konkurs link

newsletter

  • 19.11.2019, Imieniny obchodzą: Elżbieta, Seweryn, Paweł
 
 

Aktywne Szkoły MultiSport po raz pierwszy w stolicy

Aktywne Szkoły MultiSport po raz pierwszy w stolicy
W szkołach na Dolnym Śląsku ruszyła właśnie druga runda międzyszkolnego turnieju sportowego, który zachęca dzieci do aktywności fizycznej. Aktywne Szkoły MultiSport to test sprawnościowy łączący w sobie ruch i kochaną przez dzieci multimedialną technologię, jak również działania wspierające promocję ruchu wśród najmłodszych w ich najbliższym otoczeniu. Podczas Narodowego Dnia Sportu projekt został zaprezentowany po raz pierwszy w Warszawie, gdzie skorzystało z niego aż 250 dzieci. 
Jak podaje NIK w Polsce już ponad jedna trzecia uczniów nie ćwiczy na WF-ie. W szkołach podstawowych około 15 proc. dzieci regularnie przynosi zwolnienia, a z wiekiem ten odsetek wzrasta. Tą niechlubną statystykę próbuje przełamać projekt „Aktywne Szkoły MultiSport”. To inicjatywa prowadzona obecnie w szkołach podstawowych na Dolnym Śląsku, gdzie zachęca się do aktywności fizycznej dzieci, edukuje ich rodziców i nauczycieli. Projekt opiera się na stacjach z ćwiczeniami fizycznymi europejskiego testu sprawności EuroFit. To co wyróżnia tę inicjatywę to fakt, że ćwiczenia sportowe łączą się tu z multimedialną, kosmiczną zabawą, w której dzieci pokonują animowane potwory z Galaktyki Bezruchu.

Pierwsza edycja projektu prowadzona jest od początku roku w 35 dolnośląskich szkołach. Ma formułę dwuetapowego, międzyszkolnego turnieju sportowego. Dzieci z Dolnego Śląska sprawdziły poziom swojej aktywności fizycznej w pierwszym etapie turnieju wykonując m.in. skok w dal, zwis na drążku, czy brzuszki. Wyniki dzieci przełożyły się na punkty w międzyszkolnej rywalizacji, w której nagrodą są wyprawki sportowe.  Podczas Narodowego Dnia Sportu swoich sił w kosmicznym teście sprawnościowym spróbowało 250 dzieci z Warszawy. To pierwszy raz, gdy projekt opuścił mury szkół i pojawił się w przestrzeni miejskiej.

- Zainteresowanie dzieci projektem pokazuje, że warto stawiać na inicjatywy, które łączą naturalną dla dzieci interaktywną technologię, ruch i zabawę. Jak wskazuje badanie aktywności fizycznej Polaków MultiSport Index 2018, zaledwie 6 proc. rodziców ceniących sobie sportowe towarzystwo, jako kompanów na trening zabierają dzieci. Wciąż co trzeci Polak nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej. Dlatego podczas pikniku na PGE Narodowym zmobilizowaliśmy do aktywności wszystkie pokolenia– mówi Adam Radzi, Członek Zarządu Benefit Systems S.A, głównego partnera tegorocznego Pikniku.

Piknik z okazji Narodowego Dnia Sportu odwiedziło prawie 10 tysięcy osób. W strefach MultiSport uczestnicy zrobili blisko 600 koktajli siłą własnych nóg, zjedli ponad 600 kg jabłek, skorzystali z konsultacji z fizjoterapeutami i dietetykami oraz sprawdzili skład swoich ciał na specjalnych wagach.
- Wydarzenia takie jak sportowo-rodzinny piknik pokazują, że rodziny lubią spędzać czas aktywnie, ale brakuje im do tego okazji, dlatego warto to zmieniać w trosce o zdrowie wszystkich pokoleń – zaznacza Adam Radzki.
 
Organizatorem Pikniku z okazji Narodowego Dnia Sportu jest Fundacja Zwalcz Nudę. Za sprawą Fundacji Zwalcz Nudę już szósty raz 39 polskich miast rozruszało dzieci, ich rodziców i dziadków. Szczegółowe informacje na temat inicjatywy odnaleźć można na : www.narodowydziensportu.pl.

Więcej informacji na temat projektu Aktywne Szkoły MultiSport znajduje się na stronie internetowej: www.aktywneszkoly.pl
 
 
Opublikowano w: Aktualności

Czytaj także

Trwa rejestracja do XI edycji Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy

17 sierpnia odbędzie się XI edycja  wrotkarskiego Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy. Rywalizacji  na dystansie maratonu będą towarzyszyć półmaraton oraz wyścig fitness na 10km. Poza sportowymi zmaganiami na uczestników imprezy będą czekać szkółki  wrotkarskie, targi sprzętu wrotkarskiego oraz zbiórka charytatywna. 

Sportowa Książka Roku 2018 wkrótce się rozpocznie

Kilkadziesiąt świetnych książek, jeszcze więcej dobrych i wiele mniej lub bardziej udanych – taki jest bilans ostatnich sześciu lat na rynku polskiej literatury sportowej. W ciągu tych sześciu wspomnianych lat jego nieodłączonym elementem jest Sportowa Książka Roku. Tak – tegoroczna edycja głosowania na najlepsze publikacje sportowe w naszym kraju jest już szóstą.

Rusza LOTTO Poland Bike Marathon 2014!

Trzy, dwa, jeden… start! Już po raz szósty miłośnicy jazdy na rowerach górskich z charakterystycznymi, okrągłymi numerami LOTTO Poland Bike Marathon pojawią się na bezdrożach i leśnych duktach. Przede wszystkim Mazowsza, bo aż jedenaście z trzynastu zaplanowanych etapów cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, zostanie rozegranych w bezpośredniej bliskości Warszawy. 

Spartan oddział silny jest! Relacja z wybiegania i zbierania

Po raz pierwszy widziałam ich, gdy kibicowaliśmy biegaczom podczas Maratonu Warszawskiego w 2011 roku i natychmiast podbili moje serce. Okazuje się, że nie tylko moje, bowiem Spartanie Dzieciom - grupa biegaczy, która poprzez udział w długodystansowych biegach ulicznych, niesie pomoc niepełnosprawnym dzieciom, zyskuje nie tylko coraz większe rzesze sympatyków, ale i zdobywa nowych członków. I jednemu, i drugiemu, a przede wszystkim zbiórce pieniędzy na protezy nóżek dla małego Stasia, służyć miało sobotnie wybieganie 3 sierpnia w Warszawie.

Gwiazdy siatkówki plażowej inspirują podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka

Ponad 100 wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka wraz z opiekunami przebywało na obozie siatkarskim w nadmorskim Niechorzu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.