konkurs link

newsletter

  • 27.6.2019, Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław
 
 

Optymiści Gdańsk - Żeglarstwo z pasją

Optymiści Gdańsk Optymiści Gdańsk

Szkółka Żeglarska Optymiści Gdańsk powstała w  2007 roku. Zajmuje się popularyzacją żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży z Trójmiasta i okolic. Obecnie liczy 38 uczestników. Bazą jest przystań Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich. Ten nowoczesny ośrodek żeglarski położony jest u ujścia Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej.

 

Z roku na rok żeglarstwo staje się coraz popularniejszą dyscypliną sportu ze względu na swoje walory poznawcze i wychowawcze. Ludzie coraz chętniej spędzają czas wolny nad wodą.

 

Żeglarstwo kojarzy się z ekologią, z przestrzenią i wolnością. Jest dyscypliną elitarną ze względu na zasady etykiety żeglarskiej , którymi kierują się żeglarze. Etykieta Żeglarska to zbiór zasad dobrego wychowania i zasady fair play.

 

Optymiści Gdańsk odkrywają z dziećmi tajemnice żeglarskiego świata. Poznają ciekawe fakty z historii żeglugi, uczą się zasad aerodynamiki. Szybko zdobywają umiejętności manewrowania jachtem klasy Optymist. Optymist to prawdziwy fenomen, w Polsce żegluje kilka tysięcy łódek tej klasy.
Na całym świecie żegluje kilkaset tysięcy Optymistów. Łódka jest prosta w budowie i łatwa w obsłudze. Stwarza dziecku doskonałe warunki do bezpiecznej nauki żeglowania, dostarczając przy tym niezapomnianych  wrażeń.

 

W klasie Optymist rozgrywane są pasjonujące regaty na terenie całej Polski, zarówno na morzu, jak i na jeziorach.


Naszym sposobem na żeglarskie szkolenie dzieci jest połączenie treningu sportowego z ciekawą zabawą. Dzięki tej metodzie dzieci łatwiej oswajają się z żywiołem wiatru i wody. Z czasem nabierają ochoty na rywalizację w regatach.

 

Oprócz aktywności sportowej proponujemy dzieciom sporą dawkę kultury morskiej: naukę pieśni żeglarskich, morskie opowieści, spotkania z książką, turniej marynarski, poznawanie Gdańska z wody, zabawy terenowe na orientację, spotkania z ciekawymi ludźmi morza i wiele innych.

 

Latem i zimą wyjeżdżamy na wspólne obozy i półkolonie żeglarskie.

 

Kto jeszcze nie był na naszej przystani, koniecznie musi nas odwiedzić. Ahoj !!!

 

Trener Szkółki Żeglarskiej  "Optymiści Gdańsk”
Piotr Kamola

 

optymiscigdansklogo


www.optymisci.gdansk.pl

Opublikowano w: Sportowa Polska

Czytaj także

Akademia Carvingu

Dzieci i dorosłych zapraszamy do autoryzowanej szkoły narciarskiej Fischer AKADEMIA CARVINGU, a także do Akademii Nordic Ski.

Egurrola Dance Kids

Egurrola Dance Kids to wyjątkowa szkoła tańca. Powstała dla dzieci i z myślą o spełnianiu ich marzeń! Założycielem i pomysłodawcą szkoły jest Agustin Egurrola - utytułowany tancerz, przewodniczący jury tanecznego show „You Can Dance – po prostu tańcz” i choreograf wielu znaczących przedsięwzięć, w tym programu „Taniec z Gwiazdami”.


OMG yoga

OMG yoga to studio, prowadzone przez Monikę Łazuk, absolwentkę Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (AWF), kierunek Joga i relaksacja. Jako instruktor, skupia się przede wszystkim na połączeniu pracy ciała z oddechem, co harmonizuje i pomaga w odnalezieniu wewnętrznej równowagi.

Park Trampolin GOjump we Wrocławiu

Wrocław może się już śmiało chwalić, że będzie miał zdecydowanie największy w Polsce i jeden z większych w Europie, park trampolin. GOjump wystartuje już niedługo przy ul. Długosza 59-75. Na 3500 m kw. do dyspozycji będą: największa w Polsce strefa trampolin, ogromny basen z gąbkami, ścieżki trampolinowe i wieża do skoków na pneumatyczną poduchę, rampa do ćwiczenia skoków na snowboardzie, nartach i rowerach oraz strefa fitness. Najlepsi instruktorzy zadbają o bezpieczeństwo gości, a także nauczą nowych ewolucji akrobatycznych i cyrkowych. Po zabawie będzie można odpocząć w wygodnym barze przy najlepszej kawie w mieście. 

Biegówki Wesoła - Warszawa

Popraw swoją kondycję, zdrowie i samopoczucie. Po co tracić czas na zastanawianie się nad odpowiednią formą aktywności fizycznej. Przyłącz się do nas i połącz przyjemne z pożytecznym. Ze śniegiem, czy bez, zimą czy latem - o każdej porze roku!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.