nieprawidłowe wartości ciśnienia tętniczego, a wskaźnik ten związany jest z poziomem nadwagi i otyłości. Przewiduje się, że z powodu otyłości i bezruchu pokolenie obecnych 10-latków będzie żyło krócej w porównaniu do ich rodziców.

Aby temu przeciwdziałać WHO zaleca co najmniej 60 minut aktywności fizycznej dziennie wśród dzieci.  Odpowiednia dawka ruchu wspomaga zarówno rozwój fizyczny (wzrost, rozwój mięśni, dotlenienie organizmu) jak i psychiczny (nauka przyjmowania sukcesów, radzenie sobie z porażkami i zmęczeniem, pokonywanie trudności). Ruch pomaga w zapobieganiu i leczeniu wielu schorzeń, takich jak: cukrzyca, wady postawy, czy choroby układu ruchu.  
 
Narodowy Dzień Sportu – Aktywne Szkoły MultiSport

Jak zachęcić dzieci do uprawiania sportu? Ten problem próbuje rozwiązać projekt realizowany przez Fundację V4Sport -  Aktywne Szkoły MultiSport (AMS), który łączy  multimedialną technologię i ruch w formie zabawy rodem z Gwiezdnych Wojen. Podczas Pikniku na błoniach Stadionu Narodowego inicjatywa Aktywnych Szkół MultiSport zostanie zaprezentowana po raz pierwszy w stolicy, a dzieci będą mogły stanąć w szranki z Potworami Galaktyki Bezruchu. Przejdą przez 8 stacji z różnymi aktywnościami sportowymi, dostosowanymi do ich wieku i możliwości np. bieg wahadłowy, siła ścisku czy zwis na drążku. W pokonaniu puszystych Potworów Bezruchu pomagać będą dzieciom wykwalifikowani opiekunowie. Więcej informacji na temat projektu Aktywne Szkoły MultiSport odnaleźć można na stronie: www.aktywneszkoly.pl. Dzieci będą mogły także spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, a na najmłodszych czekać będzie kolorowa strefa malucha.
 
 Rodzinnie po zdrowie
 
Według raportu MultiSport Index 2018 przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie Benefit Systems wynika, że  proaktywna postawa rodzin i znajomych wpływa motywująco i zachęca do aktywnego trybu życia. Dlatego na Pikniku w strefie MultiSport nie zabraknie też atrakcji dla rodziców i dziadków – w programie m.in. konsultacje z dietetykami, fizjoterapeutami, masaże, pomiary składu ciała. Pragnienie będzie można ugasić zdrowymi koktajlami przygotowanymi za pomocą rowerowych blenderów napędzanych siłą mięśni. Zajęcia sportowe napędzać będzie muzyka puszczana przez najstarszą didżejką w Polsce, czyli DJ Wikę. O godz. 15:00 ze sceny głównej Pikniku DJ Wika nada rytm wielkiej międzypokoleniowej Zorbie.Bo sport jest dla każdego, niezależnie od wieku!
Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Energa Sailing - Program Edukacji Żeglarskiej

W minioną sobotę odbyła się inauguracja Programu Edukacji Żeglarskiej dla Dzieci i Młodzieży z całej Polski. Jest to kompleksowy projekt Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy Energa, który ma na celu popularyzację i upowszechnianie ŻEGLARSTWA, jako dyscypliny sportowej i pasji życiowej. Honorowy patronat nad programem objęła Minister Sportu i Turystyki Pani Joanna Mucha, zaś jego ambasadorem będzie kpt.  Zbigniew Gutkowski –  skipper  jachtu ENERGA. Wspierają go również zawodnicy Kadry Narodowej z Przemysławem Miarczyńskim na czele.

Jutro zaczynamy kolejny tydzień akcji

To już dzisiaj! Oddajemy Rodzicom we władanie panel użytkownika! Po zalogowaniu, to właśnie tu mogą sprawdzić skalę wsparcia dla Drużyny ich Dziecka, zobaczyć ranking Klubów, czy zapoznać się z aktywnością innych użytkowników. A przede wszystkim głosować dalej! Poznaj wszystkie możliwości strefy użytkownika Sportbonus!  

Zakończenie Sezonu 8 edycji programu Women’s Run & More w Centrum Ursynów!

W sobotę 28 października 2017 roku w Centrum Handlowym Ursynów odbędzie się ostatni trening oraz Zakończenie Sezonu w ramach programu promującego rekreację i zdrowy styl życia Women's Run & More. Wraz z Partnerami wydarzenia staraliśmy się przygotować wiele atrakcji dla uczestniczek.

Zabierz koszulkę Endo na wakacje i wygraj super nagrody!

Endo zaprasza dzieci w wieku 4-13 lat na wakacyjny konkurs kreatywny! Łączna wartość nagród to aż 10 tys. zł. Puść wodze fantazji i spróbuj swoich sił!

W Lublinie powstał największy dmuchany park rozrywki na świecie

Raz, dwa, trzy, skaczesz Ty! Ruch, przygoda i ciągłe podskoki – tak w skrócie wygląda zabawa w BOUNCE, czyli w największym na świecie dmuchanym parku rozrywki, który powstał w Lublinie. Na miłośników aktywnego wypoczynku z dziećmi czeka aż 2 800 m kw. gier i zabaw. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.