konkurs link

newsletter

  • 16.2.2019, Imieniny obchodzą: Danuta, Juliana, Daniel
 
 

Optymiści Gdańsk - Żeglarstwo z pasją

Optymiści Gdańsk Optymiści Gdańsk

Szkółka Żeglarska Optymiści Gdańsk powstała w  2007 roku. Zajmuje się popularyzacją żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży z Trójmiasta i okolic. Obecnie liczy 38 uczestników. Bazą jest przystań Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich. Ten nowoczesny ośrodek żeglarski położony jest u ujścia Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej.

 

Z roku na rok żeglarstwo staje się coraz popularniejszą dyscypliną sportu ze względu na swoje walory poznawcze i wychowawcze. Ludzie coraz chętniej spędzają czas wolny nad wodą.

 

Żeglarstwo kojarzy się z ekologią, z przestrzenią i wolnością. Jest dyscypliną elitarną ze względu na zasady etykiety żeglarskiej , którymi kierują się żeglarze. Etykieta Żeglarska to zbiór zasad dobrego wychowania i zasady fair play.

 

Optymiści Gdańsk odkrywają z dziećmi tajemnice żeglarskiego świata. Poznają ciekawe fakty z historii żeglugi, uczą się zasad aerodynamiki. Szybko zdobywają umiejętności manewrowania jachtem klasy Optymist. Optymist to prawdziwy fenomen, w Polsce żegluje kilka tysięcy łódek tej klasy.
Na całym świecie żegluje kilkaset tysięcy Optymistów. Łódka jest prosta w budowie i łatwa w obsłudze. Stwarza dziecku doskonałe warunki do bezpiecznej nauki żeglowania, dostarczając przy tym niezapomnianych  wrażeń.

 

W klasie Optymist rozgrywane są pasjonujące regaty na terenie całej Polski, zarówno na morzu, jak i na jeziorach.


Naszym sposobem na żeglarskie szkolenie dzieci jest połączenie treningu sportowego z ciekawą zabawą. Dzięki tej metodzie dzieci łatwiej oswajają się z żywiołem wiatru i wody. Z czasem nabierają ochoty na rywalizację w regatach.

 

Oprócz aktywności sportowej proponujemy dzieciom sporą dawkę kultury morskiej: naukę pieśni żeglarskich, morskie opowieści, spotkania z książką, turniej marynarski, poznawanie Gdańska z wody, zabawy terenowe na orientację, spotkania z ciekawymi ludźmi morza i wiele innych.

 

Latem i zimą wyjeżdżamy na wspólne obozy i półkolonie żeglarskie.

 

Kto jeszcze nie był na naszej przystani, koniecznie musi nas odwiedzić. Ahoj !!!

 

Trener Szkółki Żeglarskiej  "Optymiści Gdańsk”
Piotr Kamola

 

optymiscigdansklogo


www.optymisci.gdansk.pl

Opublikowano w: Sportowa Polska

Czytaj także

Mała Brazylia - Centrum Kultury Brazylijskiej

Capoeira, Samba, Afro Brasil, warsztaty muzyczne oraz kulinarne i wiele innych zajęć ze wspaniałej i bogatej kultury brazylijskiej, dzieci i rodzice, znajdą w Centrum Kultury Brazylijskiej Mała Brazylia.

Zajęcia dla dzieci - Projekt Sport

Ruch, rozwój i zabawa - to główna misja warszawskiego Projektu Sport. Celem zajęć jest zbudowanie solidnej podstawy dającej młodemu człowiekowi dobry grunt do podejmowanej wybranej w późniejszym czasie ukierunkowanej aktywności fizycznej. 

Academy of HASTEN - HArmonia, SIła i ENergia

Powstała z pasji i miłości do sportu dwóch sióstr – Soni i Nikoli Bochyńskich. Kilkanaście lat spędzonych w wodzie i na salkach gimnastycznych spowodowały, że dziś oferują ich klientom naukę i doskonalenie pływania, ćwiczenia ogólnorozwojowe, obozy wypoczynkowo – sportowe, warsztaty sportowo - żywieniowe oraz wszelkiego rodzaju eventy sportowe. W swoim działaniu kierują się pozytywną energią oraz uśmiechem, wierząc, że zawsze do nich wraca.

Football Kids - szkółka piłkarska dla dzieci

Szkółka piłkarska Football Kids to zajęcia piłkarskie dla przedszkolaków. Treningi ogólnorozwojowe ukierunkowane na piłkę nożną dla najmłodszych dzieci zarówno chłopców, jak i dziewczynek  między 2. a 6. rokiem życia.

Przedszkole Narciarskie Dimbo

Dimbo to narciarskie przedszkole dla dzieci z całego kraju. Organizujemy zarówno pobyty w polskich górach, jak i rodzinne wyjazdy do Austrii i Włoch. W naszej szkółce łączymy naukę z zabawą, dzięki czemu najmłodsi bez problemów zdobywają pierwsze narciarskie szlify.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.